Situatie limita cum sa reactionez?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

limbi straine?

spune-i fetei ca nu te simtit prea bine, si nu te simti vinoavata. cu totii mai avem momente din astea.

fa-ti un ceai bun si baga-te la somn putin. cred ca ai senzatia ca stand in fatza calculatorului, gasesti un job ceva, dar acorda-ti putin timp sa te linistesti.

ce-ar fi sa sati in we asta cu fetitza ta, sa faceti ceva, si sa te gandesti de luni la servici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sunt momente in viata pe care nu le dorim.
Acesta este unul din momentele alea cand trebuie sa te bucuri ca sunt cativa oameni care vor sa te ajute. Sa stii ca nu multi sar la nevoie, asa ca trebuie sa accepti ajutorul oferit fara sa te simti in vreun fel anume.
La randul tau, peste ceva timp, il vei da mai departe


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Anuscha,imi dau seama ca nu te vei linisti decat atunci cand va aparea ceva la orizont.
Aici suntem,ne mobilizam si se va gasi ceva,sunt convisa.Unde sunt multi sunt si idei mai multe.
Modulul pedagogic l-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

of, abia acum am citit :-((

accepta, te rog, un ajutor din partea celor care il ofera, ai nevoie de multa forta ca sa-ti sustii fetita speciala si mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Of Anna imi pare tare rau si nu stiu cu ce sa te ajut.
Din tot sufletul iti doresc sa treci si peste asta ca ai destule griji si probleme pe cap.
Sunt cu sufletul alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Ce mai faci Anna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ana,
eu am trecut prin asa ceva. sansa mea s-a numit ca Dumnezeu mi-a dat o sora geamana senzationala.
dar, ea m-a invatat o chestie faina;nu exista situatie din care sa nu iesi,financiar vb.
deci:
1. te poti angaja ca bona,la ce calificari ai.
2. fa-ti un CV si depune-l pe bestjobs/e jobs.
3. daca ai terminat teologie-asistenta sociala, iertare, dar stiu ca in mediul acela se gaseste relativ usor de lucru.da-mi un CV la nike974@gmail.com sa il trimit unor preoti.nu promit,dar incerc.
ca profa de religie se plateste mizerabil si locuri nu sunt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

eu am aprobat si ideile, dar si geamana senzationala :), amandoua de fapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Buna tuturor,

Cel mai greu imi este sa ma despart de munca mea, stiu ca daca vreau imi pot gasi de lucru, pentru ca am avantajul de a fi in Bucuresti, dar eu vreau sa lucrez in continuare in meseria mea, pentru ca asta este vocatia mea.


M-am gandit sa fac un proiect in scoala fetei mele, mai greu va fi cu finantarea, am gasit o mica usa deschisa, am sa aplic cu el, dar nu stiu sincera sa fiu ce sanse voi avea.

Am sa pun aici o parte din proiectul meu ca sa mi spuneti si vop parerea voastra, daca vreti, ori sunt nebuna ori sa continui.


A trebuit sa l scot pentru ca este scris cu diacritice si nu se poate citi, daca cineva vrea sa ma ajute cu o parere il trimit pe mail

......................................................................
C

Mergi la inceput