FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

MIRACOL, AMALIARO tin pumnii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Buna fetele,
Cam slaba miscarea pe forum,n-am mai ramas decat cateva.
Cu semnele de gravideala stau cam ca ieri,nu s-a modificat decat putin burta care parca e mai balonata.Dureri de sani pe lateral nu asa de mari....dorm noapte si inca cum....Eu as forta un beta pe vineri.O fi prea devreme?Nu cred ca fac pipi test.Miracol tu esti cu 3 zile inaintea mea.Tu nu faci un beta vineri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Fetelor sunt in urma cu felicitarile.
Miracol, Danah va felicit din suflet pentru bebici si va doresc sa traiti cele mai fericite 9 luni din viata voastra
Wish de asemenea iti doesc drum bun cu reusite depline.
Fumi sper sa ai puterea sa o iei de la capat
Am fost la control si avortul a fost total, voi merge la control dupa urmatorul c.m.
Pup toate mamicile, gravidutele si viitoarele gravitute, va multumesc tuturor pentru sustinere, pentru gandurile voastre frumoase si pentru incurajarile care m-au ajutat foarte mult, am luat hotararea ca in urmatoarea perioada sa plec dintre voi.
va pup pe toate si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

bioana ,ma bucur ca esti printre noi,ne sustii si ne ridici moralul avem multa nevoie de asta;pupici la irinuca
danah,eu zic ca endometrul a fost cuminte si a crescut astfel incat s-a facut sufficient de mare sa primeasca puiutii.Da draga mea ESTI GRAVIDA!Sa ai grija de tine!!
Miracol,au fost numeroase reusite cu embrioni congelati si dupa semnele pe care le prezinti eu sunt sigura ca esti gravidutza.Plus ca starea ta de spirit este formidabila!
Ce medicamente ti-au fost recomandate acum pe langa clexane 0.4?
rodica.marin iti multumesc din suflet pentru urari,Doamne Ajuta!
looana puiul tau e minunat,sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
irilac,amaliaro,

Despre mine - scos aseara zana maseluta sau coltisor mai bine zis ,tratament pana sambata.
In seara asta insa simt o durere surda in "fundul" ochilor,sper sa nu ma pricopsesc cu o raceala .mi-am facut deja o limonada cu lamaie si miere si diseara o sa iau o aspirina.Sper ca pana maine sa fiu ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish42 mor detinecred ca sti toate protocoalele de aici de la donate nu iti incarca memoria cu lucruri inutile fiecare dintre noi are protocol facut pt ea nu suntem la fel eu si Miracol avem protocoale usor diferite

Incarcate cu pozitivism su speranta si credinta ca totul va fibine

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Trandafiras, ce AMH ai?

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

26+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna dimineata,
MIRACOL cum ai dormit azi noapte¿

DANAH nu te grabi tocmai acum, ai rabdare.ce a fost mai greu a trecut,acum dospeste acolo...

RODICA si ai grija de tine.

WISH multumesc.un pupic de la Irina pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am revenit un pic mai pe larg. Saptamana asta e ultima in care mai merg la munca si seara am si cursurile de puericultura, ajung acasa franta.
Bioana, felicitari pentru minutatia de fetita! Ma bucur ca te-ai decis sa ne scrii!
Rodica, draga mea, iti inteleg decizia de a lua o pauza. Iti face bine la psihic sa iti abati putin gandurile de la donate, FIV-uri, bete, emotii, etc. Te asteptam cu tot dragul cand vei simti nevoia sa scrii din nou!
Miracol, danah, dragele mele, va tin pumnii in zilele urmatoare sa fie rezultate bune la beta si evolutie buna in continuare!!!
Asa este, eu imediat dupa transfer am plecat in plimbare, cu masina, cateva mii de km, prin Austria, Germania, Croatia, n-am stat deloc vreo saptamana, dupa care am inceput munca. Nu a fost nicio problema. Zicea una din fete, ca i-a explicat doctorul ca embrionii stau ca intre 2 felii lipite de paine cu unt.
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

26+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
Bioana,te pupic si pe tine si pe micuta ta dulceata!!asta noapte am dormit de pe la 23:30 pana la 6 fara ceva cand m-am trezit ca nu am mai putut tine pipi!pot zice ca a fost cel mai lung somn din prerioada asta!!
Sunt bine deocamdata...sper si ma rog sa nu ma stresez si sa fiu rabdatoare!!ma gandesc ca sunt diferente la simptome de data trecuta...vreau sa fac vineri dimineata la prima urina poate un test...daca nu luni la beta!stiu ca puiutii mei au nevoie de mai mult timp sa se instaleze!
Ce ma pune pe ganduri e ca utrogestanul nu curge dupa ce il.pun...spre deosebire de yura trecuta curgea f mult!si azi e xiua 7 si inca nu sm avut spotting...

Danah,nu te grabi,desi eu cred ca la tine piate sunt ssnse sa se vada la testul pipi fiind proaspeti embrionii tai!acum cine stie...daca poti astepta eu te sfatuiesc sa o faci!!bafta Graviduto!!

Wish,si eu zic sa fii linistita ca totul va fi bine!eu pe langa injectia de clexane seara mai am in protocol cyclacur 6/zi,utrogestan de 200 3/zi, cortizon de 5mg 1/zi, plasturii dermestil ce ii schimb la interval de 5 zile si femibion 1/zi,vit c...

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Trandafirash,f interesanta povestea ta...trr sa ai analiza amh sa vezi cum stai cu rezerva ovariana...stiu ca e dureros sa iti zica ca esti la menopauza ...eu am 27 de ani si am aceeasi problema...insa cu fiv cu ovocite donate toate avem o sansa!

Tusferi,pup perechea de prichidei...sa ai concediu placut pana la marele eveniment!doamne ajuta!

Rodica,iti respect decizia de a te retrage,insa te asteptam inapoi cu gorte proaspete atunci cand te simti pregatita!!te pup

amaliaro,te pip si imi lipsesti!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput