Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Buflea, acu nu stiu cate pagini cand te laudai ca mergi cu gacicile la masajele alea coreene, ne zisesi ca-s pe sexe si ca ele is cu ele, ei cu ei, si ca ele de maseaza is cu tufanica goala.
De acolo si intrebarea mea. Cica se cheama coafura intima.


Viv, duduile care maseaza sunt in chiloti si sutien negru ...duduile care se maseaza sunt mai mult sau mai putin coafate ... nu este regula, fiecare dupa cum si-o poarta.

Gata, s-a aranjat, barbatul sta acasa cu copiii si eu ma saunez maine cu gagicele.

Citat:
citat din mesajul lui viviana
La noi, sunt barbati care-si fac braziliana. Ca se depileaza maini, picioare, spate, burta, buci imi inchipui cum e. Pui, pipai, tragi.
Da' la braziliana imi seaca imaginataia (sau o ia razna): le ridica?, cine le tine, cosmeticiana sau clientul?


... mi se intampla rar sa imi sara cafeaua pe monitor de ras ... nu stiu, cred ca la primul pas smuls se face mica, mica de nu mai sta in calea cerii ...

Sa ne spuna Rufus, ca el a lucrat in domeniu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv, tu vrei sugestii de locuri calde pentru acum sau pentru la vara ... eu sunt varza in aceasta privinta. Pe coasta de vest nu am fost niciodata si in Cancun am fost o singura data, la un all inclusive ... e frumos, daca vrei iti spun resortul, dar era cam kids oriented, aveau minigolf si waterpark in resort. Parca nu mi se pare potrivit pentru adolescenta ta nashparile ...

Nici in Florida nu am fost - bad, bad, bad !!!
Am vrut sa mergem anul asta si copiii au vacanta de primavara fix la inceputul lunii Aprilie, cand eu inchid luna. oricand puteam,. oricand in afara de prima sapt a oricarei luni.
Asa ca o sa incerc sa ii duc la Disney in noiembrie, de Curcan Day ... trebuie sa ii duc, mai au putin, cresc si nu mai gusta locul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pentru la vara. Si vrem all inclusive. E nashparlia mea + una bucata fata de 13 + una bucata baiat de 4.
Nashparlia mea si cu bucata de 13 or sa aiba o camera separata.
Da poci ca sa-mi zici resortul.
Ne-am uitat noi pe internet si am ales cate ceva

All inclusive... daca ma chinui atat cu regimul macar sa stiu sigur ca am unde baga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Era ceva cu PARNASUS BLA BLA ... unul cu waterpark inclus. Bine, waterpark-ul avea fix doua tobogane, destul de mari totusi, adica cam de adulti asa ... dar nu mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, da va roade cu Brazilia asta...
Barbati n-am "operat", ca nu voiau fetele si n-am vrut sa le fortez; dar ne-am pus exact aceeasi problema, cine si cum tine ce trebuie sa tina...si n-am ajuns la nici un rezultat, in afara ca ne-am tavalit de ras. Dar pot sa va spun o intamplare de la cabinetul asta nou, cand s-a programat la bronzarea aia organica un tip si cand a intrat fata sa-l bronzeze, era in popoul gol, de-a intepenit aia acolo (are vreo 26 de ani). In cabinet mai era o colega si una din patroane, nu stiau ce sa faca, li s-a facut frica si stateau la usa una cu mopul si alta cu o matura, gata sa intervina. Dar totul a decurs bine, fata a fost profesionista...s-a pus exact aceeasi problema, cum l-a bronzat in zona aia...adica cine o tinea ridicata, sau se ridicase singura...si acum, dupa aproape doi ani ne distram pe seama aia.
Asaaaaa...altceva: daca credeti ca e exagerata purtarea ciorapilor de doua feluri, am sa va zic ca acum cativa ani (3,4...) am plecat de acasa cu doua ghete diferite, adica nu semanau deloc, doar ca erau maron amandoua. Va jur, nu mint...si nici macar n-am observat, a vazut o tipa cu care eram la niste masuratori, dupa cateva ore. Cum sa va spun...mie nu mi se intampla niciodata asa ceva, nici macar ceva asemanator, nici in vis nu exista asa ceva. Dar...s-a intamplat.
Si mi-am adus aminte de Rares al Laurei cata morala mananca de la sora-sa...nu ma mira de ce povesteste buflea. Dar...mie tot fetele-mi plac.
Viviana, nu stiu ce discutii om avea, dar cu siguranta imi doresc sa ne vedem. Pana pleaca Celcesforrr...da?
La mine iar e jale mare in casa, Teodora e suparata pe noi si noi pe ea. Nu vreau sa discut subiectul...dar tare astept sa treaca varsta asta de kkt sa ne intelegem si noi un pic.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Rufus, o sa treaca. sunt etape, care vin si pleaca. ca sa vina altele. duminica ce-a trecut am avut prieteni copiilor la masa. si am avut un timp minunat impreuna cu ei, discutii foarte bune si ... intime chiar. copila a fost foarte deschisa si chiar a facut niste marturisiri de zile mari. a doua zi era la polul opus, parca avea foc la kur. chiar fara motiv, cel putin eu nu stiam nimik.
ma intreb cateodata ce hormoni nebuni ii mana in goana de zi cu zi. si barbatul filozofa 'e varsta, azi e pe tavan, maine coboara in pivnita'.
acum intelegi de ce sunt necesare iesirile la SPA cu prietenele?

