Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, pe mine nu ma intereseaza cum isi scoate hainele dupa el(ma refer la copkil), eu la spalat le pun asa cum sunt, iar de asezat in dulap si pe umeras le aseaza singur.
chestia e ca, cum il scap un pic din ochi cum isi face de cap.
dupa ce-l laudasem cu cateva luni ca isi pune hainele la loc, ca nu le lase imprastiate, de vreo luna de zile iar sfirsesc hainele pe jos sau in pat. asa ca de saptamana viitoare iar instaurez 10 flotari de fiecare bucata care nu e la loc.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari si noi, adica tata cu familia si prietenii din Romania, inaugureaza sambata 1 an de cand a plecat mama.
mie nu-mi vine sa cred ca nu mai e cu noi, nici nu stiu cum sa explic am senzatia asta ca nu e adevarat...de fapt poate pt ca stiu ca e doar ceva temporar si stiu ca, candva ne vom revedea.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

fiu-meu nu stiu mai recent ce vrea sa se faca.
se pare ca a trecut de faza cu faimos footbal player si nevasta cheerleader si de faza cu nascar driver.
duminica trecuta ne intreba citi bani face un lawyer....ca la el meseria e in fuctie de citi bani face.
cat despre doctor, mai mult ca sigur nu se va face. dupa ce a vazut un episod din Grays anatomy a zis ca e dezgustator si a stat mai mult cu perna la ochi si nu-i venea sa creada.
si asa nu cred ca ne puteam permite sa-l tzinem in scoala 10 ani sa se faca doctor...nici la taxele care sunt acum...ce sa mai vb de cele viitoare.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, acu nu stiu cate pagini cand te laudai ca mergi cu gacicile la masajele alea coreene, ne zisesi ca-s pe sexe si ca ele is cu ele, ei cu ei, si ca ele de maseaza is cu tufanica goala.
De acolo si intrebarea mea. Cica se cheama coafura intima.

La noi, sunt barbati care-si fac braziliana. Ca se depileaza maini, picioare, spate, burta, buci imi inchipui cum e. Pui, pipai, tragi.
Da' la braziliana imi seaca imaginataia (sau o ia razna): le ridica?, cine le tine, cosmeticiana sau clientul?

Eu/noi daca ne apucam de cafeanea/ceainarie trebuie sa incepem de acum sau din septembrie. Vara asta trebuie sa merg neaparat in America. In primul rand ca e un must pentru fii-mea (pentru engleza), si in al doilea rand mi-e un dor de mor de finutul meu si de restul omusorilor de acolo. Mi-e asa dor ca doare.

Rufus, poate ne intalnim saptamana viitoare sa trancanim pe baza subiectului.

Denisam zici ca fusesi in Caraibe. E vreun loc pe care sa-l stii mai ieftin dar impresionant de frumos?

Omusorii astia care ne astepata ca painea calda si vor sa mergem 7 zile in Cancun uita ca noi mai avem de platit si biletele pana in LA.

Buflea, Michelle, stiti ceva resorturi placute unde sa faci plaja si sa fie cald? Nu pe coasta de Vest si nu Florida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisam, deci am facut-o pana la urma! ne-am pricopsit cu catzelul asta!
cand se joaca cu william alearga de la un etaj la altul parca e herghelie de cai.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisam, deci am facut-o pana la urma! ne-am pricopsit cu catzelul asta!
cand se joaca cu william alearga de la un etaj la altul parca e herghelie de cai.

carti de citit 3-rd grade iti recomand seria Magic tree house si o alta seria cu Poppy scrisa de Avi(numele autorului)


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

viviana, pai daca ai bileltele pana in Los Angeles de ce nu vizitezi Newport beach, Long Beach pana in San Diego. e super! ati fost in San Diego la Delfinariu si la Safari?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buflea, nu prea m-am dat pe roata ca sa am ce povesti. am stat mai mult in bazinul cu bule, m-am holbat la toata lumea apoi masaj thailandez cica. i-am spus la doamna sa nu ma indoaie prea tare. finalitatea s-a lasat cu o durere in spate care inca na trecut, si parca incepe sa ma ingrijoreze.
prietena mea se duce la doua saptamani, are abonament acolo.... pfuai de ma bagat la idei. numai ca azi lipsea tipul pe a carui maini se lasa nebunatica asta de 54 de ani. si arata de 40


michelle, se spune comemorare. copiilor le este inca dificil. isi amintesc de ziua asta, chiar in ceasul in care socrul murea ei isi luau zborul spre casa in Germania. ca adoua zi sa zboare inapoi in Romania. sotul s-a mai obisnuit cu ideea, desi il apuca dorul cateodata. e un gol care nu stiu daca vre-odata se va umple intratat incat sa nu mai simti dor.

cu rufele.... ani de zile am intors hainele pe fata. ca eu am ceva stoluri, acum s-au mai rarit. bine si copii s-au invatat sa se dezbrace pe fata, asta cam de doi ani. deci care aveti boracei mici mai puneti-va nervi pe moate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !

De doua zile ma relaxez la mini seria asta :

http://www.seriale.filmesubtitrate.info/2012/12/scarlett-1994-mini-serial-online-subtitrat.html



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Michelle, am cam vizitat tot intre San Diego si San Francisco.

Buflea, la asta cu divortul ciorapilor mi-a zis Celcesforaie sa-ti spun asa: "Welcome to the club, take a number'
Lui i-a luat un an pana sa se obisnuiasca cu indiferenta mea cand venea flutarand cate un ciorap:
"Numai asta era in masina, unde-i celalalt?'
"Habar n-am, relax, nu-mi pasa, il gasim saptamana asta"

Acu' trebuie sa se obisnuiasca cu faptul ca fii-sa poarta chiloti cu 1-2 numere mai mari.

Mergi la inceput