LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

La Multi Ani, Aidan, sarbatoritul zilei!

La Multi Ani sarbatoritilor ultimei saptamani: Ilinca, Eduard, Carla, Tudor, Matei, Florence, Crina, Bianca, Nathalie, Ioana, Andrei

La Multi Ani, Carmen!

Paula, multumesc frumos!

Spor la facut casa, fetelor, intr-adevar e mult de lucru, dar e frumos sa ai bucatica ta de gradina, un pic de curte... daca asta iti doresti Mie mi-ar fi greu sa ma intorc acum la bloc Si noi ne-am gandit sa incercam sa ne mutam la ceva mai mare, dar nici nu intra in discutie in urmatorii 4 ani, eu fiind self-employed trebuie sa am minim 3 ani de activitate financiara "buna", deci va trebui sa asteptam sa mearga bine sarcina, sa treaca "maternity-ul" - din pacate nu voi putea sta mai mult de 6 luni acasa, din motive financiare, si apoi inca 3 ani in care sa imi mearga bine businessu'. Sau poate castig la loterie pana atunci, mai stii ?

Si mult spor la organizat de petreceri, vad ca preturile sunt cam aceleasi (comparativ) si pe la voi ca la noi, dar macar se simt copiii bine... si nu mai trebuie sa ne batem noi atata capul cu gustarile, servitul, adunatul, curatatul, distratul copiilor... eu am ajuns la concluzia ca locurile de distractie sunt the way forward pentru copilasii de varsta asta, mai ales cand e frig afara!

Dark Bendis 6+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dark, tu cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Foarte bine ma simt, Anna, multumesc de intrebare Nu am inca greturi, dar nici prima data nu am avut, doar obosesc destul de repede seara, dar asta e de asteptat. Deci per ansamblu... bine. Astept sa ma anunte de la spital cand am prima programare cu medicul si moasa, cam in 3 saptamani.

Dark Bendis 6+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dark, ce bine de tine ca nu ai greturi, acum un pic de oboseala e ok [:*] abia astept sa aflu ce o sa ai, eu parca as zice fetita :) aveti grija de voi sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Hihi Anna, am mai patit-o o tura cu fetita, am avut carucior roz la semnatura ... pana cand s-a ajuns la cezariana si din burtica a iesit un baietel
Daca e fetita e frumos ca vor fi pereche, daca va fi baietel va fi frumos ca vor fi doi, clar e ca ne va fi mai usor ca am pastrat absolut tot de la Mister, si hainte, si jucarii, si carucior, tot-tot... drept e ca si el vrea tot fratior, dar i-am zis mai demult ca mamica nu poate sa aleaga ce e in burtica (el nu stie inca de bebe). Noi (eu si tati) vrem doar sa mearga sarcina bine, sa fie bine pana la capat si sa fie bebe sanatos



Dark Bendis 6+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dark, e super ca le-ai pastrat lucrurile, asa am facut si eu si ce bine mi-a prins, chiar daca e fetita am imbracat-o cu mai toate hainele lui Vladut, ei i-am luat doar chestii de motat. Dar cred ca de pe la 3 ani in colo nu mai tine cu transferul de haine...insa ma impac cu ideea ca oricum se deterioreaza mai rau cand sunt mai mari copiii. Oricum, sanatosi sa fie :) pai tocmai ca te-a pacalit data trecuta acum o sa fie cu adevarat fetita. Eu am realizat ca e total o experienta diferita sa fii mama de fata cu mama de baiat :)

La multi ani, Andreiut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Paula, tu esti maeastra draga mea! aia cu HK inauntru si ciocolata pe dinafara e o perla doar . asta denota cat o intereseaza pe ea ornamentele si ca de fapt numa ciocolata conteaza [;].
Dark, io am feeling de fetita la tine, na. sa vedem daca ma insel de data asta...

o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

ANDREITA

Dark ma bucur ca esti ok, sa dea Dzeu ca sarcina sa decurga fara probleme. Cuc sau pasa, nu mai conteaza, sanatos sa fie .

Anna cu cine va construiti casa? O faceti voi sau o faceti printr-o firma specializata?

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dark si eu tot fetita zic

eu am inceput asa prin invaluire sa imi conving sotul ca e loc si de al treilea,,

inca nu e receptiv da mi-am dat limita 2 ani sa il conving :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, cu o firma o sa o construim, dar eu nu stiu cum se numeste, sotul a intrat in contact cu ei...cum inca nu ne-am apucat efectiv de lucru nu am intrebat cum se numeste firma. Acum am facut testul solului, a iesit rezultatul, iar arhitectul lucreaza la planul de rezistenta, fundatie... voi vreti sa cumparati de-a gata? e mai putina bataie de cap asa, asta e cel mai mare avantaj, dar dezavantajele sunt: nu va fi casa visurilor pt ca nu poti sa o proiectezi tu, iesi mai scump si e posibil sa fie construita mai prost. ma uitam cum se construiesc langa mine case in toiul iernii...si deja au afis ca sunt de vanzare..

Mergi la inceput