bufleo, am uitat sa-ti spun ca madam thailanda vorbea intr-o limba necunoscuta mie. la un momendat am banuit ca facea incantatii. ma infasurat intr-un cearsaf kilometric care mirosea cumplit de frumossi avea petale din ceva flori...nucunoscute. si boscorodea ceva acolo ce semana a cantare hindusa. le-am zis la fete pe romaneste 'fetelor, poate ma leviataza asta afara din caldire cu boscorodeala ei, sa ma uit urat sau sa incep sa ma agit?' am scapat nevatamata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Asta seara am fost la sedinta la scoala la Ioana. Au fost si copiii cu noi, s-a discutat si despre balul de absolvire. Si ne zice noua diriginta sa avem incredere in ei, sa nu-i mai pisam la cap sa invete, sa nu le spunem ca ne este teama ca nu iau BAC-ul (desi de doi ani mai mult de jumatate din ei nu-l iau) ca-i demoralizam. Mama, si ce de ochi dati peste cap (ei catre noi): vedeti? nu v-am zis si noi asta?
Mai, de ce n-oi fi avut eu destul sange in...instalatie, sa nu ma bag...sa o (le) las in plata lor...De ceeee????
Kari, vreau si eu la spa cu prietenele, daca asta-i solutia.
Nu stiu Tora ce-o zice...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei Rufus, am niste idei si nu voi a le expune acilisea sa nu mi le sufle altcineva.
Celsfarrr pleaca pe 1 februarie.

Of, nashparlia si cu ta-su nu se inteleg deloc. E obraznica cu el, ii intoarce vorba, si el sufera si degeaba ii spun io ca e doar o etapa tot pe mine cade.



Acu vreo 10 ani, pe vremea cand purtam scurt, scurt, 2 palme sub cur m-am programat la pedichiura. Surpriza! Pedichiurista era barbat, tanar si frumos. Brunet si musculos. Am vrut sa fac stanga-mprejur, da mi-a fost rusine. Mi-a fost aiurea sa si raman.
Ca i-am trantit eu cracanu'n poala a fost cum a fost da' cand miscam calcaiul tot aveam senzatia ca intalnesc un obstacol...
Ma gadila talpa si ma abtineam sa chicotesc ca sa nu inteleaga altceva.
Iar fusta? a naibii fusta n-a fost buna de nimic, nici macar sa-mi acopere chilotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

na Rufus, vezi daca nu ne-ai cerut voie sa te duci la sedinta cu parintii? data viitoare cand te mananca limba, sa ai un ardei iute la tine!

te rog, barbatii merg cu prietenii la SPA! barbatii insurati, de restul nu ma pronunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Auzi, chiar asa: barbatii merg cu prietenii la spa? Eu ziceam ca merg la meci, la bere, la fete...dar la spa???

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput