Juniori de Iulie - August 2004 * (108)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Monica, ce spaima ! stiu cum e, eu am cazut anul trecut cu "noada" de scari, cu un lighean de haine in brate, vanata-neagra o luna pe o raza mare am fost. Si buburuza mica o duc de mana la coborare inca mai ales iarna. Si e cum zici: o pateste si langa tine, daramite in excursii cand nu e cu tine ! cred ca ar pati-o dublu

Roxana, asta e chiar amuzant: sa vina cu haine in plus acas:)

Olivia ti-am zis eu ca esti bine, dar e bine ca ai verificat, acu stai mai calma

hai s-avem o sapt linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Se mai intampla sa vina cu lucruri care nu sunt ale lui, dar mult mai rar. Cred ca ultima data s-a intamplat acum un an. Acum e mult mai atent si eu ii dau mult mai putine la el. Dar la ski si-a pierdut fularul in timp ce cobora partia si nu si-a dat seama.

Azi a fost un luni foarte aglomerat si naspacios!!

Sanatate maxima bolnaviorilor! Cristal eu tot cred ca daca pustiul stie ca e ma-sa din dotare la 0,1 m de el sa aiba grija de el nu se va stresa in veci sa fie atent, ca doar e mama langa mine, mama se ocupa!!

Eu sunt e principiul ca ies din casa si sunt cu gura pe ei, sa fie atenti, sa ridice picioarele, etc dar trebuie sa se invete sa fie atenti si din proprie initiativa si daca l-am vazut cazand lat, tot nu ma duc sa-l ridic, sa se ridice singur sa tina minte. Oricum e regretabil sa cazi 8 trepte asta imi aminteste cum am fost cu Vic la 5 ani cand am plecat cu el sa-i cumpar sandale si am ajuns la chirurgie plastica pentru ca a alergat in magazin si si-a spart buza de o mobila pe care erau expusi pantofii. Dar si-a spart-o asa... ca o butoniera, bagai degetul prin gaura !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani Rain,cu multa multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!....ce-ti mai fac printesele?....
Daria nu stiu daca te linistete cu ceva dar si eu eram la fel....pe de alta parte plozii nostrii se transforma pe zi ce trec,asa ca nu ar trebui sa-ti faci griji de pe acum pentru cum se va descurca Giulik in clasa a V a...daca este atenta si concentrata in clasa este super ok..parerea mea
Cristalinabine ca Oana n-a patit nimic...si uite asa facem noi vanzare la vopsele de par
Kimdeci este ok daca au iesit analizele bune.....mamaa ce-mi place de cititorul de Luka....vorba lui Mitzu a mea tot timpul se vaita ca nu are timp de joaca sau iesit afara din cauza temelor,nu de citit....in schimb ma bucur macar ca nu se culca daca nu citeste ceva...
Roxi strangator baiat s-a facut Pat....a mea nu-si uita nimic si nici n-a pierdut nimic pana acum(io cred ca mai degraba pentru ca seamana cu tacsu,strangatoare si zgarcita)
In week-end i-am restructurat programul si i-am demonstrat ca daca nu se lalaie are timp de toate, asa ca am fost la teatru unde i-a placut "extrem de mult",la patinoar,la chinezisme si-n vizita si a lucrat si suplimentar
hai pupicei si o seara faina sa avem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani rain!

Ioana, sa stii ca ai dreptate...daca stii sa re organizezi ai timp de multe. Si eu am ajuns la concluzia ca atunci cand avem putine de facut ne lalaim, suntem delasatori si numai pe ultima suta de metrii facem ce trebuie, dar daca avem program incarcat ajungem sa ne organizam asa de bine incat mai avem timp si de wii.(lol...m-a convins Adelutza sa joc cu ea...si cine nu se mai ducea la nani la 10 noaptea aseara...eu si Adela- noroc ca azi suntem acasa amandoua).Ieri am lucrat cot la cot cu Adela sa facem un postar despre un erou. Am ales la indemnul meu Thomas Edison...caci pe langa faptul ca aveam ce scrie, mie personal mi-a placut ceea ce a spus despre geniu: "geniu e 1% inspiratie si 99% transpiratie".

Olivia ma bucur ca au iesit bine analizele.

Monica mama ce sperietura...bine spune Ioana...intamplarile astea fac vanzare companiilor de vopsea de par.

Roxi se pare ca incepe sa fie strangator baiatul...numai sa scape de gura mami, nu?

Daria ai grija la ceea ce-ti doresti...ca s-ar putea sa regreti. In ceea ce priveste grija ptr ce va fi in clasa a 5-a mie personal mi se pare ca nu trebuie sa ai niciuna. Un bun profesor stie sa aprcieze un elev bun, chiar daca flutura bezmetic mana pe sus sau sta linistit in banca lui. ba chiar cei ce-al doilea tip de elevi sunt mai apreciati decat primii.
Si eu am fost un copil tacut, chiar si o adolescenta si o tanara tacuta...cum spune barbatul meu...imi scoteai cuvintele cu clestele din gura...si acum cica nu-mi mai tace gura.

