Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

eheeeh asta cu varsta e atat de variabila in conceptia unui copil, eu as prefera sa am amh-ul unei femei si cu 10 ani mai mare ca mine si tot as fi mai bine ...deci e variabil
fetelor am nevoie de un urolog sau androlog bun, va rog sa-mi recomandati ,ca sotul are nevoie de o noua consultatie...
merci mult, va puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Didi- sotul meu a fost acum 2-3 sapt la Medlife la un dr urolog ... preventiv ...
S-a dus acolo pt ca avea cosultatie + eco gratuite... si daca-i spunea ceva negativ aveam in plan sa mergem la :
dr damian daniel

.. cunosc pe cineva care s-a operat la el de varicocel si la 6 luni au reusit sa ramana insarcinati ..

http://www.gynera.ro/doctor2/
se gasestew si la
http://www.burghele.ro/indexb0e9.html?p=1055


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

elly al meu a mai fost de 2 ori la urolog , prima data la unu la regina maria ce era asistent univ si activa si la panduri(asta ne-a speriat rau) si dupa analize complete si ct cu substante de contrast nu a avut nimic, in condictiile in care doc vazuse o tumore in rinichi...apoi la 6 luni de la incident am fost la control cu eco la snaador la uunu smecher cica dar uit cum il cheama mereu(e sef de sectie ceva) si nu i-a gasit nimic...
acum irasi au aparut prb ..ce sa zic mai cautam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Xdidi, sotul meu a fost la Parhon la d-na dr. Dana Draganescu Dinu. O tipa foarte tare in meseria ei.Cel putin pe noi nu ne-a dezamagit deloc.Mi-a cautat sotul din cap pana in picioare, bucatica cu bucatica.L-a studiat foarte atent.. Noi am facut si spermograma la ea.
Numai ca sta putin prost cu punctualitatea.
Sper sa-ti foloseasca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Nanne,Elly briosele ( imi place alintatura asta) sunt inca la cuptor. Cuptorul insa da semne ca nu mai poate, dar ii mai dam cite o pastila, o injectie ca sa rezistam cit mai mult Duminica facem 36 de sapt
Amaradia tu cum mai esti? ce face bebe?
Gaby curaj, ai timp sa face trei copilasi asa cum iti doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

adri ce mari sunteti...sper sa fie una cu vanilie si una cu cioco ca sa impace toate gusturile si bineinteles bine coapte asa de vreo 39-40 de saptamani deci intr-o luna primele nopti nedomite(aici ma refer la faptul ca o sa stai sa te uiti la ele cum dorm, pt ca briosele nu vor plange noaptea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Eu la birou, dehhh bugetar.
Ady mai baga mami carbuni la cuptor, macar o sapt. sa fie briosele dospite bine si la termen. Oricum si acum este bine, dar daca se poate si mai bine. Eu te-am tot admirat pri poze, ai o burtica tare frumoasa si nu esti mare deloc .
Ama voi cum sunteti?
Alex...........

Fetelor va si va urez w-e placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna seara, girlzzz!
Raportez brad strāns si aruncat. Iuhu! Desi ninsoarea de azi mai mult imbia la a face bradu' si nu a-l strānge

Adriana ma bucur ca briosele sunt īnca la cuptor si poate mai stau o saptamana, cu tot cocktail imi aduc aminte ca si Balanta a nascut baieteii cand a facut 36 de sapt. Iar la tine chiar ar fi o data interesanta 13.01.13

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

pup si eu toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

bon soir !
eu degeaba am strans bradul sapt trecuta, sunt si acum cutiile in hol asteptand sotul sa le duca in boxa ... dar are circumstante atenunate, ieri a avut un colocviu, pe urma a avut de predat un referat, azi toata ziua a scris teme la chimie. Ufff. iar eu, ca sa nu stau degeaba ...

hai ca pe asta nu am mai auzit-o pana acum, la tv tocmai a zis de nu stiu ce vedeta ca "a facut niste injectii care sa ii inghete ovulele, ca sa ramana insarcinata !!!!!

revenind, eu m-am luptat cu o zburatoare de tara. am facut o supa cu galuste si o friptura la cuptor. nu vreti sa stiti ce a fost la mine in bucatarie am pus oratania intai intr-o cratita si dupa ce am pus apa si zarzavaturile am constatat ca nu are loc sa fiarba si am transferat-o bucatica cu bucatica (am primit-o bucati, pe unele nu am reusit sa le identific de unde provin ) cu un cleste in alta oala mai mare. pe urma ne-am dat cu presupusul si eu si sotul cum sa facem friptura aia. am pus o sticla de "ceva" primit de la o colega ...ea face in fiecare toamna fel de fel si imi spusese ca il pot folosi ca sos - bine, sper ca la ce era in sticla aia se referea, ca nu le eticheteaza. mi s-a parut ca are un gust cam ciudat, dar pana la urma l-am pus. in timp ce era la cuptor parca mirosea a otet asa ca dupa o sedinta rapida de brainstorming am violat o sticla de merlot (singura din casa) si am turnat un pahar la friptura. acum sun curioasa ca o fi iesit. sper sa nu dorm la "locul de taina"

Mergi la inceput