FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna dimineata,

IRILAC mai greu a fost sa scriu prima data......pupici si la bebelul tau!! e cuminte la baie¿

FUMI nu te da batuta. a treia oara e musai sa fie cu noroc!!la noi asa a fost.

DANAH tin si eu pumnii...si vorbesc si cu fiica-mea...ca toata ziua sta cu pumnii stransi. PASTREAZA STAREA DE SPIRIT!!!!

WISH, AMALIARO,


MIRACOL,WISH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi !
Fuminu renunta te rog matusica te asteapta la ea cum ne afost vorba
Miracol esti pe calea cea buna
Bioanala Irinuca si sa sti ca si pe fetita mea o sa o chieme Irini-Anastasia(ca pe buni grecoaica)si Irini de la sf Irini

si pe printul meu Mario-Giannis

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

AMALIARO imi place cum suna numele. Anastasia e foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Buna fetelor,
Azi am stat acasa cu catelul,am trandavit la televizor,am mancat cam mult,dar de maine gata,am facut temele cu fetita mea Bianca(am adoptat-o acum 2 ani).
Semne nu prea am ,ma cam dor sanii si sunt un pic balonata dar cred ca am mancat mult,ma doare capul caci nu am baut cafeaua de dimineata si sunt hipotensiva si cam atat deocamdata ....
Miracol s-a mai schimbat ceva la tine?Esti bine?Iti tin pumnii...
Biona multumesc pt gandurile bune si tie si fetitei tale.....
Si in general va multumesc ca sunteti alaturi de mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Scuze ca te-am botezat Bioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Bioana...fetita ta de la avatar e superba!!!sa va traiasca si sa va bucure vietile!!

Danah,felicitari pt ca ai deja o fetita...si sunt convinsa minim un fratior e pe drum!!semne bune anu are si pt tine!!daca te dor sanii,ai balonari e clar!!
Eu sunt tot asa,balonata la maxim si zici ca sunt lupte in burtica mea!nu stiu ce fac bebicii astia:)...sper sa rezist ispitei si sa fac test pipi vineri...sunt constienta ca sunt embrioni congelati si sansele sunt mai mici...insa nu imi pierd speranta!!sunt increzatoare in bunul Dumnezeu ca areceva frumos pregatit pt mine!!
O seara buna!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trandafirash spune:

buna seara fetelor,felicitari tuturor mamicilor,eu nu sunt chiar asa noua pe forum dar intru f.rar,mi-am ocupat timpul cu treburile de zi cu zi si am colindat pe la medici insa fara rezultat,de doi ani tot astept sa se intample o minune si in viata noastra si...nimic,in vara am avut 3 zile menstruatie si f putin,stiam ca e ceva in neregula,de doi ani ma lut cu insufucienta ovariana prematura,mi s-a recomandat ba inseminare in vitro,ba adoptie ba inseminare cu ovocite,sotul meu are si oligospermie spre azoospermie,concentratie este de 0,400,mg iar eu cand am fost in vara la monitorizare nu-mi vedeau oavarele,am fugit la alt doctor care spunea ca am ovare vizibile dar ca nu ovulez,m-am saturat de atatia doctori si azi mi s-a spus ca sunt la menopauza,ovarul drept este fara foliculi cavitari si are doar 1,91 cm iar ovarul stang nu se deceleaza,habar nu am ce inseamna nici nu ma mai strofoc,nu am colectii tubare sau luchid in duglas,insa va intreb pe voi cum sa fiu la menopauza daca in iunie 2012 aveam fsh 14????eu stiu ca o femeie declarata la menopauza cu un fsh mai mare de 25,nu cred ca in 6 luni sa cada brusc nivelul de estrogen???luna trecuta ama avut o mesntruatie cu cheaguri mari si sanii umflati ca la sarcina,doctora care mi-a facut transvaginala azi,in urma rezultatului mi-a prescris mirena si climara , este un dispozitiv sterilet care elibereaza lent progesteron si impiedica spermatozoizii sa patrunda unde trebuie,bineinteles ca nu voi recurge la acest tratament ci voi continua cu cel naturist,sunt contra sinteticelor care spun ei ca previn cancerul,aiurea,am luat luni de zile hormoni sintetici si mai rau ma simteam si nici libidou nu aveam si ma si uscam vaginal,ma las in voia lui Dumnezeu fetelor,el are grija de toate,pana la urma un copil este un dar de la Dumnezeu,daca va fi sa fim parinti atunci el se va indura si de noi,cunosc cazuri disperate cupluri care au facut ani de zile tratamente si bani cheltuiti aiurea si copii tot nu au avut,deci multa bafta aspirantelor si de ce nu?ma gandesc la o adoptie,insa as vrea un copil nou nascut si poate ma ajutati voi cu niste sfaturi care sunt procedurile,va pup dulce pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

