Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blanka_11 spune:

Neatza fetele!

Yupiiiiii si-a revenit Caresse!!!! Tare ma mai bucur, pt ca ne transmiti mult optimism de care chiar avem nevoie. Intr-un fel e ok ca o sa incepi serviciul, pt ca astfel o sa te mai preocupe si altceva in afara problemelor personale.
Iarina si eu am inceput sa iau macca deja de aproape 2 luni. Nu stiu sa-ti spun daca a avut efecte benefice pt ca au fost sarbatorile cu multe vizite, agitatie si putine momente in care sa fim singuri si sa nici nu fim obositi cat sa ne putem ocupa si de noi. Plus de asta a mai tabarat pe noi si o raceala de care inca nu am scapat definitiv.
Eu pe langa macca mai iau si extract din mladite de zmeur. Om vedea daca are vreun efect miraculos combinatia asta sau nu.
Fetele cu burtici sa aveti parte de o sarcina usoara si frumoasa in continuare si bb sa creasca mare si sa se nasca sanatos. Sa treceti cat mai des pe la noi sa ne incurajati si sa ne lasati de molipsire.
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna fetelor,
Eu sunt la munca si cum am o pauza de cafea cautam pe net efectele folosirii aspenterului in probleme de fertilitate dar sincer nu am gasit nimic sa ma lamureasca.Am mai urmat careva acest tratament? Poate ma ajutati voi cu cateva detalii.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina.ion

Buna fetelor,
Eu sunt la munca si cum am o pauza de cafea cautam pe net efectele folosirii aspenterului in probleme de fertilitate dar sincer nu am gasit nimic sa ma lamureasca.Am mai urmat careva acest tratament? Poate ma ajutati voi cu cateva detalii.
Va pup!


Uite cateva articole in engleza, nu stiu daca te ajuta dar:

http://www.parentingweekly.com/preconception/preconception_information/aspirin_for_infertility.htm

http://www.womenandinfants.org/fertilityandpregnancy/ivfguide/baby-aspirin-information.cfm

http://www.babymed.com/getting-pregnant/will-aspirin-help-get-me-pregnant



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Corina, nu pot sa te ajut prea mult , caci nu stiu nici eu clar si precis la ce foloseste aspenterul . Am vazut ca este prescris in multe sarcini pt a impiedica "ingrosarea sangelui" . La farmacie ,am intrebat ce este si mi s-a spus ca are 1/4 din compozitia aspirinei . Mie , dra mea mi l-a prescris preventiv ,dar tot am pierdut sarcina . Nu stiu daca mi-a fost de folos sau nu ,pentru ca la analizele legate de trombofilie, rezultatele au fost negative !
Din cate am vazut, dra Uscatescu prescrie acest aspenter in preconceptie !

Blanka , merci pentru parerea ta despre mine .Incerc sa-mi revine,dar uneori mai am si momente de si

Bee,imi pare foarte rau, stiu cum e cand ai copilul bolnav si mai ales in spital !Multa sanatate si

Mihaela, Emilia, multumim de vizita !

Kmy, esti bine ?

Madalina,ce mai faci! Mi-e dor sa temai "vad" !

carin, multumesc pentru informatii

Lumy, ce bucurie sa te revad ! Si tu tot in martie ... ma bate si pe mine gandul sa nu mai astept 3 luni . Poate reusim impreuna !

Mai stie cineva ceva despre mmerescu ,didi si moni05 ?

Silvia, Iarina,valicutza, bubu,ankcta, mph,

Aveti grija de voi, ca e vreme ...urata si "gripoasa" !

Va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Salutari,

Scuze ca nu am mai revenit... ng/ml imi scrie pe buletinul de analize, deci nu pmol.

Va pup rapid ca ma duc la condus... ma pregatesc sa imi iau permisul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bravo,Silvia ! Sa fii un sofer bun !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

SilviaT succes, sper sa fii soferita buna :).

caresse, sper sa nu ma prinda gripa, oricum foarte rar ies afara sau ma dau jos de pe canapea in timpul zilei, inca nu merg la serviciu, pe la sf lui martie imi expira cele 126 de zile. Zilele mele sunt exact cum ai descris cand si cand .

Sper sa mai intri valicutza si sa spui cum e la serviciu, eu ma gandesc cu groaza cand o sa fie sa dau cu ochii de colegi, dar mai e slava domnului pana atunci.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Iarina, eu sunt profa si in iunie, cand m-am dus la scoala dupa 2 sapt de absenta, afost taaare greu ; din fericire, elevii mei nu m-au intrebat nimic , am mai avut cativa colegi curiosi carora le-am spus ca nu sunt pregatita sa vorbesc . Si nici nu am mai vorbit ! Cand mi-e greu , ma duc pe un alt forum unde-mi plang ingerasii si-mi revin !
Cu prietenele mele nu discut nici acum acest subiect si m-am intalnit cu ele de curand !
Despre Bobita nu am spus decat sotului , mamei, doctorei si voua ... o sa vad ce inventez cand ajung luni !
Nu va fi usor la munca , dar ma va ajuta sa-mi gasesc si alte preocupari !

Te


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Buna fetele,

eu sunt bine, am fost prinsa cu serviciul saptamana asta, a trecut super repede si destul de usor din partea colegilor, au fost f simtiti si nu m-au intrebat nimic, oricum toti imi stiau cat de cat povestea ..deci ce a fost mai greu a trecut..ma apropii si eu cu pasi marunti de cm numarul 4 ..inca 2-3 si o sa incepem sa nu ne mai ferim..abia astept
momentan ma concentrez pe slabit..vreau sa fiu ok pana cand ne apucam iar de bebe, adica sa nu mai am nimic in plus..ca daca se nimereste sa fac gemeni sa am unde sa pun.

va pup pe toate!

weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Vali, ma bucur ca ai avut o saptamana mai usoara decat ai crezut ! Stiu ca se apropie ziua cand te vei duce la dna Uscatescu .Iti tin pumnii si-ti doresc sa-ti dea " voie " cat mai repede la sau poate

Fetele,va pe toate!

Sa aveti un week-end placut !


Mergi la inceput