Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy vazusem in ultimele poze puse pe FB. ma gandeam ca doar l ai filat in fata. nu imi arati o poza mai clara?? cat de scurt este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi l-am scurtat cred cu vreo 10 cm dar pana la anul creste la loc nu am vrut sa mi-l scurteze chiar asa dar asa a iesit imi place si asa. oricum, nu-l mai las chiar asa lung cum il aveam ca nu mai vreau.
sa ma uit de-o poza si pun pe picasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy la ce par frumos ai sunt siguraca iti sta bine oricum.

eu am spus ca nu ma mai vopsesc acasa..dar iarasi am fost ispitita si mi-am cumparat vopseaua de care spunea andreea , welatton 12/1 . azi vreau sa o execut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy la ce par frumos ai sunt siguraca iti sta bine oricum.

eu am spus ca nu ma mai vopsesc acasa..dar iarasi am fost ispitita si mi-am cumparat vopseaua de care spunea andreea , welatton 12/1 . azi vreau sa o execut


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!





eu mai mereu ma vopsesc acasa si imi iese asa bine. la coafor prea imi dau in cap cu toate chimicalele. macar eu imi dau numai cu una si nici nu-mi place la coafor, de abia m-am dus acum sa ma tund am eu un fix cu coaforul si cu manichiura la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

va ofer o cafeluta si covrigi calzi desi ar merge si o banana cake ca mi-a facut strumf pofta cu pozele ei
apropo, golden syrop cum se traduce?
am tot cautat si in final am gasit o reteta, cica s-ar face din zahar+apa+lamaie+lime. asta o fi ?

kmy dar voi cum sunteti ? conteaza f mult factorii genetici, unii copii sunt mai usori/micuti altii mai greoi..

andra mea e la categoria grea la mine amandoi seamana cu tacsu
are vreo 93-94 sau poate mai bine..n-am masurat-o dar depaseste blatul meu de la bucatarie cu mult si e pus la 90cm, e locul lor de joaca sa treaca pe sub el si nu mai incape, se apleaca bine bine ca sa intre...kg mi-e frica sa o mai cantaresc, dar avea 13 kg de mult, sper si eu sa nu mai fi crescut prea mult desi e grea ca un bolovan
iar la picior are 24..
vlad la 3.9 luni are 30 la picior, vreo 20 de kg sau poate mai bine si inatime...muult, habar n-am cat..insa i-am luat haine acum de 6-7 ani si haine de la englezoi, mari..ca cele de la francezi nu i-au venit nicioadata banuiesc eu vreo 115..

pt cine mai vroia reduceri, eu am luat la copii de la debenhams si de la M&S..la next niste reduceri nesimtit de mici..la Z la fel..la okaidi parca nici n-am vazut reduceri..la zara am luat cate ceva, insa iti rebuia nervi de fier, erau mormane de haine nu arata a magazin
mai astept gap-ul cu 70 % si as mai vrea sa ajung la beneton zilele astea..

edit:am uitat sa va zic de olita, inca dezastru dar nici n-o stresez..mor dupa ea ca isi ridica bluza sa se aseze pe oala sau sta in fata wc-ului cu bluza ridicata sa faca pisu ca fracsu din picioare

cu mancatul e capoasa rau, mananca mixt, si de la noi si de la ea..dar cum la ea mancarea e ciorba/zeama e complicat singura, si de obicei o primeste de la noi mai prost ca vine si vlad cu pretentii bebelusesti sa i se dea sa manance..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce mai distrat Miki cu Andra care vrea sa fac pisi ca si baietii. In rest ma vad si eu asa peste 2 ani cum esti tu acuma, ma refer la mofturile descrise de tine la masa. Miriam oricum face pisu ca si baietii daca o lasi in picioare. Pampersul intotdeauna il uda ca si un baietel, adica in fata spre sus, nu ca la o fetita spre fundic . Asa m-a distrat socrul asta vara, ca Miriam umbla dezbracata prin curte si facea pisu asa ca baietii, se vedea mai bine si zice socrul : fata asta face ca baietii pisu( el are 3 feciori), pai ii ziceam eu poate o fi baiat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Ce mai distrat Miki cu Andra care vrea sa fac pisi ca si baietii. In rest ma vad si eu asa peste 2 ani cum esti tu acuma, ma refer la mofturile descrise de tine la masa. Miriam oricum face pisu ca si baietii daca o lasi in picioare. Pampersul intotdeauna il uda ca si un baietel, adica in fata spre sus, nu ca la o fetita spre fundic . Asa m-a distrat socrul asta vara, ca Miriam umbla dezbracata prin curte si facea pisu asa ca baietii, se vedea mai bine si zice socrul : fata asta face ca baietii pisu( el are 3 feciori), pai ii ziceam eu poate o fi baiat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+


ha ha..da, mai dragut e ca ea nu intelege de ce nu poate sa faca..doar si-a ridicat bluza si sta si in fata wc-ului

eu si acum mi-aduc aminte cand eram copii si faceam concurs cot la cot cu baietii care face pisu mai departe din picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata!!!

