Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Dau si eu o cafeluta cu mult lapte!

Astazi vreau sa fac niste biscuiti cu susan pt Elenys....
Doina nu stiu unde am notat reteta...cand ai timp lasa-mi pe privat...msss
Va pup O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salutare!

Va multumesc mult pentru urari si felicitari. Doamne ajuta sa fie totul bine pana la capat si sa avem copii sanatosi!

Eu am inceput serviciul de o saptamana si ceva, deci iar nu mai am timp de nimic. Unde mai pui ca am fost si raciti rau amandoi zilele astea. Acum suntem cat de cat ok. Dar lasa, lasa, ca peste cateva zile vine tati si mergem in vacanta la caldurica. De-abia astept, pentru ca sunt epuizata. Nu-mi aduc aminte sa fi fost vreodata atat de obosita. Acasa n-am reusit sa ma odihnesc deloc si acum am luat-o de la capat. In fine, asta e... se rezolva ele, toate.

Ana, felicitari ca te-ai mobilizat si te duci la sala!

Doina, frumos numele. Mie imi place foarte mult Florian.

Hai ca ma intorc la lucru.

O zi frumoasa!



Adriana, mama lui Alexandru si 13+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi.
Vlad e mai bine azi (am sunat la cresa), a avut mucisori doar dimineata. I-am dat de aseara Sumetrolim, Imunorezistan ii dau de o saptamana, i-am pus nazomer in nari, i-am dat cu Tantum verde in gat. Sper sa il ajute toate astea si sa nu ne lipim de ceva mai rau decat mucii.
ANA, noi ne bagam la odiseea sept-oct 2014 sau 2015? ca eu as vrea, dar n-am loc in casa. Si cum nu pot lua un credit pentru schimbarea locuintei (salariu mic, Vlad la mine in intretinere, sotul fara carte de munca), mai astept...
ADRIANA, vreau si eu concediu undeva departe, dar...si pentru asta mai astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna ziua si de la mine. Cine doreste , ii mai ofer o cafeluta!
Ma asteapta un semestrul destul de plin.
Vreau sa fac o mancarica de praz, masline si piept de pui. si poate o supita de vita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Mari, sanatate lui Vlad. Hai ca daca ati ramas doar la muci, e ca si cum n-ar fi nimic. Mult succes cu casa si cu odiseele. S-or rezolva ele toate.

Anca, succes si putere la scoala!



Adriana, mama lui Alexandru si 13+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

buna seara!

nicopic, hadrianae, ms pt aprecierea numelui
hadrianae, concediu placut! Unde plecati?
Andreea, n-am avut timp sa criu reteta ca am alergat toata ziua Sper sa nu te tin cu pofta prea multe zile

Eu sunt cam suparata pt ca ministrul sanatatii s-a gandit sa nu mai acorde decontarea de la CNAS spitalelor private, implicit nici maternitatilor cica totul ar intra in vigoare de la 1 martie. Asa ca azi am fost la maternitatea sa ma interesez - si nici ei nu stiu nimic sigur , iar contract nu pot sa semnez decat dupa ce fac 32 de saptamani deci trec de 1 martie Sunt in ceata rau...

Va las o cafea pt maine dimineata.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 19s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
cappuccino cu mult lapte, cafea si suc (chiar suntem in cautari de un storcator nou, cica sotul vrea "sistem cu melc")

Doina, am auzit si eu la stiri, mie personal mi se pare o prostie, pentru ca nu ajuta pe nimeni (sau nu inteleg eu). Pai eu daca imi permit putin mai mult, ma duc la privat si nu mai inghesui bolnavii in spitalul de stat (si asta nu-i o figura de stil,ca am auzit cazuri reale). Pentru "stat" este acelasi lucru, daca imi plateste internarea la stat sau la privat, banii fiind aceeasi (adica eu nu stiu sa se deconteze mai mult de o suma). Deci, al cui e castigul? ca mie ceva imi scapa. Sper totusi sa se revina asupra hotararii! Din pacate afecteaza oamenii cu un venit putin peste mediu, care nu vor putea face efortul unei plati complete la privat.
Hadrianae, vacanta la caldura vrem si noi. Noi si acum mai privim pozele de la mare si Tudor cere sa mai mergem. Unde mergeti ?(nu trebuie sa raspunzi daca nu vrei).
Anca, mai putin si vine vacanta (ca asa-i incurajam pe copii)
Ana, la postarea cu burticile, am crezut ca vrei sa ne anunti ceva.

sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Cami nuuu,eu nu mai vreau

Am fost aseara in D-vita la nasii Maiei...ce fain e luminat parcul noaptea cate becuri!!
Multumim de cafea

Anca,am tot auzit de mancare de masline dar nu am facut niciodata. Cum o faci?

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Cami nuuu,eu nu mai vreau

Am fost aseara in D-vita la nasii Maiei...ce fain e luminat parcul noaptea cate becuri!!


Lasa Ana, mai putin si poate o sa vrei (se spune ca fratii sunt diferiti, deci poate ca urmatorul va dormii bustean noaptea, va manca orice si oricat). Asa-i cu parcul, n-ai facut economie la becuri. In toamna, stateam in parc pana se aprindeau becurile si era mare bucurie pe Tudor (vara nu reusim ca se intuneca tarziu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!

Astazi m-am trezit cu o lene...nu am chef de nimic....
Doina stai linistita...cand poti

Am o reteta usoara de biscuiti pt copii....
Biscuiti cu susan
115gr unt, 15 gr zahar brun,135 gr faina,50 gr susan, 1 plic zahar vanilat
Se freaca zaharul cu untul,se adauga restul ingredientelor si se amesteca...Se fac bilute apoi se aplatizeaza cu palma in tava. Se coc 18-20 min la 170 grade...
Am facut ieri ...super buni!

Sa aveti o zi frumoasa!pupici

Mergi la inceput