Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna fetelor...pt cele care isi amintesc de mine:vreau sa imi cer scuze pentru purtarea mea de acum ceva timp,imi pare rau de ce-am scris,nu m-am putut dezlipi de voi v-am citit tot timpul de atunci si regret cele facute...eram si eu suparata,treceam printr-o perioada mai dificila
As vrea sa va rog sa ma reprimiti printre voi...va doresc o zi frumoasa in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Bine ai revenit bubuali. Ceva vesti pozitive cu II liniute?

Fetelor stiti cate zile se ia carpiconul- supozitor? Am uitat sa o intreb pe dr cand mi-a eliberat reteta.

Pe prospect scrie ca se ia din ziua 5 a ciclului pana la ziua 19, 2 saptamani mi se pare cam mult pt ca mie mi-a zis sa iau trei luni la rand? S-a mai tratat cineva cu el?



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Felicitari noilor gravidute!

bubuali din punctul meu de vedere esti bine venita oricand! Si sunt convinsa ca si fetele mai vechi decat noi stiu ce inseamna iertarea.


Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r

Bine ai revenit bubuali. Ceva vesti pozitive cu II liniute?

Fetelor stiti cate zile se ia carpiconul- supozitor? Am uitat sa o intreb pe dr cand mi-a eliberat reteta.

Pe prospect scrie ca se ia din ziua 5 a ciclului pana la ziua 19, 2 saptamani mi se pare cam mult pt ca mie mi-a zis sa iau trei luni la rand? S-a mai tratat cineva cu el?



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)


Eu am facut in vara un tratament naturist si am avut si Carpicon. Am luat cum scrie pe prospect, 2 saptamani, unul dimineata si unul seara. Am facut 3 luni la rand, ma rog, 3 cicluri consecutive.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Mihaelafalt, daca mai citesti si aici, ma bucur f mult pt tine si iti doresc sa ai o sarcina usoara si frumoasa. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si peste cateva luni sa vedem pozici cu puiul tau


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Multumesc mult pentru urari, fetele! Eu inca ma obisnuiesc cu noul statul. Pana acum era dorinta, air acum, ca s-a implinit, invat sa gestionez noua situatie. Al meu a fost usor ametit cand a aflat, dar s-a adaptat rapid :-).
Cine urmeaza sa-si faca testul si cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna seara fetelor,

gata si cu prima zi la servici, a fost mai bine decat ma asteptam, nu au fost indiscreti colegii, am vorbit despre cu totul altceva ..ce bine..
sunt super obosita, se vede ca ma invatasem acasa cu fata, dar abia astept sa raman din nou insarcinata, cred ca o sa o tin numai in medicale
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Multumesc daena, ma gandeam ca e mult trei luni, dar daca a mai luat cineva atunci e ok.

Valicutza ce bine ca au fost isteti colegii tai.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

SALUTI!!!
Sunt si eu o re "aspiranta optimista".Trimit multe salutari fetelor vechi,sper ca nu va regasesc iar pe aici!!!
Bucuroasa de cunostiinta celor noi venite...
bravo burticoaselor...Am citit in ultima perioada topicul,sunt sigura ca si cele care nu scriu des totusi citesc!
Incercam de 3 luni sa avem al 2-lea bebe si nu ne iese desi eram experti in a concepe dar nu si in a pastra.
Luna asta am zis sa incerc cu TB sa vedem cum sa dereglat ovulatia mea,daca o am si apoi sa merg iarasi la gine (sper sa nu ajung pana acolo)sa vedem cum stam cu chisturile,rana pe col,etc)
Azi sunt ziua22 din 28,de dimi Tb era 36.7 ieri arata 36.9 si zilele de dinainte erau 36.7(probleme e ca am inceput inregistrarea datelor doar dupa ovulatie,probabil lunile ce vor urma voi tine registrul!!!)
Voi aveti dupa ovulatie o mica scurgere cu mancarimi?eu da...aveam si cand ramaneam gravi ,era ca un semn,acum o am aproape in fiecare luna.
Stie careva sa interpreteze?merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna fetele si va multumesc.
NeliaCris doar de trei zile iti iei tb mai exact sau de cand?si cred ca stii ca trebuie sa o iei imediat cum t trezesti fara sa t misti prea mult,sa ti termometrul f aproape d tn...si acum nu poti afla prea multe in aceste ultime zile.
Am incercat si eu metoda asta ,eu am cm de 33-34 zile si ovulez cam prin ziua 18-19...cand ovulezi scade putin temp si apoi creste cu 2-3 unitati si ramane crescuta fata de perioada de dinainte de a ovula...asa se intampla la mn...
Daca iti tii graficul pe FF iti v-a spune cand ai ovulat abia dupa vreo 3 zile de temp crescuta ...dar daca combini si cu teste de ovulatie si cu consistenta mucusului si cu acele dureri specifice ale ovulatiei se poate sa afli data dar e cam stresanta toata treaba...

Mergi la inceput