trandafirash aici iti putem da sfaturi despre fiv cu ovocite donate sau embrioni donati nu despre adopii

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna dimineata,ce mai faceti voi¿cum va simtiti azi¿la mine e gri afara,ploua cu galeata...nu ne scoatem azi nasul...

DANAH .

MIRACOL iti multumesc.ramai optimista!! eu am ramas insarcinata cu embrioni congelati!! cu ultimii doi.erau ultima noastra sansa, ca bani sa o luam de la capat nu mai aveam.si s-a prins unul,asa a venit irina andreea in viata noastra.si pentru asta ii multumesc lui dumnezeu in fiecare zi. au recoltat de la donanta 7, dar numai 4 erau buni.mi-au transferat 2 in 14 ianuarie anul trecut si la 2 saptamani m-au chemat la analiza de sange.am plecat acasa si m-au sunat la vreo 3 ore si mi-au dat vestea rea.dr insista sa incercam si cu cei congelati,desi a specificat ca sansele erau de numai 30 la suta.nu mai aveam nici bani,ca am chetuit o caruta...(aici preturile sunt mult mai mari decat in Cehia sau Grecia. in 13 martie mi-au transferat ultimii 2 congelati si s-au prins.nu mi-am facut nici test acasa, ca eram satula de cate teste negative am vazut de-a lungul anilor....cand am mers la clinica sa imi fac analiza de sange erau foarte optimista, ca asistenta a zis ca sigur mi-am facut testul dimineata si a dat pozitiv, ca toata eram numai zambet....nici vorba...la 10.17 minute mi-au confirmat sarcina.asa ca tu ramai optimista in continuare ca esti jumate insarcinata deja!!!!!cand ai facut transferul¿¿

TRANDAFIRAS nici eu nu ovulam....sau erau varza....eu la prima incercare, cu ovulele mele am obtinut 2, dar nu cresteau...asa ca am recurs la ovocite. tu trebuie sa te hotarasti ce vrei si sa fi sigura ca vei reusi. si sotul meu statea foarte prost cu semenul, dar la fertilizare in vitro, ii injecteaza asa ca cu unul ajunge.
LA VIITOARELE MAMICI!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata fetelor!
Amaliaro,cum esti?pup

bioana,multumesc pt gandurile bune!eu am avut 10 ovule de la donatoare anu trecut in iulie..s-au dezvoltat 7 bebici...am pus in august in 2 parca trei blasto cei mai mari...s-a prins unu insa s-a si oprit din evolutie pt ca la recomandarea unui cretin de dr din ro eu nu am facut analizele pt mutatii si trombofilii...si uite ce semnatura frumoasa si bogata am!cei de la clinica,au congelat trei blasto ce mi-au ramas si unu nu a fost pt inghetare!asa ca cu Dumnezeu inainte!acum spre deosebire de tura ttecuta am alte stari...fac injectia cu clexane de 0,4..si vom vedea spre sf saptamanii!
Ma simt f grea,balonata...si azi noapte m-am trezit de doua ori sa fac pipi...eu nu fac noaptea doar daca beau lichid mult seara....si de la patru dimineata nu am mai dormit!
Aici seaman cu amaliaro!:))

Va pup si va doresc o zi buna!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput