Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Andreea, am notat reteta ca este usoara, poate ma mobilizez si-i fac si eu lui junior "biscuiti pestisor" (ca asta-i mai nou preferatul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor! servesc si eu un suc cu voi..(cu cafeaua nu le am)

Mari, ma bucur ca esti atat de dedicata meseriei tale macar satisfactii morale sa ai, ca cele materiale sigur lasa de dorit..
Cami, draguta geaca, eu i-as lua una mai maricica pt sezonul urmator..sa vad cand ajung..; f simpatic Tudor in poza din avatar
Adriana, vacanta placuta si odihnitoare; ce ascunzi in burtica? fratior sau surioara?
...la capitolul bb ..si eu imi doresc de ceva vreme, astept insa sa se intample minunea..
Ana, poate te mai gandesti la decizia de a avea un bb, e pacat ca esti inca tinerica...
Andreea, suna bine reteta, multumim

ma duc sa pregatesc o pizza..asa ca mai tarziu, va invit


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Nico, poza de la avatar este de cand avea T. vreo 6 luni, ca m-a apucat melancolia dupa "bebeluseala" si ochii albastri (acum nu-i mai are asa). Si mie mi-au placut gecutele (in realitate aratau chiar mai bine) si voiam pentru la anul, dar de baieti in TM nu erau (am vazut ca in alte localitati mai aveau pe stoc). Poate la anul ii luam costum de schi si incercam "marea cu degetul" ... adica sa-l punem pe schiuri! Iti tinem pumnii pentru dorinta, sa vina cat mai repede bebele (poate mosul a uitat sa-l lase sub brad, dar l-a pus in alta parte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Nico, poza de la avatar este de cand avea T. vreo 6 luni, ca m-a apucat melancolia dupa "bebeluseala" si ochii albastri (acum nu-i mai are asa). Si mie mi-au placut gecutele (in realitate aratau chiar mai bine) si voiam pentru la anul, dar de baieti in TM nu erau (am vazut ca in alte localitati mai aveau pe stoc). Poate la anul ii luam costum de schi si incercam "marea cu degetul" ... adica sa-l punem pe schiuri! Iti tinem pumnii pentru dorinta, sa vina cat mai repede bebele (poate mosul a uitat sa-l lase sub brad, dar l-a pus in alta parte)

Camelia,mami de (10/9/10)


multumesc, ce draguta esti cu mosu..
Tudor este un dulce si acum, chiar daca nu mai are ochii albastrii

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salut!

Hai ca ma apucasem sa scriu un ditamai mesajul revoltandu-ma de imbecilitatea mintilor care ne conduc, cand mi-am dat seama ca deadline-ul pe care credeam ca il am maine la serviciu e de fapt azi, asa ca de-abia acum am revenit la mesaj. Pe scurt, Doina, Cami, evident ca e o masura care nu foloseste nimanui, din contra loveste in unicul segment al populatiei care poate face sa mearga ceva in tara asta. Au trecut si alegerile, ce la mai trebuie masuri populiste de genul "luam de la bogati (privati) si dam la saraci (stat)", nu stiu!

In alta ordine de idei, cu vacanta e poveste lunga. Cand eram insarcinata cu Alexandru si nu stiam am fost intr-o vacanta pe o foarte faina insula din Caraibe - Antile (St Martin). Asa ca am zis ca urmatorul copil nu trebuie dezavantajat si tot timpul asta am tinut-o sus si tare (eu, sotul mai putin ) ca atunci cand raman insarcinata trebuie sa mergem iar in St Martin. Ei, a venit momentul, dar nu prea ne-au iesit socotelile, asa ca ne-am orientat spre o destinatie un pic mai ieftina, dar destul de calda incat sa putem face plaja (speram). Asa ca mergem in Emirate. Nu putem sa ramanem datori copilului, nu?



Adriana, mama lui Alexandru si 13+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Nico da,sunt tinerica dar imi ajunge Maia . Mi-a fost f f greu cu ea ,altul nu-mi mai trebuie nici daca stiu ca de 100 de ori mai usor plus ca sotul nu mai are servici de mai bine de trei luni si inca un plus,stam intr-un apartament cu doua camere bunica sotului are o camera si noi trei o camera...nu am incapea cinci persoane in casa

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Poftiti la o cafeluta cu lapte!

Cateva poze noi

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

eu, eu ... alege-ma pe mine pentru cafea

Ana, imi pare rau pentru greutatile prin care treceti! Sa se rezolve cat mai repede cu serviciul sotului! Cat despre "dezastru" facut de Maia, chiar citeam intr-o carte ca de multe ori parintii isi doresc copii cuminti, dar atunci n-ar mai fi copii, ci adulti in trup de copil
Hadrianae, ce vacanta frumoasa o sa aveti! Eu am fost in 2000 in Emirate, 3 saptamani cu serviciul si mi-a placut f. mult (in Abu Dhabi si Dubai).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Si eu ma bag la o cafea...nu am prea dormit noaptea trecuta, Vlad a tusit de cateva ori din cauza mucisorilor, dimineata era ok si l-am dus la cresa. Acolo am rugat-o pe asisatenta sa ma anunte daca mai tuseste, iar la pranz am fost si l-am luat acasa; m-a sfatuit (asistenta) sa nu il duc la medic ca ii baga iar pe antibiotice, sa incerc sa il tratez ,,babeste''. Asa ca am fost pe la plafar si am luat un sirop de plante care are si propolis si extract de muguri de pin, ca cica e bun...sunt curioasa: cat de bun??? Ma apuc sa fac ceaiuri, ceapa taiata sta in casa (ca ajuta la desfundarea nasului-dar puteeee), etc,etc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna seara!

Va invit la lapte cu orez si scortisoara!
Va doresc o seara frumoasa!

Mergi la inceput