Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Daniela, moah, stiam eu ca, am uitat pe cineva important! hubby, s-a dus la sportizare..hi, hi..nu inainte sa se uite la mutrita mea ingrijorat, sa vada cum e..am bagat un big smile si n-a mai comentat
deci, azi, mai stau pe-aici
huh, la Andrew te referi? cre' ca, a uitat lumea de el, de atata estrogen pe-aici well, revine el sigur dc mai are intrebari, ca e inversunat rau..eu m-am distrat maxim de ce-a zis gaby, ca 'd-na Andrew' poate de-aia e asa optimista si zen, ca nu mai are loc de el sa se intereseze, deoarece cauta el tot..(btw, gaby esti mortala, madame)
deci, dearest, sorry de intamplarea din iarna dar, am prins din zbor ca redevii 'europeana' pt o saptamana si tin pumnii stransi, stransi sa fie deplasarea cea mai fructoasa ever

Ana, nope, nici eu nu am The Master, dar, daca fac rost, dau de stire, negresit. Life of Pie, inca n-am vazut, dar, e pe to do, poate in weekendul mizerabil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Daniela multumesc Lasa motatele ca vine frigul si zapada de maine Felicitari pt decizie, sigur va fi o reusita
Many sper sa se bucure ai tai parinti inca multiii ani de Vladut Si eu sper sa rezistam pina marti si sa decurga totul perfect
Ana ma refer la TV de data asta ai dreptate e tare hottt Damon; dar romantica din mine il prefera pe Stefan De epidurala am o frica de nedescris.....dar vedem ce decide anestezistul marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Hello, hello
Qiao, e normal sa treceti si prin asta, a obosit si el si tu. O sa aveti un copil al vostru, indiferent de cum il obtineti si o sa fiti foarte fericiti! Nu se poate sa se intample altfel! Eu nu sunt genul de om prea pozitiz, insa cred in dragoste. Da,da cred ca o disperata in sentimente nobile, in iubire nebuna si vesnica...deci din ceva asa de minunat nu poate iesi decat ceva extraodinar.

Ana, sa stii ca astea ii spuneam sotului zilele astea... ca nu mai simt nimic, ca nu mai cred in copilul meu si poate e mai bine pt mine. Atunci cand am incetat sa mai sper, am inceput sa vad ca viata mea nu se rezuma numai la infertilitate, ca sunt un om cu sentimente si dorinte, nu ma definesc nici prin AMH, nici prin cum raspund la stimulari. Insa ma sperie lipsa mea de sentimente, imi amintesc ca pe vremuri traiam intens, avea emotii, eram frustrata ... acum nimic nu ma sperie, nimic nu ma impresioneaza ... e pacat ca am devenit asa...Sper sa fie doar o stare de tranzitie catre marele eveniment de a deveni mame!

Subscriu si eu la "gasca care vede filme pt oscar", inca imi fac curaj pt Les miserables si Zero Dark Thirty... mai am unul, dar am uitat care ... Django este chiar tipic-tipic Tarantino (plus ca a si aparut ca deobicei in film), vorba lui Bombi....Life of Pi mi-a placut tare...
The artist merita vazut, dar duminica, cand vrei sa vezi ceva relaxant ca sa te culci linistit/a.(ideea de baza e geniala, dar eu nu sunt fana Dujadin, inca de cand era un debutant)
***Recomand Perfect sense, desi e putin mai vechi si nu are legatura cu cele de mai sus, este un film sensibil si trist.***

Ady, o sa fie perfect, o sa va simtiti intregi in noua formula de marti! Iti urez sa fie o "scoatere la lumina" usoara!

Daniela, cum e cu frigul? Am auzit de niste temperaturi la voi...pfff...si eu ma plang la -1gr.

Si nu in ultimul rand, draga Lara, big hugs si e bine ca ai scos fetele la interval... ieri am varut o gradituza pe tocuri inalte si rosii asortate la un palton negru cu marginile si cusaturile rosii, m-am gandit imediat la tine...

Dragele mele, indiferent daca va razboiti si va aruncati cuvinte, sa stiti ca eu tot va iubesc, pe toate, fara exceptie! Va consider niste persoane speciale si puternice si va admir! Nu stiu de unde gasiti puterea sa mergeti mai departe, dar ma gandesc ca daca voi ati putut, ar trebui sa incerc si eu!

Va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ana, tare! si, btw, subscriu total la ce ziceai...
Qiao, io ti-am zis secretul...pt cine a fost la botezul Anei, se lasa cu BB intr-un fel sau altul.
Ady, Doamne ajuta. Vei vedea ca va fi perfect! si legat de anestezie, te vei amuza de aceasta teama foarte curand!
Brigit, eu nu reusesc sa mi-l scot din cap pe al tau sot cand incerca sa darame usa de la sala de nastere . De cate ori ma gandesc la tine imi aduc aminte de asta. Te pup cu drag. vezi ca e meeting pe 8 martie . se face programare din timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27
Bombi, oki, hai ca, mi-ai facut curaj..
Borat? n-am vazut, dar am vazut The Dictator, pana la un moment dat, n-am rezistat mult ca, mi-a intors stomacul pe dos, efectiv..

nu, nu, nu, am spus ca e vorba de actor, nu de personaj (dar ma grabeam si m-am incurcat in butoane si am dat reply in loc de edit)

A, si am vazut si Life of Pi. Dar n-am putut sa relationez deloc cu povestea. Mi s-a parut fortata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ady, ma bucur ca pitica a recuperat binisor! Tinem pumnii, hai ca trece iute-iute!
Eu nu-s la curent deloc cu filmele, si cu serialele am ramas in urma. Sa vedem, poate imi fac curaj si le vom vedea si noi.

Cred ca Andrew digera informatiile si se pregateste de vizitele programate la dr.

Many_bani, multumesc! !

Lara, suntem zen acum.

Qiao, momentele astea apar in cupluri ca ale noastre, dar sunt trecatoare, ca dovada ca s-a interesat de adoptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Lara multumesc pt raspuns

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Adriana nastere usoara si recuperare grabnica! Ioana si Brigit mamicile si bebeii. Da, mandra este in poza . Multumesc pentru raspuns. Nu astept vesti doar din Bucuresti imi lungesc urechile si prin alte orase Cybele...draga de ea... s-a rugat atat de tare pentru noi incat aveam impresia ca o aud. din sufletLara sarcina usoara si bebelusi sanatosi!. Qiao adoptia poate fi o solutie (si nu neaparat capat de drum in incercarile de a avea un copil biologic). Crede-ma, "mama" suna la fel de naucitor atat din gurita bebelusului nascut cat si din cea a copilasului adoptat. Va doresc sa fiti zen , sa aveti rabdare si nervi de fier si intr-un mod sau altul sa va tineti pruncul in brate cat mai curand . Va admir tare mult! Sa avem un 2013 plin de reusite! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Qiao, Tonniro are dreptate! Daca treci prin experienta de a fi gravida iti dai seama ca nu e totuna cu a fi mama. Este frumoasa si perioada in care esti insarcinata mai ales cand simti miscarile copilului in burtica sau cand ii vezi inima la ecograf batand dar nu stii ce inseamna sa fii mama decat dupa ce se naste si incepi sa iti faci griji pentru fiecare miscare pe care o face, cand incepi sa il pandesti noaptea sa vezi daca si cum respira, cand iti faci griji nenumarate ca i-a iesit o bubitza pe piele sau cand il tii in brate sa il alinti ca e suparat si nu poate sa adoarma.... E cu totul altceva! Eu, vorbind in nume strict personal, cred ca dorinta asta de a avea copilul tau cu genele tale, e mai mult o chestiune de orgoliu caci dupa ce se naste, nu te mai gandesti la asta decat in sensul "Doamne da sa nu mosteneasca de la mine boala x" sau ceva similar...
Asta cred eu si poate ca alte fete care au nascut pot confirma sau infirma lucrul asta. Copiii sunt la fel de minunati indiferent cine ii naste!
Btw, noi ne gandim sa infiem al 2-lea ca sa aiba Ana o surioara sau un fratior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salut babutze dragi si scumpe la vedere !
ma bucur ca aerul primavaratec v-a scos din barloguri, ati vazut ca pana si ursii sunt pe afara
Raportez: gasit ZEN zanatec, ramasese agatat in cuier langa fular.
Apropo de fular, ieri dimineata m-am intors sa imi iau ceva mai usurel de pus la gat (sunt o sensibila) si nu stiu cum am uitat usa la dormitor deschisa. Aseara sa lesin cand am ajuns acasa, Gugu isi facuse iar de cap toata ziua pe acolo. Acum nu mai are nici o jena, dimineata il trimite "tac-su" (ca de, la nivelul asta am ajuns sa vorbim cu el) sa ma trezeasca si el vine si canta de zor la oglinda de la sifonier (nu mie, eu sunt cantitate neglijabila). Ieri dim a sarit pe masuta de toaleta printre zorzonelele mele sa mai bage in seama si porumbeii de acolo. Cand am ridicat si eu capul de pe perna a fost asa de surprins ca a sarit in sus, rasturnand bineinteles toate cele. a trebuit sa le caut pe sub pat sa le adun pe toate, seara am reluat activitatea
Cu sotul toate bune si frumoase, deocamdata acalmie. Scanteia a fost o ocazie de a lua in plasament un baietel de 2 saptamani la care vrea sa renunte mama lui. Initial s-a interesat cum putem face asta, pe urma cred ca a avut revelatia ca ala mic si oracaitor care ne-ar schimba brusc viata poate aparea in f scurt timp si a intrat in panica. Probabil ca daca as fi fost insarcinata, ar fi avut timp sa se pregateasca psihic vreo 9 luni, dar asa, de la o sapt la alta ... Uff, in fine, acum ne invartim in cerc. Daca e sa fie adoptie, el vrea ca parintii copilului sa fie cunoscuti, sa le faca analize (!) sau macar sa le stie istoricul medical (are el o lista cu "asa nu"-uri). I-am explicat ca s-ar putea sa fie si un copil abandonat in maternitate de o mama fara acte la ea si exclude varianta asta. Pai cu asa conditii si la cum se misca la noi treburile cu adoptia cine stie daca si cand vom reusi. Ramane varianta cu donate, macar acolo e convins ca donatoarea e analizata, dar nu ma mai vrea pe mine supusa la nici un risc. Deci cerc vicios din care vom vedea cum iesim.
Sambata o sa aflu mai multe despre baietel, se duce o prietena care sta in aceeasi localitate sa il viziteze. Problema cu plasamentul e ca oricand mama se poate razgandi sau una din rude sa nu isi dea acordul. In plus, am constientizat ca nu ma simt in stare sa iau copilul unei femei, chiar daca ea vrea sa il dea, dar si ideea ca ajunge cone stie unde nu mi-e confortabila. Cu unul aflat mititelul deja in sistem ar fi altceva, dar aici ne izbim de conditiile pe care le pune sotul ....
sper ca nu v-am stricat buna dispozitie, eu de filme nu am ce sa discut, pt ca nu ma uit pe net la filme. in afara de ceea ce prind la tv, nici la cinema nu am mai ajuns de mult. imi propusesem ca daca o sa stau si eu acasa cu burtica sa intru in "randul lumii", intre timp insa pot sa spun ca prind si eu informatii interesante de la voi si il sochez pe colegul mare privitor de filme care nu intelege de unde stiu eu una-alta

Mergi la inceput