Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Adriana - mai ai ff putinel ....
Ce repede a trecut timpul .... pt mine cel putin 9cred ca la tine trece mai greu)
.....
Abia astept sa ne dai vestea cea mare : doua buburuze, mici si dulci, nota 10+, perfect sanatoase

Amaradia- cum esti? ce face bebe? ceva detalii si noua

Qiao - sunt chiar ff curioasa cum a iesi mancarica
fuse buna??

Nanne - felicitari .. .ai reusit sa desfaci bradutul ... nu s-a scuturat ?
Daca-l mai tineai venea 1 martie .. si puneai martisoare in el ..

Many- bugetarii muncesc sambetele ??
Eu cunosc bugetari care abia azi au inceput munca ....
Vreau si eu sa fiu bugetaraaa
Eu deja m-am saturat de munca pe anu'asta


didi, velvet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

elly nu a avut nimeni curaj sa guste cand a fost gata am tras concluzia ca e prea gros si uscat totul si atunci mi s-a aprins mie o luminita cum ca ar fi trebuit sa punem si ceva apa, asa ca am trantit vreo 2 polonice de supa si am mai bagat la cuptor 10 min. Se facuse intre timp prea tarziu ca sa mai mancam asa ca o sa vedem azi. Oricum, fara reteta scrisa frumos pe pasi, cu cantitati exacte sunt varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao ... poate e chiar cea mai gustoasa mancare ....
Nu ai de unde sa stii ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Salutare, fetelor!

Poi asta seamana cu reteta mea speciala de friptura: dau bucatile de carne cu putin piper, sare, ceva mirodenii, le asez in tava, le manjesc cu putin bulion, adaug apa si mai tarziu, spre final trantesc ustoroi si vin! Muuult vin!
Am facut de sarbatori si fara bulion, ca ne-am trezit ca nu mai avem...si a iesit f buna, dar cu sosul alb.
Asa ca, eu zic sa degustati cu incredere, e buna!

In rest...ce sa zic...bradul meu e in curs de impachetare, se ocupa motanii care carabanesc cate o decoratiune...noroc ca multe sunt de lemn, stofa sau plastic ca deh, ca intr-o casa cu pisici.
si !

Ma simt cam in aer dupa sarbatorile astea...astept sa mai vina ceva...cu Valentine's Day nu prea ne omoram...ultima data ne-am delectat cu o shaorma ...da' in lipsa de altceva cred ca ne apucam sa serbam...
Astept cu interes sa mai primesc un brevet de tradus, ca ma obisnuisem la foc continuu si acum ciu-ciu...

Many_bani
, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna seara fete

elly,Qiao,alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_me
Many- bugetarii muncesc sambetele ??
Eu cunosc bugetari care abia azi au inceput munca ....
Vreau si eu sa fiu bugetaraaa
Eu deja m-am saturat de munca pe anu'asta



Teoretic toti bugetarii, cum mici exceptii, pe 12.01 si 19.01 recupereaza zilele de 24.12 si 31.12, asa ca si eu recuperez, aveam posibilitatea sa iau CO, insa prefer ca zilele de CO sa le folosesc altfel. De treaba sa stii ca si eu sunt satula deja. Pregatim raportarea(bilantul) de an si nu ne tragem bine sufletul ca vine trimestrul si tot asa o tinem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ma fetelor, vin si eu la prima ora sa salut, ca iar nu apuc si deja mi-e rusine la cat de putin timp mai am de forum, deci:

Buna dimineataaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Zic sa sparg gheata sa raspund la salutul lui Ari: seara buna, fetelor!
Qiao, cum e friptura?
Haideti fetelor, putina animatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

seara buna si de la mine,
mi-a fost dor de voi fetelor,dar nu prea am avut ce sa scriu,nu am nici o noutate,am fost cam bolnava,amandoi de fapt,ne-am luptat cu o gripa urata pe toata perioada sarbatorilor si cred ca am si picat intr-o depresie.Acuma cred ca incet,incet imi revine cheful de viata, astept programarea la medic si vedem incotro ne indreptam.
Mariuca felicitari,sa ai o sarcina frumoasa si usoara
Ady tin pumnii,cred ca se apropie momentul,sa ne dai de stire sa ne rugam pentru tine
fetelor va pup pe toate de la mic la mare si va astept cu vesti bune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare feetlor,
asa este alex putina animatie, dar la inceput de an cred ca e ocupata toata lumea....eu cel putin nu stiu pe unde sa mai scot camasa....saptamana asta va fi cu varf si indesat pe plan pers cu doctori pt sot, mutat, in weekend avem botez in provincie si ziua primei mele finute(face 2 ani)...apoi inchirat casa in care stam...si saptamana viitoareeee am de recuperat pt la munca....o sa fiu numai pe drumuri si in telefoane...noroc ca vine soacra-mea sa faca curatenie generala in noua casa ca dupa noi 2 ne apuca curatenia de paste...
lara nu ne mai spui si noua ce fac baietii?
adri cum stai cu cuptorul?
va puuup pe toate

Mergi la inceput