FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Rodica, pentru a depasi orice moment mai dificil e nevoie sa le distragi putin de la acesta. Acorda-ti ceva timp, ai rabdare, te vei reface si o vei putea lua de la capat. Suntem puternice, mai puternice decat am putea crede si asta ne face cu adevarat speciale, in lupta pentru indeplinirea visului! Te pup!

Miracol, Danah, sunteti deja gravidute! Ganditi si simtiti-va ca atare! Simptome nu exista asa devreme.. sau cel putin eu nu am avut nimic in afara de balonare.. si la 7 zile de la ET cu blasto aveam beta 68! Are dreptate Tusferi in legatura cu feliile de paine cu unt! Asa mi-a spus medicul de la Brno! Abia asteptam sa ne dati vestea cea buna!

Amalia, ma bucur ca ai trecut cu bine peste incercarea de zilele trecute! Nu vreau nici sa'mi imaginez ce sentimentre trebuie sa te fi incercat! Imi plac foarte mult numele alese pentru bibilaci! Ma bucur ca sunteti cu toti bine!

Tusferi, aproape esti in concediu! Super, relaxare maxima! Sunt cumintei in burtica micutii tai?

Noi am avut ieri morfologia de trimestru II, totul e bine, ceva IR marit pe artera uterina stanga, insa nicmi ingrijorator de moment. Este tot fetita, are 480 de grame si o va chema Laura Maria. Iar eu sunt chiar bine, cu burtica deja maricica, care se agita seara cum ma pun in pat. Se pare ca vom avea cezariana la 39 saptamani, daca domnisoara nu ne face surpriza sa vina mai devreme!

Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Dragelor, am pus o poza cu bebelul meu, sper sa se vada.
Miracol, dana, astept cele mai bune vesti de la voi
Amalia, pup matusica si bebeii
Noi 2 felicitari pt eco, sa urmaresti atent si mai des IR urile
Rodica, ma rog sa treci peste aceste momente si sa te intareasca DD ca in curand sa o poti lua de la capat
Wish nu mai e mult
Bioana si pe irinuca mica si cuminte

Nu pot scrie mai mult ca nu ma lasa individul , pupici la toate si mi-e gandul la voi

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele,

Noi 2 ce ma bucur ca sunteti bine si tu si fetita; Ti-a zis medicul sa faci ceva pt IR-ul ala? Vitamine, Clexane?

Danah felicitari pentru expandat si pentru cel harnicut si Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si sa nasti la termen

Miracol sigur poti face si beta vineri ca va fi pozitiva si mare


Wish tinem pumnii stransi tare; bine ca ai rezolvat cu maseluta; sper ca ai scapta si de raceala si ca esti pregatita sa iei bebeiii la marsupiu si sa-i aduci acasa

Iri, Amalia, Tusferi, Ivisor, Looana, Alina, Smaick, Bichi, Teli, Criena



Noi inca ne testam si tatonam asa ca nu avem noutati, dar speram sa va dam vesti bune in curand


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

NOI felicitari pentru rezultate. frumos numele ales.

IRILAC pupam si noi bebele.

TUSFERI doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

iri, nu il vad pe bebe...cred ca e o frumusete de baiat de il tine mami asa ascuns de admiratoare!merci frumos pt gandul bun, sper sa iti dau vesti bune pe sapt viitoare!
sandy,nu cred ca fac beta vineri, cel mai probabil un pipi test,asa cred ca e prea devreme, desi azi e ziua 7 de la et!nu ma simt pregatita inca si ador starea asta de gravideala neoficiala!! imi place f mult semnatura ta!pana la urma se va implinii sunt sigura de asta!!
noi2, sa creasca mare Laura Maria...sa fie cuminte in burtica la mami a ei pana la termen!pup
amaliaro, ai terminat treaba?pe unde plimbi copilasii draga?
va doresc o seara linistita!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

noi2 , feliciari pentru eco bun si bebelina mare. Wow ce trece timpul, a ajuns deja aproape la 500g! Bebeii mei sunt agitati amandoi, mai ales daca sunt eu obosita dupa o zi plina. Abia astept sa intru in concediu, sa le asigur culcusul cat mai comod, sa nu ii mai tin pe scaun toata ziua
Iri, Miracol, Amalia, Wish, Sandy, Bioana si restul fetelor


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

27+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

tusferi, inca putin, ce a fost mai greu e pe cale sa treaca...vei sta acasa...o sa ai timp de odihna si relaxare...si sa pregatesti totul pe cand apar micutii tai!!Doamne ce repede a trecut...nu imi vine sa cred

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol faci cum ti-e tie bine si cum iti dicteza sufletul ca oricum e +! dar stii si tu ca beta iti arata inainte de pi test


Eu o astept cu drag

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Dragutele de gravidute.
De abia astept sa va pot da si eu o veste buna si sa ma alatur voua.
Miracol mai poti sa astepti?Eu zic sa faci direct beta ca ala e sigur..si sigur e POZITIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro , te rog sa nu faci una ca asta (sa mori)!!!
Cred ca te si inseli un pic si anume précis nu stiu protocoalele tuturor fetelor si apropo’ nu faceam referire la protocoale ci la vitamine
Sunt sigura ca acest forum este tocmai pentru a ne impartasi si a veni una in sprijinul celeilalte cu pareri sau informatii culese de pe diverse meleaguri.

miracol,danah – fiti increzatoare rezultatul va fi pozitiv sigur!!!Ca faceti pipi test sau beta test rezultatul va fi acelasi=po-zi-tiv !!!
noi2 – ma bucur ca vestile sunt bune ,sarcina usoara si la termen.
tusferi – Doamne ce repede mai trece timpul,intri déjà in prenatal?
irilac ,sandy da,sunt bine,pe ultima suta de metri si abia astept!

Mergi la inceput