Roxi, sa iti fie de bine noua tunsoare! Sa vedem acum cu Edu daca si peste ani va fii la fel de mare fan fotbal.
Lavinia,ce culoare te vopsesti de data asta? Cum mai este Yasmi?
Miki,am ras tare cand ai povestit de Andra ca vrea sa faca si ea mititica din picioare dar,nu-i iese. Smecheras si Vlad ca vrea meniu bebelusesc...dar este de inteles.
Kmi, nu te ingrijora pt ca fiecare copilas are ritmul lui de crestere si toate se fac/zic la timpul lor.
Madutza, am vazut si eu pozele de la munte si tare mi-au mai placut. Sunteti tare frumoasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

...s-a trezit si rata! ce bine se vede viata cand te trezesti la 8, la fel si piscotu` oauu... da ce bine a fost, nu ma asteptam, am dormit amandoua bustean, eu la mine in pat, ea la ea in patut in camera ei am auzit-o ca prin vis cand s-a trezit si a inceput sa maraie, nu stiu de ce nu ma striga mama, ca eu i-am spus de atatea ori sa strige, mama, m-am trezit, vino la mine te rog! poate mai astept un an sau doi pentru asta

uff am inceput sa scriu de o ora si nu am mai apucat sa termina, ca m-a sunat Cami pe FB si ne-am vorbit si vazut vai da cat e de scumpa Petra, i-as pupa obrajorii aia non stop si are un zambet de strengara de numa m-a luat prin surprindere ca eu scriam la mesajul asta pe forum si cand aud ceva, sonorul pe laptop era la minim si nu stiam ce sunet se aude , cand ma uit ma suna pe FB Cami eu in pijamale si zburlita si cu fata turtita, i-am raspuns, ca na... nu e frumos sa nu raspunzi ne-a vazut si sotul si fina ei asa zburlite sper ca nu v-am speriat

na ca tre` sa fug, am programare la dr sa ma duc sa imi dea reteta iar pentru AC, sa vedem de care, ca ii spun ca piscoata nu mai suge asa tare, poate le schimba, sau imi mai da de astea pana termin de tot cu si apoi mi le schimba...om vedea, oircum tre` s-o intind sa ne imbracam si e frig afara si gheata ca a nin ieri, s-a topit si acum peste noapte a fost frig si avem nevoie de patine

pup, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

intru si eu in discutie desi nu mai sunt activa din timp odiseei, ma apuca plansul knd citesc cum stau fluturasii vostri la articolul masuratori!!
la noi este o sit jalnica de tot: de la 10 luni knd cantaream 10kg ne-am mentinut asha pana acum 2 luni cand cu chiu cu vai am mai adaugat si noi la cantar 400gr, deci la 1an si 9 luni avem abia 10.4kg
nici la articolul inaltime nu stam mai bine , stagnam de catev aluni tot la 82cm.
am luat luni de zile vitamine d etot felul , degeaba, este fffffff mofturos la masa, chipurile la cresa , cik mananca, dara sta cred ca este o palac valabila pt toate mamele!!!!
cu articolul pampers suntem ffff in urma, pe olita sta dar nu face nimic, face cum il ridic si ii pun pampersul!!!
de inteles , intelegem tot dar de vb nu spunem mai mult de 6 cuv clar si cateva in :japoneza"

toate astea a fac sa fiu si mai deprimata decat sunt




kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!




N-ai motiv, Kmy, fetele nu vor sa ne deprime, pur si simplu schimba informatii, etc. Uite, eu sunt in aceeasi oala cu tine dar zau daca vad in asta motiv de suparare. Avem copii normali, nu i-am facut toate cu acelasi barbat deci e normal sa fie diferiti. Si nici noi nu suntem surori, una e mai inalta, alta mai micuta.
Al meu zice si el niste cuvinte dar mai mult pe japoneza
Cu oala la fel, sta daca e pus, dar nu face. In schimb zice "caca" imediat ce a facut. Poate in viitor sa zica macar in timp ce, daca nu inainte sa. :)))
Are 11 kg si de cm nici nu stiu, probabil 80, pe acolo, in nici un caz peste 85.
Dar uite eu sunt f subtirica si am 1.70, sotul are 1.80 si abia acum la 30 de ani s-a rotunjit, nu avem cine stie ce palugi mandre si inalte prin familie deci cui sa semene copilul :)
nu te mai ingrijora, important e sa ne fie sanatosi.

Salutare fluturasilor!

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput