Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

si eu merg pe ideea ca toate vin la timpul lor, cel putin ei is la varsta care imita, si ii este mult mai usor sa faca anumite lucruri la cresa decat acasa singur, pe parcurs o sa-i intre in "relex" si o sa fie obisnuinta si acasa(gen olita, papat si fructe....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cu fructele... Maria nu a vrut fructe nici bb, nici mica , nici acum la 10 ani, andra cere si papa din tot ce papam noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor, eu trag pe dreapta ca maine ne trezim de dim sa mergem la cresa!!1
o noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
M-a prins miezul noptii pana am reusit sa fiu la zi cu cititul! Problema e ca acum sunt prea obosita ca sa va scriu cate ceva :(
Va spun doar ca Daria candideaza la titlul de cel mai manechin fluturas: 10,8kg imbracata si 82 cm. dar traieste pe picior destul de mare 22-23 la pantof :)
Noapte buna si multa sanatate bolnaviorilor sau "lovitilor" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Edu poarta 24 la ghete si 23 la adidasi.

Ma bag la dus si apoi la nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata mamici!
Roxy,ei, ei ai fost pe la Cluj si nu ai spus nimika!
Noi stam bine la capitol masuratori.Miriam are 13.5 kg,23-24 la picior depinde de modele, iar inaltime nu am masurat-o aprox. 90 cm _+2 cm. Stiu ca body-urile de la C&A marimea 92 sunt bune, unele fixe, deja purtam si 98 si nu sunt exagerat de mari.
Oricum fiecare are ritmul sau. Eu pana in clasa a 2-a am fost intotdeauna mai micuta si mai slabuta, fata de restul. In clasa 1 eram penultima din clasa, iar ultima era o fetita cu un mic handicap. Ei acuma am 1.73 si Slava Domnului 83 kg acuma gravida. Om vedea noi ce va fi dupa ce nasc.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La capitolul olita intr-o vreme am fost chiar avansati, acuma parca e un pic de regres. Dumineca mi-a facut caca in pampers, lucru pe care ea nu-l mai face de la 8 luni, decat ocazional. Intr-o vreme se cerea la fiecare pisu la oala, ca ajungeam uneori seara cu scutecul uscat.Acuma nu mai vrea, nici cand se scoala nu vrea sa o pun la olita, decat cand ii vine ei cheful. O las in pace nu vreau sa o fortez.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna dimineatza si de la noi!!!!azi am fost lenesi si nu am mai mers la cresa, o apucat-o pe nani nostalgia de a lenevi cu puiul, mai ales ca in curand mami merge la serv!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am zis sa intru repede acum ca mai incolo sigur nu mai pot

felicitas nu am mai avut timp sa intru sa ma uit cine este din Cluj, nu am stiut ca tu esti. oricum, telefonul tau nu-l aveam, timp nu cred ca aveam decat daca veneai tu la mine...si uite asa. poate data viitoare, caci sefii planuiesc intalniri din astea la 6 luni deci, ne vedem noi odata si odata

kmy daca este perfect sanatos puiul chiar nu ai de ce sa-ti faci griji. asa sunt unii, asa este felil lor. probabil si cand va creste, tot slabut va fi

bb_yasmi da, m-am tuns. i-am dat o alta forma ca nu-mi mai placea asa drept. acum il las iar sa creasca la loc, am taiat ceva din el

nici Anastasia nu sta locului, toata ziua este o alergatura. de aceea nici nu mai am timp de mare lucru cand sunt cu ea acasa. nici treaba nu mai pot face ca vrea sa ne alergam, sa ne jucam....

cu olita iar suntem pe drumul cel bun dar am avut si noi perioade cand n-a vrut deloc si am lasat-o asa, n-am fortat-o. acum iar sta cu drag si face

ally si cand mai vine mama ta? de Pasti poate Edy se va face fotbalist, parca vezi

ailed nici un fruct nu papa Maria? era bine daca o convingeai cumva. dar se va convinge ea cand va mai creste, poate

merg sa aerisesc si sa pregatesc micul dejun ca Anastasia deja cere 'papa, papa'

toate fetele.

Mergi la inceput