O saptamana linistita va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
marti, deci se apropie vineri, da?
haha ce optimista sunt azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'neatza!

ha, ha, Roxi, intr-un gand, eu urcam scarile la serviciu si ma gandeam ca daca e marti, deci nu mai e luni, e aproape weekend-ul. Logic, nu??
M-am efortat cam tare sambata si duminica, mai intai am facut curatenie vreo 10 ore, apoi duminica am gatit, Petro e plecat non-stop (am avut curaj si am mai deschis un magazin), asa ca sunt cu toate pe capul meu,
Vestea mareata este ca mi-am luat o mandrete de matiz portocaliu, e haios rau, acum astept sa se mai topeasca gheturile sa pot si eu sa (re)invat sa conduc. Matei abia asteapta :"Mami si-a luat masina rotunda" , deja isi face planuri cum mergem noi singurei la film, piscina, shopping etc.

Cristal, mama, ce spaima!!!

Daria, eu cred ca fata ta e un copil deosebit si nu trebuie sa o compari cu altii. Nu putem fi toti la fel, si de multe ori poate au de castigat mai mult cei 'cu gura mare', dar eu am exemple in familie de super-copii (nepoata mea cea mare, medicinista, de exemplu), care au facut performante fiind copii mai tacuti...

Ioana, ce-mi place programul vostru! M-ai intrebat de oferte de vacanta, eu as alege laguna beach in albena, e Ok ca pret, nu am nici un feedback de la persoane cunoscunte dar mi-a placut ...din poze, localizare, piscina acoperita etc. Noi am mai mers cu o agentie de pe lapusneanu, au oferte bune si parca 20% discount pentru early booking.
Acuym am o tentatie, ne-a invitat cineva o saptamana in Elvetia, la granita cu Italia, sa mergem cu masina... Mai analizez, sunt mai multe implicatii...

Va pup, o zi frumoasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

azi ma duc la eco..nu m zis ca-s 100% ok..doar ca daca se confirma gusa trebuie s-o tin sub observatie..
la Luca este clar ..daca ii place cartea citeste daca nu evita cat poate! ma gandesc sa treaca la Jules Verne..variante mai scurte, evident..

Liliana ce super proiecte aveti! Ce iar place copilului meu...acum cica strange bani ca el vrea in vacanta in USA! ..cel putin o data pe saptamana sunt intrebata ..cand plecam in America?

Ioana la ce teatru ati fost?/ Eu nu gasesc nimic pentru copii..am gasit in schimb peste 2 sambate balet...Dorothy!!! Rox mergeti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io'st de acord cu Rox, slava domnului ca e marti, nu stiu de ce sunt asa maxim de lesinata si imi vine sa dorm cu capul pe birou. Daca nu consideram ziua de azi inca trei zile desi tb sa muncesc si sambata astae.

Io va invidiez ca ai vostrii copii citesc in pauza. Mitzu citeste exclusiv carti tehnice,acum ma omoara cu electricitatea, mai am putin si ma asez pe WC inchid circuitul si se aprind luminitele.
Cuore si alte minuni de astea cred ca l-ar plictisi de moarte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rob, sa o folosesti cu sanatate Yuhuuu !
Marina, foarte, foarte tare pasiunea lui Mitzu tau ! Inventator scrie pe el
Kim, sa iasa doar pe FB toate investigatiile tale

Io`s lesinata de oboseala, maine mi am tras liber ca merg la donat sange, asa ca apoi lenevesc si lenevesc intre doo drumuri la scoala si antrenament :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

matiz a fost prima mea masina in propietate, vai ce-m mai iubit-o!! bineinteles ca dupa ce am cumparat-o la doua zile erau cu ea in service sa-i faca nu stiu ce ca sa demareze mai repede!! Au facut-o foarte sprintena cu pretul unui consum nitel mai mare dar cine pleca prima de la stop?? acum are 10 ani si o alearga sor-mea, buna masina, pleaca la prima cheie doar aripile spate au ruginit!!

Eu zic sa ne bucuram de copii asa cum ii avem, bogdaproste sa fie sanatosi in continuare si ei si noi sa avem putere sa-i crestem!! Ieri i-am intrebat pe ai mei daca ar vrea sa se mute cu noi daca si noi ne mutam in alta tara si au inceput ambii "dar limba romana e asa frumoaaaaasaaaa si noi o stim atat de biiiineeeee, tu nu vezi ce greu e in alta limba?"

Mergi la inceput