Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Caresse, drum bun si distractie placuta! Sa te relaxezi!
Eu am facut un test si e negativ. Capul sus!
O zi buna!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neata fetelor!

Caresse, vitaminele nu ingrasa, cel mult cresc pofta de mancare...deci, tine de tine. Femibionul e mai bun (cu conditia sa nu ai probleme cu iodul). Nu esti singura care nu stie incotro sa o ia...eu as mai sapa pana sa ma apuc de treaba, ca sa am un tratament corect si sa nu mai risc nimic. Dar sigur, tine de fiecare.
Nu mai retin, ce analize pentru mutatii ai facut tu?

Flowerbee, incepe o noua luna care vine cu noi sanse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Neata fetelor
Caresse iupyyyyyyyyyyy la munte ,distractie placuta ,eu n-am mai vazut zapada de cativa ani si mi-e dor
Corina cum mai esti?
Bee capul sus
Rxx bine ai venit si sa nu stai mult
Iarina,Vali,MeAlex
Velvet nu te-am mai vazut de mult
Eu sunt z3 si ....mergem mai departe
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Caresse sa ai un drum bun si un weekend minunat.
Eu nu am mai luat vitamine tot din aceeasi problema kilogramele puse rapid. Insa cred ca se pun din pricina apetitului ridicat, dar cum analizele mele au iesit tot timpul bune doctora mi-a spus ca nu tebuie sa le iau neaparat, poate daca exista un deficit de ceva. Acidul folic e bine sa-l iei in continuare. si sa fie cu bucurie weekendul asta.

Mihaelafalt multumim pentru optimismul tau, eu chiar am nevoie.

MeAlex bine ai revenit, nu te-am mai vazut nici pe la gravidute cu trombofilie. Sper ca esti bine.

Flowerbee chiar daca n-a fost sa fie cu II sa iti dea DD putere si rabdare sa ai II cat de curand.

Valicutza cam cand mergi la fundeni, poate ne vedem acolo.

Corina.ion sper sa ai o surpriza placuta, eu am avut senzatiile tale atunci cand am ramas insarcinata.

Lumymony iti doresc si tie o surpriza placuta luna asta.

Rxx sper sa stai cat mai putin timp la aspirante.

Va invit la o aromata fetelor.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna fetelor,
Caresse distractie placuta la munte.
LummyMony eu inca sunt in asteptare, uratii ar trebui sa vina pe 7 feb dar momentan mi-au trecut durerile pe care le aveam si nici nu am mai avut alta sangerare.
FlowerBee poate ai avut ovulatie tarzie si nu-ti apare inca la test.Iti tin pumnii!
pentru toate fetele si ma pentru noi toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Multumesc, MeAlex, Iarina, Corina. Nu are rost sa sper pentru ca in ziua/perioada ovulatiei eram in spital sau racita tare.
Sunt optimista!
Haideti sa speram, sa fim pozitive si poate bebe vine.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Flowerbee, dar cu cateva zile inainte sau dupa ovulatie?? Nu vreau sa iti creez iluzii, dar ar fi posibil...
Iarina, sunt OK, dar sunt ocupata si de asta postez doar ca sa raspund strict la intrebari cand stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, multumesc. Esti tare draguta. Teoretic, ar fi posibil pentru ca suntem fertile si cu 2-3 zile inainte de ovulatie. Nu cred ca este cazul meu, avānd in vedere ca nu am r#259;mas nici atunci cand am prins exact momentul ovulatiei.
Cu Dumnezeu, inainte!
Iti doresc vesti bune si sanatate multa!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r

Caresse sa ai un drum bun si un weekend minunat.
Eu nu am mai luat vitamine tot din aceeasi problema kilogramele puse rapid. Insa cred ca se pun din pricina apetitului ridicat, dar cum analizele mele au iesit tot timpul bune doctora mi-a spus ca nu tebuie sa le iau neaparat, poate daca exista un deficit de ceva. Acidul folic e bine sa-l iei in continuare. si sa fie cu bucurie weekendul asta.

Mihaelafalt multumim pentru optimismul tau, eu chiar am nevoie.

MeAlex bine ai revenit, nu te-am mai vazut nici pe la gravidute cu trombofilie. Sper ca esti bine.

Flowerbee chiar daca n-a fost sa fie cu II sa iti dea DD putere si rabdare sa ai II cat de curand.

Valicutza cam cand mergi la fundeni, poate ne vedem acolo.

Corina.ion sper sa ai o surpriza placuta, eu am avut senzatiile tale atunci cand am ramas insarcinata.

Lumymony iti doresc si tie o surpriza placuta luna asta.

Rxx sper sa stai cat mai putin timp la aspirante.

Va invit la o aromata fetelor.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)


cred ca in saptamana 18-22 feb..sa vad cand pot sa imi iau o zi de concediu si eu si sotul, tu cand ajungi?
cred ca m-am pricopsit si cu o infectie sau ceva , mi-a iesit prost analiza de urina, iar transaminazele marite clor seric marit , acid uric marit nu stiu cand o sa ajung si eu pe linia de plutire cu analizele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Caresse sa de-a Dumnezeu sa fie cu ochisori.Nici eu nu m-am ingrasat de la vitamine ba din contra am slabit vreo 2 kg din decembrie pana acum.Acum am patit alta: ieri la munca aveam o pofta nebuna de salata verde asa ca normal am fost in supermarket si mi-am luat iar azi de dimineata m-am trezit plina de bubite pe buza superioara Banuiesc ca a fost tratata cumva si chiar daca am spalat-o bine tot mi-a provocat o alergie ceva.
fetelor.

Mergi la inceput