Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

hello
pfui ,ce greu a trecut ziua de azi la scoala ;ai mei "studenti"au venit relaxati total ,ca la sfarsitul semestrului dar i-am mobilizat rapid am facut uz de voce nu gluma .
Plec sa fac la D niste ficatei ,micul dejun a fost lapte si atat ,nu a vrut sa pape , la amiaza a papat supa ,poate se trezeste cu burta goala si nu am nimic pentru ea .
Spor la treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Noi am fost la derdelus ieri, dar L nu s-a aratat prea incantata, ea vroia tot la topogane, leagane...mai mult m-am chinuit sa ajung pana-n parc cu copil si sanie, avand in vedere ca pe trotuar se topise zapada..
...si ca sa termin cu paratul, de cateva zile l-a luat pe "nu vreau" in brate (de cele mai multe ori nici n-apuc sa pun intrebarea)

Cami, sunt reduceri la decathlon?
Doina, frumoase nume ai ales pt noul bb
Ana, bafta la sala! cu cine o lasi pe Maia in timpul asta?
Fetelor care aveti de-a face cu invatacei mai mici si mai mari, Mari, Anca, just-me, nervi de otel va doresc!
just-me, ca ziceai de ficatei, cum ii prepari? ms

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara.
NICOPIC, daaaa, nervii sunt ,,importanti'' in meseria asta, dar si cand obtii cate un rezultat din partea unor copii, e ceva. Eu de exemplu am ajutat un elev (mai mult moral decat cu studiu propriu-zis) sa se ridice din depresie (mama foarte bolnava, tata fara loc de munca, probleme cu legea ce ii afecta familia in mod direct, doi frati mai mici) si sa isi vada de scoala. In vara a reusit sa termine studiile la ofiteri in aviatie si mi-a multumit pentru sfaturile date acum 8 ani in urma...si ar mai fi multe situatii. A fi profesor/invatator inseamna mai mult decat a preda o materie si a iesi din clasa, cel putin eu nu vad desfasurarea meseriei fara a comunica foarte mult cu elevii despre ceea ce ii ,,doare'' pe ei de fapt, mai ales la clasele I-IV...
Si revenind: Vlad are mucisori si cica a tusit in timpul somnului, la cresa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicopic

acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?

Nico, mami Larisa 15/09/10

Cine a facut noul capitol s-a ocupat si e trimiterea cererilor de prietenie...posibil sa fie ANA sau ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicopic

Cami, sunt reduceri la decathlon?


La unele da! Noi am luat cizme de zapada, cu partea de jos cauciuc si sus material impermeabil si imblanite (astea erau reduse). Dar mi-au ramas ochii pe niste jachete de fetite, reduse bineinteles (varianta de baieti nu am vazut-o)
www.decathlon.fr/C-309937-apres_ski" target="_blank">astea sunt cizmele si crea ca asta era www.decathlon.ro/RO/srx-50-147487979/#" target="_blank">geaca dar redusa!
Ce bine ca ati fost la zapada Anul trecut nici T. n-a fost incantat de sanie (nici nu a vrut sa incerce), iar anul asta n-am avut ocazia sa probam

Mari, ce frumos povestesti despre meseria ta. Asa vad si eu invatamantul, din pacate sunt tot mai putini oameni dedicati. S-a ajuns doar o competitie, educatia nu mai conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

ficateii i-am facut cu sos ,ceapa morcovi ,dar le-am fiert nu prajit si apoi am pus ficateii .Azi i-am dat numai piure cu sosul rezultat ca era tarziu ,maine cu ficatei ....in rest MARI a zis cam tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicopic

acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?

Nico, mami Larisa 15/09/10


eu

Edit: adica eu am trimis-o

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza la voi! o ?

Maia sta cu tati cat ma duc eu la sala,oricum ma duc de la 2 la 3 cand ea doarme. Atunci nu e aglomeratie la sala nu-mi place cand e prea multa lume.

Cami f faine cizmulitele. Eu nu-i mai cumpar nimic ca are dulapul plin,si papucei are destui...

M-am saturat de iarna si frig si stat in casa nu mai vine vara odata? sa stam cu orele pe afara!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Au aparut burticile de sept-oct 2013 !

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput