Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ii transmit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Care curajoasa, Ady? Ca tocmai vroiam sa spun drept completare la partea cu siguranta si calmul care ajuta...daca s-or prinde copiii daca ne prefacem ca suntem sigure...
Am citit postarea lui Brigit despre inceputul alaptarii si m-a luat plansul dar si bucuria ca a reusit sa depaseasca totul si sa faca ce era bine pentru copiii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Draga de Brigit a fost o mamica tare incercata, imi e f draga. Dar au fost cu totii puternici si au reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

La multi ani fete dragi

Revin dupa o absenta destul de lunga, nebunie de sarbatori, ceva probleme de sanatate si la mine si la iubitul de sot, in fine, au trecut toate

V-am mai citit din cand in cand si mi-am luat energie din povestile voastre

Nu am reactionat asa de bine dupa stimularea din octombrie, mi-a venit menstruatia dupa vreo 65 de zile de la ultimul FIV si am avut si 3 monstri de chisturi care mi-au cam dat batai de cap.

Acum am facut si AMH pentru prima oara si a iesit 1.03 ng/ml. Oare la cei 34 de ani ai mei e ok? Nu am apucat sa merg la medic si poate va pricepeti voi mai bine...

Va pup cu drag si va doresc un 2013 plin de bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetelor

Ce bine ca s-a mai animat treaba pe aici.
Vreau si eu sa ma apuc de renovat prin casa si de facut bai... insa stam in chirie... trebuie sa ne multumim cu ce avem. Acum suntem pe maro/roz
Maine am programare la dr sa vad ce mai facem si ce mai urmeaza.
In rest sunt prinsa cu serviciul, ca deobicei se aduna treaba la incept de an.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Neata fetelor!
Ady rezolvarea va fi usoara - de ce vom avea nevoie, vom p#259;stra in locatie sau înghesuim in alta camera , de ce nu vom avea nevoie, va fi aruncat/ dat de pomana, etc.
Brigit rocks! da, recunosc citesc si acolo, si imi place ! Am vazut ca a fost propus la mesajul lunii - ca am vrut sa o fac eu, pentru ca merita.
Grasunica bine ai revenit! Nu iti face probleme, e normal ca menstruatia sa întârzie, având in vedere la ce este supus organismul in urma procedurii FIV, cât despre AMH, eu la 34 si 4 luni, am 0,42, ceea ce este spre limita la menopauza. Dar sunt înca aici si sunt SIGURA ca voi avea proprii pui in curând! nu iti pierde speranta!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Adriana- ma gandesc cu groaza la momentul cand va trebui sa eliberam camera respectiva ... si am ajuns la concluzia ca ne-am obisnuit sa avem spatiu..

Asa ca nu stiu ce vom face ... cred ca va trebui sa ne schimbam resedinta ....
...pe mine ma apuca toate cele cand ma gandesc sa ne apucam de o alta renovare ...

Imi aduc aminte cand am luat parchetul ... dupa ce am umblat 1 luna gasisem la dedeman un parchet care se incadra in caracteristicile stabilite noi (clasa trafic nu stiu de care , grosime 12 mm, german ... ) si m-am dus singura sa-l iau 70mp ...
Ma duc il platesc si cand sa mi-l aduca la masina ... imi spun ca nu mai au decat vreo 20mp (eram la dedeman giurgiului), dar daca ma duc la dedeman cascadelor pot lua diferenta de acolo...
Am spus ok ..

Iau un nenea ... il pun sa-l incarce ... ma duc la dedeman cascadelor si surpriza ... nu mai avea faptic parchetul, dar imi pot da alt parchet 50 mmm

M-au apucat crizele .. i-am facut cu ou si cu otet ... le-am facut reclamatie ... sa-mi dea banii inapoi .. si nu vroiau ...
Imi spuneau incercati la dedeman giurgiului) ...
M-am "luptat" cu ei si l-am "descarcat' acolo si le-am spus ca voi chema toate televiziunile daca nu nu-mi dau banii ... ca eu nu mai tai jumatate de oras la celalalt dedeman ...

Si nu au mai rezistat si mi-au dat banii ...

Asa ca nici nu vreau sa-mi mai amintesc de renovat ...

Dar daca va fi nevoie ... ma sacrific


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

oooo, ady, vad ca eu is cea mai darnica ... si pana la urma, ce mai e pana-n 24? Un fleac! Am incredere in zgatii
grasunica amh-ul nu-i cel mai bun, dar nici cel mai rau. E peste 1. Te incadrezi si in programul subventionat de stat. Era misto sa fie in jur de 2, dar nu prea mai gasesti fete cu asa valoare la topicul asta. Deci te incadrezi perfect aici
elly cam ce povestesti tu cu parchetul, am patit eu cu gresia si faianta dintr-o baie acum aproape 3 ani. Doar ca eu amenint cu OPC-ul, nu cu televiziunile
nane & co sa stiti ca hainele care nu va mai trebuie pot fi duse la h&m si veti primi in schimb un card cu banuti (de fapt un fel de puncte) si va puteti cumpara alte haine de la ei.

bineinteles ca pup toate babutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
de azi incept oficial mutarea la casa mea....
ari referitor la bai, iam vreau si eu una verde si una din pietre naturale(am vazut eu unde un model) sotul meu e cu culorile de pamant si cat mai natur...nici eu n-as incerca culori fff tari...insa o baie trebuie sa fie vesela pt pici , unii au probleme cu baia si trebuie sa ai cu ce sa-i distragi de la plans....
eu aici o sa am 2 baite, care arata si nici bani n-am acum sa le fac, insa o sa ma fac ignoranta pana voi avea banuti
deja ma gandeam cu voi calca maldarele de haine in dormitorul mic, deci asta e spor national cu ocupatul dormitorului mic cu nimicuri, nu?
saptamana viitoare ma duc sa-mi iau masina de spalat si frigiderul si dupa aia mai vedem....
mady ce sa zic de amh, eu n-am ce comenta al meu e 0,1 la imediat 28 ani, bine analiza am facut-o pe la 26 deci...la tine e bine
elly tare faza cu parchetul mai am cativa ani pana la renovat complet...dar o sa ma asigur cand intru la dedeman
va puuup ma duc sa mai impachetez .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Hello
Eu in dormitorul mic am totul aranjat, intr-un birou, pe care nu il folosim
Aaa, ba da, il foloseste motanul la dormit pe canapea...

Xdidi, nu are sens sa te stresezi ca nu iti ajung banii de renovare, incearca sa inchizi ochii, la tot ce nu este necesar. O sa ajungi sa faci tot, tot in apart ... e o chestie de timp.

Felicitari pt achizitie!

Ce mai face baiatul nostru, Gugu?

Mergi la inceput