LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Andrei!!
LA MULTI ANI, Lucas!!

LA Multi Ani, Ada!!

Ce sa ma gandesc la scoala, deja am inscris boierul, din august avem scolarel in Primary 1. Ca asa e aici. In mai mergem in 2 dupa-amieze a vedem ce si cum, sa cunoastem invatatoarea, sa exploram scoala - e la nici 5 minute de noi, are reputatie buna, are afterschool, si ce e mai important e ca Adam, prietenul cel mai bun al lui Mister va merge si el tot acolo, asa ca jupanul e fericit. Eu am deja oleaca de emotii...

Crisspy, imi pare rau, nu ma pricep la analize...



Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Da, si eu m-am gandit la treaba asta Rox. Faza e ca la 5 ani si 7 luni in clasa 0 nu cred ca s-ar descurca, daca o tine in ritmul in care e acum . Da' chiar, ii primesc la 5 ani si 7 luni in clasa 0?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andra, nu tu mah , noi astea de romania....

Criss, recomand cu caldura citirea topicelor de la "scoli si gradinite" pentru a se vedea ce se face in clasa 0. adica e gradi, punct. cu dezavantajul celor care nu au cum sa ia copiii la pranz... dar vac ca exista probleme de afterschool.
mie clar mi se pare enorm 7 ani si 8 luni in clasa I, sa faca betigase si ovale si de abia sa inceapa sa scrie... ce naiba. se plictiseste, e ditai capra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

ahaaaa la multi ani Lucas!! Ioana, ce mai faceti? ce face mandrulita?

Porumbita, habar n-am de angelina. cred ca nu e asa populara si in concluzie nu a fost ceruta de prea multe ori. si Evei ii place mult dar i-am inoculat ideea cu HK deci e in regula

v-ati gandit la scoala piticilor? eu fac acum calcule... daca sta 3 ani la gradi si intra in clasa 0 la 6 ani si 8 luni.. la naiba. mi se pare enorm sa inceapa clasa I, adica practic scoala la 7 ani si 8 luni....


bee e cu Angelina

almeu baiat vrea tort cu dalmatieni sau cu Simba :)

ref la scoala...

m-am gandit ei eu si dc nu se modifica nimic intra in clasa 0 la 5 ani si 8 luni si in clasa intai la 6 ani si 8 luni

chiar mi se pare mare sa inceapa clara intai la 7 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

mda si mie mi se pare cam mult sa intre in clasa I la 7 ani si 7 luni

Ne mai gandim, mai vedem cum evolueaza lucrurile in tara asta, poate pana ajungem noi la clasa 0 nici nu mai exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu mai e asa mult, de aia am inceput sa ma gandesc. ca si in toamna se zicea ca se scoate clasa 0 de la scoala, si acum nu s-a schimbat nimic. dupa parerea mea, slabe sanse de modificare.

Porumbita, Bee, da, scuze am incurcat denumirile azi de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

mai vine o tura de alegeri si se mai schimba sistemul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

La Multi Ani sarbatoritilor!pe toti fara exceptie.
Rox, da de ce nu ii dati asa cum trebuie? Ce are clasa 0? Nu vreau sa starnesc polemici, da nu sunt la curent. Noi aici mergem cu sistemul. Si incep destul de micuti da nu e tot un fel de gradinita?
Am facut si noi rezervare pt un loc de joaca. Abia astept sa ii vad mutrita
In rest cum ne stiti.Facem slalom in fiecare zi in speranta ca nu se prinde vreo gripa de noi.

Sanatate si numai bine la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Alexia! Bee, sa-ti traiasca pspusa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Mul#539;umim, Ana. Desi am facut ceva pregatiri, anul acesta sarbatorim ziua de nastere la spital. Ne-am internat de azi noapte cu febra mare si tuse puternica. Asa ca amanam petrecerea, si pe cea de acasa, si pe cea de la gradi.
Va pupam.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput