Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Multumesc mult ,o sa incerc si va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

buna fetele, iau si eu un ptr molipsire
Mult succes raisa28. sa ne ti la curent. iti tinem pumnii. ne pentru tine sa vii cu o beta Hcg mare. Este cea mai sigura metoda de a afla daca este sau nu bebe. o seara buna la toate gravidutele si toate aspirantele. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata , dragele !

Azi va servesc eu cu cafeluta ,asa cum faceam acum ceva timp !

Sa aveti o zi usoara !
Va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Buna dimineata fetelor si o calda.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetelor,din pacate vin cu o veste proasta azi mi-au venit uratii dupa 9 zile de intarziere.Dimineata eram cu moralul la pamant dar acum mi-am mai revenit ca trebuie sa merg inainte cum o vrea Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Raisa,imi pare rau

Dar poate e un semn ! Ce analize ai facut pana acum ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Mi-am facut de toate si eu si sotul si trompe si tot dar nu am nimic decat o lipsa de progesteron sau cel putin nu mi-au gasi altceva.
Dar acum nu mai iau nimic nici arefam nici macar acid folic ca m-am saturat de inghitit pastile si cand o vrea Domnul o vrea asta nu ma pot lupta cu El .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Raisa imi pare rau pt tine...stiu cum e cand iti doresti si cat de greu trece fiecare luna si mai ales cum e dezamagirea de la final...dar trebuie sa te scuturi si sa mergi mai departe,nu-ti pierde optimismul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna fetelor,

Nu am mai scris, dar sa stiti ca va citesc mai mereu, sunt alaturi de voi si ma intristez sau ma bucur de fiecare data cand citesc lucruri mai putin fericite sau dintre cele mai fericite.

Cat despre mine, nu am avut de "raportat" nimic special... dupa ce am decis sa iau o pauza de la stimulari am mai avut doua CM-uri.. primul de 44 de zile, cel de-al doilea de 33 de zile... azi sunt chiar in prima zi de CM. Mi se pare foarte ciudat, in ceea ce ma priveste, pentru ca eu pana acum eram dereglata rau, rau de tot, adica treceau lunile si la mine nu se arata nimic, fara pastile de declansare nu aveam menstruatie si acum mi se pare ciudat ca dintr-o data vine destul de "regulat". Si, mai ciudat, chiar banuiesc ca am avut ovulatie in aceste doua cicluri. Din pacate fara liniute duble Si asta in conditiile in care nu am mai luat nimic, am intrerupt chiar si metformin-ul, in pofida recomandarii medicului care mi-a spus sa il iau in continuare, dar am avut o perioada cand nu am putut face rost de el si apoi am renuntat total. Daca chiar am avut ovulatie, ma tem sa nu fie alte probleme de care nu stiu, sau poate endometrul nu a fost asa cum trebuia... chiar si intr-o luna cu stimulare nu a fost ok si atunci cred ca lipsesc conditiile de fixare a unei potentiale sarcini.

Apropo de metformin, fetelor carora v-a mai fost recomandat stiti exact ce rol are el? Pentru ca am inteles ca e pentru reglarea hormonilor, dar stiti cumva daca lucreaza si asupra fixarii sau ceva de genul?

O sa incep sa merg si la medic din nou de prin martie, cred ca o sa mai astept o luna sa vad cum mai evolueaza ciclul meu si dupa aceea o iau de la capat :)

tututor si incredere ca totul o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Silvia,ma bucur sa te revad

De pastile sunt si eu SATULA ! A luat 30 de Zinnat, 40 de arthrotec, 20 fiole de ergometrina , diflucan, lomexin etc ... plus tratamentul de la Bobita ... urasc medicamentele !!!
Maine merg la Bucuresti la controlul de 2 saptamani si vreau sa discut cu dra mea posibilitatea de a incerca dupa prima menstra ... si fara pastile ! Cu Dumnezeu inainte !

Va

Mergi la inceput