Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Si le doresc si eu gravidutelor multa sanatate si sa ajunga cu bn la termen si mai ales...sa ne traga si pe noi dupa ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, ce mai faceti?

am aruncat o privire la voi, din cand in cand ma mai uit sa vad cine mai ramane graviduta, mai ales din aspirantele vechi.
va doresc la toate II si bebei sanatosi

camcris este vorba de didi cea veche? ca stiu ca o perioada n-a mai intrat. ma bucur tare mult pentru ea, ma bucur ca a reusit sa fie sanatosi si sa se bucure de minunea mica.

cixinica si sa vina cele II

medeea sa ai o sarcina usoara si sa fie un baietel sanatos asa cum va doriti. ai 3 printesici minunate

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



da didi cea veche
tu ce mai faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Neatza dragi aspirante!!!

Felicit noua graviduta si tin pumni stransi pt toate fetele sa iasa cu okisori cat mai repede

Camcris,Didi a noastra e mamica???Ce ma bucur pt eaDaca vb cu ea transmitei felicitarile mele si ca o pup cu drag.Te pup si multumesc de veste

O zi frumoasa tuturor!!!



Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott



cos_minutza cum este sa fii graviduta, nu ne povestesti si noua nimic de molipsire nu dai? poate se ia si la noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Camcris cum sa nu va dau pupici de molipsire.Luati de aici dragele mele cati pupicei vreti :




Cum e sa fii gravida?E o perioda tare frumoasa si va doresc sa o traiti si voi cat mai curand.Primele luni trec mai greu ca iti faci griji daca e bine,de ce nu mai am greata,de ce nu ma mai dor sani?Dupa ce incepi sa-l simti te mai linistesti si zboara si timpul.

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

cos_minutza am luat un singur dar pe cel mai marerestul las si pentru aspirante au si ele nevoie sigur...
ma bucur pentru tine ca sunteti bine, sanatosi, ce repede a trecut timpul aveti deja 28 saptamani
Foarte frumos numele, pe nepotelul meu il mai cheama si Andrei
Cum este in concediu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:


Pupici de molipsire si de la mine.
Cosmy are perfecta dreptate, la inceput teama sa nu se intample ceva rau e foarte mare. Intrebarile "de ce nu raman o data insarcinata, ce sa mai fac sa raman?" sunt inlocuite de intrebarile "oare e totul ok, s-o fi intamplat ceva rau, oare creste cum trebuie?".
Pe urma mai scade pe masura ce trec saptamanile si cand incepe bebe sa miste e foarte frumos dar pe urma apare un alt fel de teama si intrebarea "de ce nu misca destul?" sau "de ce misca asa mult?" in functie de situatie.
Dupa ce o sa se nasca o sa apara intrebari de genul "de ce nu ia in greutate destul?" sau "oare nu e prea grasun?" sau "de ce nu doarme?" sau " de ce mananca asa putin?"....
Griji de tot felul pe care va doresc sa le experimentati cat mai curand si fara a exista probleme reale in spatele lor.


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetelor si La multi ani in noul an.
Nu stiu daca ma mai tineti minte eu nu am mai scris de cateva luni bune pe forum,dar acum am o problema si nu stiu ce sa cred.
Sunt aspiranta de vreo 6 ani fara sa fi ramas niciodata insrcinata si am un ciclu ff regulat la 28 zile pe ceas chiar, dar acum sunt in ziua 36 si nu mi-a venit cu toate ca am facut un test in z30 si unul in z35 adica ieri si ambele sunt negative.Intrebarea mea este daca credeti ca am vreao sansa sa fiu insarcinata,sau poate am altceva?Intarzieri am ff rar 5-6 zile odata la 2-3 ani si o singura data in viata mi-a intarziat 12 zile acum 11 ani cand m-am casatorit.Eu de cateva luni am incercat sa ma impac cu gandul ca poate nu o sa-mi dea Dumnezeu niciodata un copil si de aia nici nu am mai intrat pe forum si chestia asta acum m-a dat peste cap si mi-a creat multe sperante si sunt ff ravasita in suflet.Va rog sa ma iertati ca v-am scris o intreaga istorie dar sunt si ingrijorata sa nu am altceva de nu imi mai vine.In decembrie am avut pe 17 si primul contact dupa CM l-am avut pe 28 si cum am socotit eu pe 14 ian.aveam 28 zile iar astazi suntem in 22. mi se par multe zile de intarziere si totusi testele sunt negative.Precizez ca le-am facut in cursul zile pe la amiaza si nu dimineata.Iertati-ma pentru lungul text si va rog sa-mi dati un raspuns .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui raisa28

Buna fetelor si La multi ani in noul an.
Nu stiu daca ma mai tineti minte eu nu am mai scris de cateva luni bune pe forum,dar acum am o problema si nu stiu ce sa cred.
Sunt aspiranta de vreo 6 ani fara sa fi ramas niciodata insrcinata si am un ciclu ff regulat la 28 zile pe ceas chiar, dar acum sunt in ziua 36 si nu mi-a venit cu toate ca am facut un test in z30 si unul in z35 adica ieri si ambele sunt negative.Intrebarea mea este daca credeti ca am vreao sansa sa fiu insarcinata,sau poate am altceva?Intarzieri am ff rar 5-6 zile odata la 2-3 ani si o singura data in viata mi-a intarziat 12 zile acum 11 ani cand m-am casatorit.Eu de cateva luni am incercat sa ma impac cu gandul ca poate nu o sa-mi dea Dumnezeu niciodata un copil si de aia nici nu am mai intrat pe forum si chestia asta acum m-a dat peste cap si mi-a creat multe sperante si sunt ff ravasita in suflet.Va rog sa ma iertati ca v-am scris o intreaga istorie dar sunt si ingrijorata sa nu am altceva de nu imi mai vine.In decembrie am avut pe 17 si primul contact dupa CM l-am avut pe 28 si cum am socotit eu pe 14 ian.aveam 28 zile iar astazi suntem in 22. mi se par multe zile de intarziere si totusi testele sunt negative.Precizez ca le-am facut in cursul zile pe la amiaza si nu dimineata.Iertati-ma pentru lungul text si va rog sa-mi dati un raspuns .


Raisa28 de nu incerci sa faci un BHCG pentru un diagnostic precoce de sarcina ca sa te linistesti.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Nu am facut niciodata si nu stiu cum se face ,banuiesc ca se ia sange dar in orice perioada a zilei?Imi puteti spune cat costa cu aproximatie si cat dureaza rezultatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Beta HCG se recolteaza la laborator la orice ora, costa intre 30 ii 80 ron in functie de laborator si de cat de urgent vrei rezultatul.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput