Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:


Fetelor azi ati adus primavara aici asa ca un big pt voi.
Asta-i topicul babute pe care l-am indragit

Lara welcome back chiar daca e tranzitor Cred ca ne-ai lipsit tuturor si cred ca si noi tie
btw sa stii ca am copiat schema ta de "succesuri" de "frica" sa nu iti mai dea vreun "norisor" si s-o stergi. Multumesc anticipat asta in cazul in care ma voi hotari intr-o zi sa-mi iau la marsupiu embrionasii care ii mai am congelati

Ady asa de repede WOW acum pentru tine! Nastere usoara si sa ai o intalnire minunata cu buburuzele. Te asteptam sa ne povestesti


Ana, Qiao, Daniela, Gaby, Me Alex, Elly o sa vina soarele si la noi in curand. O sa vedeti ca am dreptate (chiar daca nu o impart-vorba Larei
Fetelor va doresc tuturor o zi faina, faina, faina

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Bombi, avand in vedere ca mie mi s-a parut ca Pi si-a inchipuit si a fantazat si a facut tot ce a fost nevoie ca sa supravietuiasca de unul singur fara sa o ia razna, nu consider ca a fost fortata povestea. Dar asta depinde de cum interpretam fiecare din noi ceea ce ne transmite filmul respectiv.


Qiao , inteleg ce vrea sotul tau, dar mi se pare un pic cam nerealist. Ma tot gandesc ca avem asa niste spaime sa nu fie urat copilul, sa nu aiba vreo trasatura de la noi care nu ne place, sa nu mosteneasca nu stiu ce boala sau sensibilitati de la noi etc... Si ne trezim ca avem un copil care seamana cu cea mai urata stabunica din istoria celor doua familii si mosteneste nu stiu ce boala urata de la stra-strabunicul, ca e la fel de uracios cum era sora lu' bunica bla, bla... Stii ce vreau sa zic... Nimic nu ne garanteaza ca vom avea cel mai cel copil, asa cum ne imaginam noi. Si copilul asta descris mai sus va fi pentru noi cel mai frumos copil pe care l-am vazut vreodata. Desi vom constientiza ca e uracios, incapatanat, enervant sau mai stiu eu cum, il vom iubi ca pe ochii din cap si ni se va parea cel mai cel. Asa cred ca e si cu cei din donate sau adoptati, ca si cu cei din celule noastre - pur si simplu asta cred ca e regula generala. Donatoarea poate fi testata si retestata, dar poate in familia ei sa fie un exemplar deloc fericit pe care copilul il va mosteni. Putem sti?! De aceea cred ca e realist sa ne dorim la modul general ca un copil sa fie cat mai sanatos, care sa ne implineasca, pe care sa il iubim cu ardoare, sa il crestem frumos, pe care sa il ajutam sa devina OM in adevaratul sens al cuvantului. Iar daca asta o vom obtine prin adoptie, so be it! E cu atat mai frumos si mai minunat cand prin adoptie un sufletel mic aduce alinare unuia mare, iar cel mare aduce alinare celui mic. E perfect, nu?! Poate se mai gandeste sotul tau si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

dragele mele babutze, imi cer scuze ca-s asa scumpa la vedere, dar sper sa am timp in weekend

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Multumesc frumos Lara si Ana ! Abia astept sa va intorc si eu complimentele pt bebei,ai Larei vin curand ,iar pt tine Ana,un an norocos sa fie si sa ti se implineasca visul!
Lara,ai animat frumos topicul aici.
Bafta tuturor fetelor care se gandesc la FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare si pupicei tuturor babutelor... si celor 10 negri mititei
Se pare ca s-a animat topicul ..., dar unele discutii nu sunt ff constructive.


Imi pare ff rau ca nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris in timp util... am vazut ca s-au sters unele mesaje ... unele s-au editat...

Am lipsit motivat din cauza unor probleme familiale care imi ocupa tot timpul ... sper sa se termine cu bine si sa ne bucurum in fiecare zi de tot ce-i frumos... si sper sa invatam sa apreciem viata mai mult ...
Viata este frumoasa si merita traita fiecare clipa... caci atunci cand nu ne dorim se-ntampla cate ceva cu cineva drag noua ... si parca ramanem fara forta ...
Ady - sunt sigura ca tati tau va fi mereu alaturi de tine atata timp cat este in sufletul tau
Iti doresc multa forta si sunt alaturi de tine marti cand iti vei intalni buburuzele ... .. am niste emotii

Abia astept sa ne scrii cum a decurs totul .. ce sentimente ai cand le vezi ...

...Ma bucur ca aici pot spune 'ntotdeauna ce simt, ce fac, ce-mi doresc ....
... citesc cu placere tot ce scriu fetele despre retete, tratamente, doctori, filme, porumbei, pisicute .... brazi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Gaby, ce mi-ai facut?! La ce film m-ai pus sa ma uit?!?! Of, ce trist a fost... Pe de alta parte, te face sa te gandesti la lucrurile simple pe care le luam ca atare, de parca ar fi un dat, de parca ni s-ar cuveni pur si simplu.... hm....


Lara, simply love, love, love Smash!!!!


Elly, multa sanatate doresc persoanei dragi tie care are probleme.


Lorelei, multumesc.


Si acum, drum, drum, drum - in bataie de tobe - Ady!!!!!! sa fie ziua de maine una dintre cele mai fericite zile care urmeaza de acum in viata ta! Iti doresc sa decurga totul bine, sa scapi de frica si emotii, sa treaca cu bine acomodarea cu bebelusele tale si sa auzim cat mai repede noutati despre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ana, exact la asta m-am si gandit cand am vazut filmul, ca luam orice lucru simplu "for granted", cand de fapt ele sunt cele mai importante si ne definesc ca persoana...
Ma stiu unul profund Angels and Airwaves-Love, un pic de psihoza intr-un loc inchis...

Ady sa decurga totul perfect si asteptam sa ne povestesti viata minunata cu doua briosele cuminti.

Elly, sanatate pentru pers draga tie!

restul fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ady, am intrat doar ca sa scoatem majoretele la interval!

si nu te speria ca pana maine seara uiti si de anestezie si de toate greutatile! La anestezi, daca stai cuminte cum zice doctorul, nu simti nimic. Cel putin eu ma tot intrebam cand o sa ma impunga.
Doamne ajuta si sa vina brioshele cu bine pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ady, multa energie pentru maine, pentru ca stiu ca o sa te topesti cand ai sa iti vezi briosele dulci!!!

Si motatele, ca se poarta:

Elly si multa sanatate!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si eu, si eu cu ptr.Ady si biosele ei.
Ma ca maine sa fie totul bine, asteptam vesti.

Mergi la inceput