Clubul "babelor" FIV-oase 71

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari

Sandy

eu sunt la cap.30.am invatat de la toate.si ma ajuta sa va citesc.sa merg mai departe in lupta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Alex vineri mergem la control si atunci stabilim exact data, cred ca saptamina viitoare va fi marea livrare . Si grabiti-va dragelor cu brazii aia noi luni l-am strans
Aristico eu stiu domnita din ce gasca fac parte ; ca unele suntem mai brunete, mai colorate nu ma deranjeaza. Si strange bradul ala odata
Many se apropie momentul , cand voi stii data exacta va zic cu mare drag Ati stiut voi si cand ma injectam cu hormoni, cand ma punctionam & co, asa veti stii si cand se va finaliza .
Sandy mult noroc cu calea aleasa, felicitari pt perseverenta si pt puterea de a merge mai departe mereu. Asta e calea spre reusita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adriana iti doresc nastere usoara si pup buburezele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Da Adriana am ales calea si ma simt mult mai bine!
Momentan suntem in tatonari, cautari, testari, analizari dar calea o stimIl caut pe barbatu-meu si-n coarnenumai sa iasa bine totul de data asta (ca eu nu prea mai contez in schema pana la nastere)
Multumesc mult si eu iti doresc o nastere usoara

Velvet tu cu ce te mai lauzi? In ce stadiu esti? tot natural?



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara imi pare rau sa te dezamagesc dar tu nu ma cunosti ( vorba mea era adresata lui Elly, nu tie). Eu dintotdeauna am avut si alte preocupari in afara forumului, nu am trait si nu am cautat sa imi fac "fani" pe aici, nici sa imi cultiv stilul sau sa ma simt speciala pt ca pot creea discutii si conflicte pe un forum public.Faptul ca eu am reusit sa imi fac prietene adevarate si sincere in afara acestui spatiu virtual spune multe despre mine ca om, doar acele persoane ma cunosc ....tu nu....
Iar eu nu m-am declarat curioasa in privinta ta, am intrebat eu ceva vreodata? nu cred; ti-am respectat deciziile mereu si spatiul privat. Eu doar am subliniat ca faci parte din randul curioaselor, desi tu nu vrei sa spui nimic despre tine.....
Uite de ex eu am spus tot despre mine mereu, asa am simtit si asa mi-a facut bine. Dar respect decizia celor care din diverse motive aleg sa nu o faca, nu judec si nu pierd noptile gandidu-ma la asta. Am trecut de ceva vreme de faza de la gradinita: iti dau bomboana doar daca mi-o dai tu primul pe a ta; este puerila si nu isi are locul intr-un spatiu public.
In rest toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Sandy de sperat natural a mai ramas 1%in f luna.dar cand vom avea resursele financiare intregite vom trece la FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Buna tuturor! Nu am mai scris aici la "babute", mi-am facut "ucenicia" la FIV la Budapesta si pe topicul de trombofilie. Va urmaresc de cate ori am timp aici, mai rar la FIV la Budapesta, pentru ca aici s-au "mutat" fetele mele de suflet. Am citit postarea Larei si mi-au dat lacrimile de emotie. Nu vreau sa bagatelizez subiectul atins de ea, dar eu am ramas acolo unde ne aducea la cunostinta ca alte cateva fete (oooof, mi se incurca degetele pe taste de emotie) care au facut FIV in aproximativ aceeasi perioada cu ea si au avut rezultat pozitiv, au ales sa taca. Sa nu ma intelegeti gresit, ma bucur pentru fiecare reusita in parte, dar pentru mine, povestea Budapesta a ramas neincheiata...inca. Se va incheia atunci cand fetele pe care le-am cunoscut pe forum, pe drum spre Budapesta si apoi acolo isi vor tine minunile in brate. Bineinteles ca am observat lipsa postarilor catorva fete (asa rar si pe sarite cum citesc, tot e evident) si sper din suflet.... (Desi tot ce am e lipsa postarilor ) Imi dau seama ce egoist suna, stiu ca suntem un grup unit de aceeasi dorinta si nu ar trebui sa am "preferinte". Doar ca uneori, cand avem toate "lectiile" facute, am fost cuminti, i-am ajutat neconditionat pe ceilalti, am plans la supararile lor si am scos majoretele la aflarea reusitelor... uneori e prea mult....uneori simti ca "e randul tau". Ca "asa ar fi corect....". Oricum, pentru fiecare viitoare mamica, felicitari!!!! Sarcina usoara si bebelusi sanatosi la termen va doresc! Pentru "babute" am sufletul plin de speranta si incredere. Si va multumesc pentru tot ! Pentru toate povestile, sfaturile, incurajarile, tips-urile si parerile voastre. Eu am fost, sunt si raman o optimista (sau bleaga, cum vreti) si ma incapatanez sa cred ca mai devreme sau mai tarziu toate avem intalnire cu barza .Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara nu reprezinti vreun interes aparte pt mine, nu te simti asa de speciala in acest context. Si in trecut am mai avut citeva interventii in anumite discutii care te priveau cand mi s-a parut ca nu ai fost corecta, asa ca nu inteleg de ce te surprinde acum.Cand ai avut ceva frumos si bun de spus, am apreciat, m-am bucurat pt tine; dar cand ai astfel de interventii , imi pare rau, nu pot sa tac si sa merg mai departe. Pe mine asa m-a invatat mama mea
Spre deosebire de tine eu nu am "fani" si nici nu ma iubeste nimeni pe aici, asa ca e cam urat sa te exprimi grupand fetele in "galerie", nu crezi?
Ca de obicei rastalmacesti vorbele si am putea continua la nesfarsit; dar ma bucur nespus ca de data asta esti tu inteleapta si inchei discutia, nu de alta dar deja incepeai sa te contrazici ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Tonirro nu am avut placerea sa te cunosc pe forum dar iti stiu putin povestea. Stiu ca esti o mamica fericita acum,dar mult incercata. Si da, ai dreptate, toate legam pe aici prietenii, afinitati si ne dorim ca la un moment dat sa reuseasca fiecare in parte Oricat m-as gandi zau ca nu cunosc pe nimeni din gasca capitalei care sa fi facut fiv o data cu Lara si sa fie gravida acum, si nu prea obisnuiesc sa mint sau sa vorbesc timpenii doar de dragul de a o face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara vezi ca te retragi a doua oara si am fost de acord ca tu esti cea inteleapta de data asta.... Am intervenit in discutii stiind f bine despre ce era vorba,niciodata nu m-am trezit comentand sau aruncand rautati gratuite de dragul de a o face sau a anima forumul ; am avut o parere despre ceea ce ai spus/scris pe forum, am comentat opiniile personajul Lara, niciodata nu am zis ceva de omul din spatele "Larei"; asa ca vezi tu educatia mea e una buna indiferent de cum ai rastalmaci tu vorbele mele.

Mergi la inceput