LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mda, nu ne-am hotarat inca, penedulam intre cumparat de-a gata si construit. Noi nu prea avem cum sa stam cu ochii pe constructori, stii si tu cum e la noi, daca nu stai de capul lor, nu merge treaba.

Stiu ca daca o luam de-a gata nu o sa fie cum vrem noi si riscam sa aibe si vicii in constructie...e greu

Luam in considerare si varianta construirii pe structura metalica sau de lemn, ca se fac mai repede si mai ieftine...sotul decide oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Noi o sa facem din caramida, clasic..stiu si eu toate variantele posibile si imposibile, dar pana la urma am decis ca mergem pe clasic. Dar se face repede si asa, parca zicea sotul ca in 2 luni la rosu... de stat cu muncitorii nici noi nu o sa avem cum sa stam, o sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Criss, finii nostri au luat asa o casa de-a gata. cu planuri, cu jurat ca e totul ok... ei bine, nu a fost. practic casa nu avea fundatie, tragea apa ca o sugativa. au tot muncit la ea de 4 ani de cand au cumparat-o. deci.. mare mare precautie daca luati casa deja facuta.
Anna, spor. v-ati apucat deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Da...frumos, ce sa zic .

Am mai auzit de unii care au pus sticle de plastic in fundatie , frumos e pe la noi pe aici, oamenii sunt profesionisti nu gluma.

Oricum nu ne grabim, ca avem unde sa stam.

Anna imi poti da pe privat sau pe FB numele firmei cu care construiti, asta daca se poate bineinteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, vorbim pe FB

Rox, nu ne-am apucat de constructie, la primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

gata. ii facem ziua lui R vinerea viitoare la kiddies.ro
sper sa fie ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor, stiti unde pot comanda tort cu Angelina Balerina? Anna-mama, cumva tu faceai tortulete frumoase? Am fost la cofetaria Ana de pe Dorobanti si nu fac asemenea figurine. M-au trimis la cofetaria Ana din Radu Beller. Am cautat pe internet si nu prea am g#259;sit unde sa fac un tort sau tortulete cu Angelina Balerina.
Ale s-a intristat foarte tare cand a auzit ca nu se pot face torturi cu acest personaj.
Va Pup.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Lucas!

Bee, nu, nu fac eu torturi asa frumoase, as vrea eu. Paula face, dar ea nu e din Bucuresti, totusi poate te-ar putea ajuta, vorbeste cu ea.
Porumbita, sper sa se distreze picii pe cinste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

LUCAS

Mona incearca si la cofetaria Armand, fac torturi foarte frumoase pentru copii. Poti suna sa intrebi daca ei fac asa ceva. Bafta!

Am fost si noi sambata sa facem analize, Andruska a fost foarte cuminte, asistentele de la Synevo au fost super, am terminat in 5 min fara lacrimi aproape. IgE specific la laptele de vaca e OK, testul Celikey a iesit OK, numai IgG totale au iesit sub limita, iar la hemograma am gasit un comentariu de la laborator - Neutropenie moderata. Stie cineva ce e asta, caci bineinteles ca m-a mancat undeva sa citesc pe net si m-am zapacit de tot.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ahaaaa la multi ani Lucas!! Ioana, ce mai faceti? ce face mandrulita?

Porumbita, habar n-am de angelina. cred ca nu e asa populara si in concluzie nu a fost ceruta de prea multe ori. si Evei ii place mult dar i-am inoculat ideea cu HK deci e in regula

v-ati gandit la scoala piticilor? eu fac acum calcule... daca sta 3 ani la gradi si intra in clasa 0 la 6 ani si 8 luni.. la naiba. mi se pare enorm sa inceapa clasa I, adica practic scoala la 7 ani si 8 luni....

Mergi la inceput