Situatie limita cum sa reactionez?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Cand credeam ca problemele mele s au terminat, s au inrautatit de altfel, Acum ne a chemat doamna director in biropu ca sa ne spuna ca (nu mai stiu ce exact) ca trebuie sa ne dea afara pe toti din motive de indisponibilitate de plata.

Ma simt mizerabil, nici nu stiu ce tre sa fac, unde ss o apuc.


Imi vine sa vars! si ma simt o ratata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

biata de tine !
pana la somaj mai exista acel concediu (somaj tehnic) platit cu 75%, cand nu ai de lucru, eu parca asa stiu....

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

eu nu pot sa iau somaj pentru ca am un serviciu de weekend pe care castig 400 de lei, pentru ca e cu contract de munca part time nu cred ca pot lua somaj
Chiar se poate?


Noua ni s a zis ca putem sa plecam fie cu acordul partilor, fie cu disponibilizare cu preaviz, chiar cine stie cu ce este mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Oferta mea ramane valabila. Cand ai nevoie imi spui si ma prezint cu sacosica.
Nu esti o ratata! O sa iti gasesti altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi pare tare rau. Sper sa gasesti ceva bun si rapid
Si eu sunt prezenta ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Poti conta si pe mine daca e nevoie. daca tie ti-e rusine, sa imi spuna una din fete care stie mai bine :).

In alta ordine de idei, ce pregatire ai, poti pune aici CV-ul tau?

Si in a treia ordine de idei, uite eu cand am fost in situatia ta, m-am in scris pe site-uri gen menajera.ro, curatenie la domiciliu. pana trece criza. 30 de lei azi, 50 de lei ppimaine, si tot asa. Daca sanatatea iti permite, bineintles.

Si in a patra ordine de idei, nu sunteti sarace! Atata timp cat sunteti sanatoase, se pot gasi solutii. dar daca te panichezi, nu mai vezi luminita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Anuscha, pun si eu aceeasi intrebare. Ce calificare ai, cu ce te ocupi. In functie de asta poate te putem ajuta. Nu se stie niciodata de unde sare un iepure. Important este sa-ti pastrezi calmul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Pur si simplu nu pot sa accept ajutorul persoanelor care sunt asemenea mie. Am doua maini si picioare de ce ar trebui sa cer pomana?
Trebuia sa ma mobilizez eu sa fac ceva.

Trebuia sa duc fata la atletism, pur si simplu nu pot sa ma ridic din fata calculatorului.

Nu stiu ce sa fac, ma simt mizerabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Sunt asistent social, am facultatea de teologie si asistenta sociala si experienta in protectia copiluil a vartnicului, am mai lucrat cativa ani in domeniul vizelor pentru straini (in general turci si chinezi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu zic sa accepti pana te pui pe picioare. Tocmai ca sa te poti pune pe picioare. Candva, cand o sa fii ok si altcineva va avea nevoie de ajutor o sa ajuti si tu.
Fiecare la randul nostru am trecut prin perioade mai bune sau mai proaste. Fiecaruia dintre noi i s-a intins la un moment dat o mana.
Uite, ca sa nu te mai simti asa mizerabil, gandeste-te ca acum eu intind o mana cuiva, pentru ca si mie mi-a fost intinsa o mana atunci cand am avut nevoie si chiar stiu cum este.
E o mana intinsa. Atat. Accept-o cu toata inima, pentru ca iti este oferita cu toata inima. Fara intrebari. Pur si simplu.

Mergi la inceput