Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Bine v-am gasit!!!
Sunt noua, dar v-am lecturat de la inceputul topicului..sper sa ma primiti in gasca voastra pe o perioada scurta
Sunt aspiranta de vreo 2 ani jumate dar inca f optimista..am trecut printr-o sarcina oprita din evol(sapt8), o operatie de endometrioza cu sindrom aderential de grad 4, am ramas cu un AMH de o,39(la doar 26 de ani), un hidrosalpinx neoperabil pe trompa stanga si un chist hematic care tot nu vrea sa dispara.
Urmeaza in februarie un control la Budapesta si poate un FIV.
In alta ordine de idei, sunt in Z18 si de ieri am niste crampe dubioase ale uterului si o durere de ovar stang..alta decat la menstruatie..e prima oara cand mi se intampla asta si nu stiu deloc cu ce sa asociez.Analizele sunt f bune,..pana ajung la control poate imi dati ceva idei
VA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Rxx, bine ai venit si sper sa iti rezolvi problemele la Budapesta!
Probabil ca stii ca exista si un topic Fiv la Budapesta, cred ca sunt informarii pretioase acolo.
Legat de durere, posibil sa ovulezi azi? Iti propun sa faci un test de ovulatie.
Legat de hidrosalpinx, nu stiu prea multe dar stiu ca exista varianta de clipsare a trompei. Sau, daca tot mergi pe fiv, se poate scoate trompa, asa esti sigura ca nu recidiveaza.

Important e sa ai un plan si sa te tii de el, sa nu amani!


Fetelor, !
Caresse, nu as merge mai departe fara analize+tratamente...
Va trimit tuturor un trifoi cu 4 foi norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetelor,

dupa 15 feb revine dr U la Fundeni, asa mi-a zis asistenta ei, Viorica. probabil spre sfarsitul lunii voi ajunge si eu la ea. mi-a zis sa pregatesc tot dosarul lui bebe si cel cu analizele mele de dupa sa se uite pe tot. abia astept sa ne dea verde la prestat...mi se pare ca trece timpul asa greu

va pup si va citesc zilnic, dar nu prea mai apuc sa va raspund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Bine ai venit Rxx,
Fetelor eu acum am ajuns acasa dupa o zi infernala la servici si durerea de burta nu ma lasa deloc:(. Mai rau e ca de 2 zile ma dor sanii de-mi vine sa ma dau cu capul de pereti. niciodata nu m-au durut asa de rau si nu-mi alina durerea decat un dus cu apa fierbinte. Nu stiu de data asta ce ar mai putea sa fie. imi e teama sa nu vina uratii mai devreme. off tocmai cand eram mai optimista si eu. Va pup si va doresc o seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor,eu mi-am deschis un magazin online si daca sunteti interesate sa il vedeti dati-mi Pm sa va dau adresa.Mersi si scuze de off topic.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neata fetele!
Anca, am incercat sa iti dau mesaj dar nu merge...Imi dai tu pe PM adresa site-ului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Am cumparat 2 teste de sarcina si imi trece prin cap sa ma duc sa fac unul. Trebuie sa imi vina pe 2 Februarie. Stiu ca nu are rost pt ca in ziua ovulatiei eram in spital, deci sansele sunt minime. Nu stiu cum sa fac sa imi scot din cap ideea.
Ma duc sa imi g#259;sesc ceva de lucru, poate uit.
Va Pup!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna fetele
kmy_black ce faci, nu vrei sa ne mai vizitezi?
rxx bine ai venit si sedere cat mai scurta pe la noi
ancadragoman ai PM
MeAlex tu ce mai faci?
eu astept sa vina uratii, am ceva simptome ca ar veni, sperante nu mai am
flowerbee nu are rost sa strici testul, mai asteapta un pic pana pe 2 feb. vei fi prea dezamagita acum
pentru toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Trec sa va las niste si mult optimism.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

8+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata , fetelor !

V-am pregatit o calda si buna !(sper )

Mihaela, multumim de salutari ! Ai grija de de "voi" si vrem numai vesti bune !
Camcris,imi place mult semnatura ta !
Lumy,cum mai esti ?
Bee, maine e 2 feb si eu tin pumnii stransi pentru tine !
Valicutza, am inteles ca dna U a venit caci stiu o fata care a fost pe 30 la ea, dar este graviduta si ,probabil, ca se ocupa mai intai de gravidute !
Iarina , fata de care am vorbit mai sus, spune ca dra si dna asistenta Viorica sunt extraordinare , foarte bune si intelegatoare !Si s-a dus la Fundeni !
Corina, imi pare rau pentru catelus , dar ...poate vine o veste maaare !
Alex, crede-ma ca nu stiu incotro s-o iau si , de aceea m-am gandit la fara tratamente . Insa vreau sa incerc din prima luna, cu acordul drei mele . Deja am inceput sa iau acid folic , caci de la Femibion 1 m-am ingrasat ! A mai patit cineva asa ceva ?
Madalina, Didi, Blanka, Velvet, raisa, gaby ,
Kmyyyyyyyyyy, te asteptam !

Fetele, eu ma pregatesc de munte, mergem la ziua unui prieten si sper sa tina vremea cu noi, caci avem un drum de 7 ore !

O zi frumoasa !
pentru voi toate !




Mergi la inceput