Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am 62,5 kg ,daca noteaza cineva.Azi termin Oschawa ,maninc usurel sa nu pun inapoi, 1kg care l-am dat jos si ma apuc de sport.
Caress ,salut!
Eu tot acasa vreau sa fac,pilates te uiti pe youtube si eu o sa fac si stepper si leg magic.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Preocuparea mea acum e mai degraba sa incerc sa nu ma ingras, stagnez si iar stagnez insa meniul zilnic cuprinde carbohidrati la greu, simt nevoia de ei ca sa ma satur.

Mi-am fixat sa iau startul pe 15 ian, nu am reusit. Ma mai uit pe subiect insa si fac si modificarile o perioada, poate se lipeste motivatia si de mine.


Azi am mancat asa:

MD 2 felii de paine prajita cu branza Fagaras si sunca
G: un iaurt mic cu o lingura musli
P: 2 chiftele cu sos+piure+salata varza
C: o salata, apoi ceva cereale cu o lingurita miere, ceai



Ah, editez ca uitam: Dulcetica, mi se pare culmea sa dai jos doar juma de kil dupa 10 zile de foamete bazata pe seminte de diferite feluri. Ma mir ca ai rezistat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Lyada,sint tare deceptionata!
De miine incep cu sport.Sper sa ma tin de cuvint ,ca ma apuc de teme si astea imi taie elanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

te cred! iar eu mananc asa cum scrie mai sus- ba chiar si mai rau...ieri seara am avut pui la rotisor+cartofi prajiti, plus o clatita- si sunt dezamagita ca nu slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

te cred! iar eu mananc asa cum scrie mai sus- ba chiar si mai rau...ieri seara am avut pui la rotisor+cartofi prajiti, plus o clatita- si sunt dezamagita ca nu slabesc

Bianca

Chiar e culmea,dar ce metabolism mai ai si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

speram ca maine voi vedea 59,dar cum firgiderul e gol am mancat asa
- pe la 11 - o felie de paine cu 4 feliute de cascaval light 20% grasime parca
- pe la 17 - o felie de paine cu niste zacusca
- pe la 19.30 - niste piept curcan cu legume in stil chinezesc dulce-acrisor si cu o felie f subtire de paine
in concluzie n-am mancat mult, dar cam multa paine si un pic de grasimi, deci nu cred ca am sanse fa fiu sub 60 maine
a mai trecut o sapt si treb sa fac aprovizionarea iar cu chestii fara grasimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

din cate vad ma lupt singura si daca 1 kg s-a dus intr-o saptamana, al 2-lea nu vrea sa se duca, canatul ala parca a-ncremenit la 60.2 si-mi arata asta si inaite si dupa ce merg la baie, trebuie sa-mi iau unsul sensibil care sa arate zeci de grame nu numai sute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

asta cu cantaritul la 100 de grame nu o sa te ajute la slabit, iti spun din experienta, o sa te frustreze din ce in ce mai tare si o sa zici la un moment dat imi bag picioarele, m-am straduit atat si nici un rezultat macar sa mananc, si o sa vezi atunci kg in plus din doi biscuiti,
Rezista tentatiei de a te cantari, continua cu dieta si baga un impuls cu sport, altfel nu merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Oficial declar ca ieri am facut 30 min de pilates si stepper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pina pe 8 martie vreau sa dau jos 5,5 kg.Va fi o lupta continua. E adevarat ca azi am mincat 3 felii de svaiter,dar per total zi ,sper sa nu se cunoasca.
Ma duc sa le ard la stepper.De ieri am un pic de febra musculara.
La noi ninge ,asa ca miine voi completa cu plimbat minunatul cu sania.
Noapte buna!

Mergi la inceput