Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bravo Anna!

azi fac si eu aprovizionarea cu cele necesare, in special legume si salata, sa le reintroduc in meniu treptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Nu stiu cind e ziua de raport? Am 63kg ,m-am reapucat de Oschawa.Vreau sa ma apuc si de sport ,dar vin asa terminata de la servici ,incit nu gasesc energie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu daca-s avea cit ai tu, Marina ,as pune poza cu mine, pe plaja ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut si de la mine!

Dupa destrabalarea de sarbatori, am revenit si eu in forta (sper sa ma si tina). Am 53,5 kg, am reinceput mesele fara paine, fara dulciuri si fara mancat seara. La capitolul sport am descoperit un film pe youtube ii zice 30 minutes booty boot camp. Sunt exercitii pt. fund si coapse. Azi a fost a doua zi, am o febra musculara la picioare de ma misc ca un Robocop cu un morcov in "derriere".

Apropo de plaja si soare , abia astept vara, eu sunt friguroasa, din noiembrie pana in aprilie stau tot cu frigul in oase... pe canicula ma simt chiar bine...

Spor la slabit si noapte buna!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor, haideti la apel, ce mai faceti?
eu sunt terminata dupa o saptamana in care m-a chinuit cate o fata in fiecare noapte, azi-noapte au facut tam-tam amandoua ca sa incheie glorios o saptamana
dar stau relativ ok la kg, 60.4 dimineata, as fi vrut sa am 60 maine, nu stiu dc reusec, dar am sa-incerc sa mananc f light today
cred ca renunt si la cafea, ca desi beau numai una dimineata pe la 9-10, nu prea adorm noaptea, treb sa-mi iau fara cofeina, ca asa as avea pofta si eu de o cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu intr-o saptamina de chin cu dieta Oschawa n-am dat jos nimic.Dadusem jos 0,5kg ,care le-am pus la loc.
Miercuri termin si de joi incep ceva uman, plus sport.
Spor la slabit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,


eu nu reusesc sa ma disciplinez mai mult de o zi. mi-e clar ca nu am motivatie puternica si nu stiu cum sa fac sa o gasesc. Ieri am fost si am probat haine la Dika, magazinul clasic de reper, si se simt si vad foarte rau kg astea luate de sarbatori, mai ales la pantaloni.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Eu mai am de dat jos 5-6 kile ... erau 5 dar am pus unul inapoi in tara ca am avut cateva zile in care am mancat covrigi la greu ... si altele cu torturi si alte otravuri d-astea dulci ...

Acu m-am oprit din taichi ... ca nu fac fata cele doua vertebre cu probleme, dar miercuri ma duc la inot. Din pacate si zumba e taiata momentan ... sunt in tratament cu spatele si parca am mai multe efecte secundare decat simptome cand imi era rau ... . Deci, au ramas inotul si urcatul de scari, bag cate 25 (in calupuri de cate 7 plus bonusuri cand ma duc la cafea) etaje pe zi ... si desi ma asteptam sa imi revin ca suflu mai repede, pe la etajul 5 tot imi pierd rasuflarea. Nu-mi place de mine.

Deci, tot 1,60 cm am, 63 kile si target in momentul asta 57. La un maxim 58 am voie sa ajung in zile de maxim rasfat culinar ca altfel zob imi fac coloana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor, intru si eu azi sa dau raportul pt ieri, desi vad ca nu l-a dat nimeni, ori ati abandonat lupta?
azi 60.1; dupa ce ieri am alrgat pe la banci, notari si aletle, am mancat un covrig la 12 si niste KFC la 18, da rnumai 4 buucati de piept pui cu ceva sos si cativa cartofi
scap eu si de suta asta si voi vedea 59 iuhuuuu, n-am mai vazut atat de 4 ani cred
si dupa asta mai am 2-3 kg, parca s-a mai dus un pic si din burtica, desi tot mai e, picioarele in schimb arata ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ma primiti si pe mine in grupulet? Am vazut ca unele dintre voi fac pilates acasa.Aveti vreo sursa de programe ,vreun site,ceva?Timp sa merg ;la sala clar nu am si tare mi-as dori sa fac acasa.De slabit nu vreau sa slabesc decat maxim 3 kg,dar sunt intr-o perioada in care cu greu ma abtin de la ceva, dupa o tentativa de dieta disociata care m-a umplut de frustrari si pofte cum nu a\ reusit nicio alta dieta pe care am tinut-o vreodata.:)

Mergi la inceput