FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danah sunt cu gandul la tine si trimit unde pozitive sa fie totul bine si bebei lipiciosi
Miracol deja imi lipsesti sa ai drum bun sa sa imi dai vesti bune sunt sigura de asta
Loana sunt topita dupa minunea ta de baiat e cel mai dulce baietel

BICHI DA UN SEMN IMI LIPSESTI



toata gasca

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...
am ajuns acasa...imi place, dar asa imi lipseste matusica de mooorrr...acum cateva zile sunt nebuna de cap
amaliaro, sper ca sunteti bine, iti multumesc inca o data pt tot ce ai facut pt mine, iar Dumnezeu sa va pazeasca si sa va bucurati de comorile ce cresc in burtica ta!!Sunteti niste oamneni minunati si va doresc tot binele din lume!!
danah, cum esti?ai luat bebeicii la marsupiu??da un semn sa stim si de tine!!
wish, cum esti cu protocolul?te-ai mai linistit?
eu sunt bine, ieri am avut un zbor cu avionul destul de agitat, cu turbulente...am aterizat ok ...fara intarziere...iar apoi am avut un drum de aproape 5 ore jumate cu masina pana aacasa...nu a fost problema ca am stat in spate intinda...am ajuns in final acasa...suntem bine deocamdata....nu ma mai dor sanii...insa asa ma simt de balonata, zici ca e vara si am papat un pepene rosu singura....f interesant ca paan ieri mai puteam sa imi sug burta...acum nu mai am nici o sansa....sper sa fie de bine toate astea!!
va pupic si duminica placuta tuturor
ps. amalia,ce face buni Lenu azi de papa bun?asa mi de dor...i-a ghici ce pap eu azi?

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss21 spune:

Felicitari miracol, totul o sa fie bine. Si eu am fost extrem de balonata de la inceput de ziceai ca aveam deja 3-4 luni, iar doctorii mi-au zis ca e bine.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

miracol ma bucur ca ai ajuns acasa cu bine;si eu cred ca simptomele tale sunt de gravidutza.
Sa ai grija de tine si de bebeii din burtica.
Eu m-am linistit,am fost sambata la eco si chistul mi0a disparut iar endo era mic;am inceput estrogenul
In schimb m-am pricopsit cu o masea umflata pentru care trebuie sa iau tratament.Nu are rost sa-ti spun ca in viata mea nu am trecut prin asa ceva.Dar sunt linistita si incerc sa rezolv problema in cursul saptamanii viitoare pentru ca cealalta saptamana plec.

danah ai ajuns acasa,cum esti ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

fetelor va doresc mult, mult succes la toate!!!! sa vi se implineasca la toate dorinta de a ramane insarcinata, sa duceti sarcina bine si sa nasteti un bebe sanatos.noi pe 13 martie sarbatorim 1 an de cand am facut transferul de ovocite.totul a decurs fara probleme si azi ma uit la fetita mea si ma tot minunez.

cum am trecut si eu prin asa ceva, nu ma pot abtine sa va citesc...mult succes, inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

bioana te citesc la odisea ta e o placere sa iti traiasca Irinuca si sa fiti sanatosi cu toti sa o vedeti mare si sa va faca si bunici

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Buna fetele,
Am reusit sa ajung de vreo ora acasa,m-am oprit aseara la Deva,era drumul foarte prost multe gropi si am decis sa ne cazam acolo.
Deci sambata ora 10.30 aveam endometrul 10 mm si 3 blastocisti(1HB,2XB) si 1 MORULA.Am transferat 1HB si 1XB.Despre ceilalti 2 voi primi informatii zilele urmatoare.
Sper ca drumul zguduit nu ne-a afectat prea tare.Nu am simtit decat ceva intepaturi azi.
Multumesc Amarilo pentru gandurile bune.
Miracol....semne bune anu'are...
Wish mai ai putin..trece si maseaua dar incearca sa rezolvi zilele astea problema ca dupa aia ramai gravida si e mai greu...
Starea de spirit e foarte buna.Sunt GRAVIDA....APROAPE...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Ce fac iubitele mele se gravidesc de zor? Noi ne pregatim de baita dar puiul e mort de oboseala, azi a fost in vizita la bunici, aseara a avut noapte alba
Miracol bine ai venit acasa cu bebicii ai sa vezi ca anul asta va fi cel mai incarcat emotional pt voi
Amalia....ce sperietura...bine ca e ok totul cu bebeii, va pupam pe toti
Dana, stai linistita si eu am prins niste gropi la intoarcere de mi se clantaneau dintii in gura, asteptam vesti bune
Bioana, chiar ma intrebam de ce nu scrii si la noi Noi am avut protocoalele f apropiate, eu pe 28 martie am avut punctia. Pupici de al meu pt irinuca
Wish, bun rezultatul de la eco dar rezolva acum cu maseau, nu e bine daca ai vreo infectie plus ca apoi in primul trim e cam greu cu antibioticele si cu mersul la dentist
Looana, ma bucur ca in sfarsit v ati mutat, mititelul tau e tare dragalas
Sandy

O saptamana frumoasa sa aveti


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

salutare fetele,
Miracol ai grija de bebelusi!!!
Fetele, donez Clexane 0.4 si Estrofem.
Cine are nevoie, va rog sa-mi scrieti pe privat.
Poop toata gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata fetelor!!
Fumi,am grija fe bebici!de ce nu le mai pastrezi clexanele?nu abandona lupta!eu am pus punct si am luat-o de la capat!si sper sa fie cu noroc a doua incercare!!asa ca intareste-te pe toate planurile si revino in forta!!te pupic
irilac,ce nazdravan e piticul tau de nu te lasa putin libera!!pup mamica si printisorul!!
Danah,felicitari pt puiuti!!sa fie cu lipici!!stai linistita ca nu patesti nimic de la gropile de pe drum...ce sa mai zic eu atunci?avio n,masina...
Amaliaro,cum te simti azi?
Eu asta noapte nu am mai dormit de la trei...si am adormit abia de dimi...sunt lesinata de somn...nu ma doare nimic,doar ca am o burta super balonata zici ca sunt in 5 luni!!
Am inceput de azi munca,incet cu treaba buna ca babele‘!nu sunt singura care a inceput munca asa repede si sunt o gramada de fete aici care au fost in cazul meu!!!tusferi a fost prin vacanta de ex dupa et si are gemenasi!!!asa ca sunt super ok si optimista‘!‘
O sa vad eu cand apre spottingul cum fug la bbeta!!
Va pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput