LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, Aidan!

Si Vlad are 107 cm si 17 kg si ceva. Dar mie nu mi se pare cine stie ce inalt comparativ cu alti copii.

Cami, am mai vorbit cu ea pe FB si ii mai vad papusile in poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani sanatosi si fericiti Aidan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

La multi ani Aidan!!!


La multi ani Carmen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'neata,

AIDAN Miere sa-ti traiasca frumuselul, sa fie fericit!

CARMEN

Anna in ce zona va faceti casa? Stiu ca e si Claudia acolo. Voi o construiti voi, aveti terenul deja?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI AIDAN!
sa iti bucuri familiaaaaa
miere am vrut sa zic de ieri da am uitat ... Nadia e fffff frumoasa si expresiva

la multi ani CARMENNNNNNNN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Carmen!

Criss, avem terenul deja, proiectul e in lucru, am bagat dosarul pt autorizatia de constructie si acum asteptam sa se faca primavara sa se inceapa constructia. Noi avem in Comuna Berceni terenul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Si legat de timpul copiilor petrectu afara cand stai la casa si eu sunt de parere ca este mai mult chiar daca ei sunt la gradi si alte cele...eu ma gandesc numai la zilele de sambata cand am atatea treburi casnice de facut, iar copiii nu o sa mai trebuiasca sa astepte dupa mine ca sa iasa afara, ei se vor juca la aer si eu imi voi face treaba in casa...si, da, mi-am facut planul casei gandidu-ma tot timpul la copii :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La multi ani fericiti Aidan!!

Va salut si eu dupa mai multe zile de absenta. Mi se pare ca nu mai ajunge timpul. Acum acasa a venit si sora mea cu bebele de 5 luni asa ca e super aglomeratie pe m2 la noi. Mi-ar place si mie la casa tare mult, problema e ca eu nu conduc si atunci nu ma pot baza pe sot cu masina mereu. Iar sa ma plimb cu taxiul cand el e plecat din tara sa ii duc pe la gradinita, mai incolo scoala nu e o solutie fericita.
Mi-ar place macar 4 camere. Acum Marius doarme cu sotul in sufragerie, mama mea in camera lui Marius si Bogdan in camera cu mine dar in patutul lui. De jucat se joaca in sufragerie, noi stam tot acolo mai mult ziua.
Mi-ar place inca o camera pentru ei sa aiba una de somn si una de joaca. Pe viitor tot la pat etajat ma gandeam si eu, dar nu stiu, mai vedem.

Andra nu mai stiu daca am apucat sa zic, in gand am avut sa scriu, felicitari pentru sarcina si sa aveti parte de un bebe sanatos.
Ca si kg Marius e pe la 15.5 si cred ca are undeva la 108-110 cm, nu stiu, nu l-am mai masurat.

Uite ca nu stiam ca trebuie sa faca vaccin acum. O sa sun la pediatra sa il programeze. Si cu Bogdan trebuie sa mergem pentru ROR.

Apoi nu stiu ce sa fac cu gradinita lui Marius, unde e el s-a mai scumpit. Parca as incerca sa il dau la stat din toamna dar nu as vrea sa ii schimb rutina. Dar cu 2 randuri de cheltuieli la amandoi nu mai strangem nici un ban. Acum o platim pe mami pentru Bogdan si gradinita, cand pleaca mami o sa fie 2 gradinite deci nu stiu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la multi ani Aidan! sa fii sanatos si fericit!

Paula, ce ati mai hotarat cu plecatul?]

spor tuturor la facut casute sau doar la cumparat teren. sa vi se indeplineasca toate dorintele.

eu sunt in organizari pentru ziua mandrei. am rezolvat loc de joaca, animator (Minnie mouse), tort - cu hello kitty inauntru si ciocolata pe dinafara (asa a comandat individa), cadoul.
una peste alta, sunt aproape gata.

o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Roxana nu am mai hotarat nimic. Adica sotul nu si-a gasit de munca, nici nu s-a omorat cautand, eu nu sunt entuziasmata neaparat de plecare asa ca e in aer. El face ore de germana dar cam atat.

Cum e tortul cu kityy inauntru? Nu de alta dar eu am un mare critic in Marius. Am facutin week-end un castel si m-a intrebat unde e printesa. I-am zis ca nu am si a zis sa fac din fondant. I-am zis ca nu stiu sa fac si a zis sa invat. Pe drum cand duceam tortul era tot nedumerit si m-a intrebat: mami nici macar inauntru in castel nu este o printesa? Asa ca poate ma lamuresti tu cum vine asta :)
Aseara faceam pe Mqueen si nu era gata si mi-a adus masinuta lui sa imi arata ca ii trebui si eleron la masina , apoi mi-a explicat cum vine cu rotile. Principalul e ca si-a dat seama ce fac deci semana cu masina

Mergi la inceput