FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Miracol si Danah, sa stiti ca va tin pumnii stransi, chiar daca scriu mai rar, va urmaresc din umbra. Eu m-am cam mutat la odisee si acolo e o conversatie de nu am timp sa tin pasul! Eu v-as recomanda, luni, cand faceti beta HSG-ul, sa faceti si o analiza de progesteron, e foarte importanta, deoarece ovarele nu au mai secretat progesteron din cauza inhibarii si s-ar putea ca dozarea actuala sa fie prea mica.
Sunt sigura ca rezultatele vor fi pozitive, oricum voi sunteti deja 2 mamici!
Eu am fost ieri la eco, bebelinul este mai mare, dupa masuratori, cu 1 saptamana, are aproape 3,5 cm si da din manute si din picioruse. La inceputul lunii februarie merg la DT si eco morfofetala de trim. 1.
Whish, draga mea, sper ca esti la zi cu medicamentatia si ai deja emotii. Cand este plecarea?
Pupici

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Stefana ce ati mai crescut ma bucur tare ca sunteti bine

Daniela eu am aterizat la Viena. De acolo am luat bus-ul care e direct aeroport Viena -Brno din 2 in 2 ore (de fapt e linia de bus de Praga) dar are statie la Brno la gara. Intra pe net si cauta Student Agency bus Viena Brno Praga. Iti poti face rezervare pe net si plati cu card (eu asa am facut)-pretul era cam 25-30Euro de pers dus-intors.
Pe de alta parte Noi 2 a stat in Viena si au inchiriat masina si au venit in Brno doar pt ziua punctiei si embriotransfer. (sunt doar vreo 200km intre Viena si Brno si drumul bun asa ca se fac vreo 2 max 3 ore).

O alta varianta o mai ai sa aterizezi in Praga - si sa mergi in Brno la fel ca din Viena sau cu trenul care este iarasi o varianta Ok (circula destul de des intre Praga si Brno.
Varianta cu trenul o ai si din Viena unde este un shutle din aeroprt pana la gara si de acolo trenul dar e mai greu sa cuplezi cu avionul.

Fetili va pup si sa aveti o dupa amiaza minunata

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Daniela uite si o adresa de e-mail de pe site-ul lor daca vrei de la ei info suplimentare.
bus@czech-transport.com

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

pupam si noi toata gasca.sa va odihniti sfarsitul asta de saptamana,sa mai dospeasca un pic bebelusii acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Sandy multumesc mult
e o idee buna,asta cu inchiriatul masinii

fetelor,spor la numarat bete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Buna fetelor.
Ieri ziua 7 embriotransfer m-am trezit cu dureri ca de ciclu.Nu am mai avut rabdare si am facut un test de sarcina care a aratat din prima doua liniute clare.MI-am trzit sotul si l-am rugat sa mergem la Victor Babes sa fac b hcg.Astazi am primit rezultatul:220
Maine dimineata repet sa vedem daca se dubleaza.Please poate va ganditi si la mine maine dimineata ca pana acum faptul ca mi-ati fost alaturi a dat roade.
Miracol te astept si pe tine maine la gravideala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danah Felicitari mamicuto cred ca sunt gemenasi

amalia tsakoniati
16+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Danah
Doamne ajuta sa ai sarcina usoara si nastere la termen

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Danaaaaah... felicitari! Asta da beta de gemeasi la 7 zile de la ET! Super! Felicitari! Tinem pumnisorii mici si mari sa fie bine maine cand vei repeta!

Miracol, hai draga noastra si tu cu vestea cea buna! Te asteptam cu drag! Doamne ajuta!

Daniela, bine zice Sandy, noi am inchiriat masina din aeroport dn Viena. A fost f comod pentru ca autostrada care are iesire la aeroport duce chiar spre Brno , iar clinica este la intrarea dinspre Viena, n-am traversat Brno mult. Sunt 135 de km, pe care i-am parcurs lejer, cu oprire, in 2 ore. Costul inchirierii a fost de 90 de euro pe zi, cu asigurare "No stress" cum o numesc ei, adica un Full Casco si asigurarea pentru iesire din Austria. Costul benzinei este de 20 euro /dus-intors Viena - Brno. Am inchiriat de la Avis, un Peugeot 307. Din toate companiile rent a car, doar la Avis am avut toate costurile indicate direct, nimic ascuns. Daca te pot ajuta cu ceva, cu mare drag! Bafta!

Sandy, te pup iubita! Inca nu am tratament pentru IR, abia saptamana viitoare merg la medicul ce-mi urmareste sarcina si vedem atunci! Deocamdata merg pe ce-am citit, 3 Magne/zi si dormit mai multe pe stanga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Eu ca de obicei cu un ochi pe la voi
Danah, felicitari, clar este Beta de gemeni , sarcina usoara

Iri unde sunt poze cu piticotul tau, pe contul vostru? Vreau si euuuuuu

Miracol tu urmezi si sper sa vii cu vesti la fel de bune.

Dragele mele, mamici, burtici, aspirante, va doresc numai bine, scuze ptr.interventii in casuta voastra

Mergi la inceput