dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
nu am apucat sa iau micul dejun si citesc numa' retete de dimineata? ce ma fac, mor de foame

Kari, of, imi pare rau ca ai dat-o in bara ieri cu regimul. cum fuse la nutritionist?

Michelle, daca vrei otet aromat ia trandafiri in vara si pune petalele intr-un borcan inaltut. inghesuieste-le bine si toarna otet deasupra, apasa, pune din nou otet pana sus. si pune la frigider. e tare bun pentru frectii la gripa/guturai. supozitoarele de copii cu paracetamol trebuie sa aiba 250mg, nu 125, alea de 125 is pentru bebelusi.

trebuie musai sa vaz si io Cloud atlas, toata lumea il lauda.


Denisa, moama ce bine suna salatat aia. nu am mancat niciodata quinoa. nu stiu de ce imi suna ni minte asemanatoare cu cus-cus-ul.

mah, da unde-i Aqai????

Bufleo, sanatate multa lu' domnu' B. da-i sara niste doza de cal de anhistaminic (un coldrex, nyquil, ce aveti prin casa, baie mai calda si in pat sa transpire. ar trebui sa fie mai ok a doua zi.)

Viviana, spor la Dukan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata,
Mai, pinguinii aia chiar seamana cu neste randunici...acu' ca-s mai grasute, cine sta sa critice? Burta aaaaaalba, spinarea neaaaaagra, cioc...chiar ca-i confunzi.
Buflea, cica nu orice ingurgitare de aliment unic produce si detoxifiere...doar combinatia aia de boabe. Ma rog, in dieta asta. Despre varza (supa, ciorba) chiar am citit un articol care o desfinta efectiv (ca metoda de slabit, adica). Si cand ma gandesc cate tone de ciorba a halit soru-mea in viata ei, ca sa slabeasca...nu stia saraca ca-i degeaba.
A, si inca ceva...muta-ti gandul de la alinuk la tava, nu merita, numai daca o mai indopi putin...
Acu' ce sa zic, eu mai stiu o metoda de slabit...s-o zic, sa n-o zic...
O zic, ca cine stie la ce va ganditi. Din experienta mea (fosta) la cabinetul de estetica, cele mai spectaculoase rezultate (slabit, schimbat radical look, etc) le-au avut doamnele suparate pe domni. Parasite, divortate, inselate...veneau cu coada in jos, urechile pleostite, vocea stinsa...sa-si ofere ceva doar pentru ele. Le plangeai de mila...dar sa vezi transformare! Spre sfarsit coada si urechile erau tantose, blana stralucea, ochii scaparau...iar domnii le asteptau jos, in masina, cat timp ele se rasfatau, isi beau cafeaua, o barfa mica...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Spre sfarsit coada si urechile erau tantose, blana stralucea, ochii scaparau...


gizas craist, mor de ras ce exprimare bestiala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, pana si io ma invidiez cu asa un barbat dietar. Imi amintesc de acu' 10 ani cand avea ficatul marit si a aruncat dupa mine cu ardeiul gras uns cu branza de vaci.
Da' luni a vazut 104 la cantar.

Acu'o sa-ti spun ce cumparam eu de la Trader'a Joe pe langa alea insirate de Michelle: bere, bere neagra, blonda, alba, lapte, dulcetiuri cu boabe-n ele, alge uscate ce se mananca ca chipsurile (sunt scarboase) si edamame crunchy tot gen chipsuri, castraveti in saramura (numai acolo am gasit caci cei in otet nu-mi plac) si niste carnati faini, uscati, cu gust asemanator salamului de sibiu - am inatrit carnatii ca i-am facut pe toti praf cu astia.

Kari, sigur boabele astea nu te ametesc mai rau?

Roxana, mersi. Sper sa ne tinem.

Denisa, da am sa ma mai gandesc la filme ce mi-au placut.
Aseara am vrut sa vad "Seven psychopaths" dar nu am trecut de minutul 10 apoi am zis ca ar fi bun Brad Pitt in "killing them softly" da nici asta nu mi-a placut.
Pentru diseara imi propun "Life of Pi"

Rufus, nu stiu la ce metoda de slabit te-ai gandit tu, dar stiu ca in dieta Dukan este obligatoriu mers pe jos 20 minute. Asa ca pe langa asta am plusat si cu puncte, puncte, obligatoriu, zilnic si m-am juruit ca asa scrie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Pinguins bad ce sunteti! Bad Bad!

Daca mai gasiti voi vreun membru DC
tras de urechi pana la carliontzare,
indopat, fezandat,
transat la tava in cuptoare
...

CA MINE...si inca "viu", va dau un premiu!

Pai sa nu va "raportez" eu de bullying!?
Dar nu stiu la cine
las ca supravietuiesc ... si sa ma vedeti apoi.

Aveti grija cu boabele alea, mie mi se pare crunt.

dada..Rufus are dreptate, mai bine puneti osul la ceva sport, incepeti cu un exercitiu salt cvadruplu si sariti peste partea cu suparare pe domni... completati cu un menu rezonabil (fara paine, dulciuri, iar la ora 18 sa fie ultima masa)
..zic si eu



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, viviana, auzisem si eu de dieta aia puncte, puncte...cica face minuni.
Iar tu alinuk, nu te mai infoia, ca daca ma gandesc bine poate ca esti si acum buna la tava, mai crocanta, asa...cine stie cum te vedem cu ochii plini de boabe. Stiti Goana dupa aur a lui Charles Chaplin...cine stie ce feste ne joaca foamea? Si trecem peste indopat si fezandat...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

eram precisa...

macar niste vene sa-mi mai lasati, ca am nevoie de ele
lungi

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Viviana, deci zici ca psihopatii nu-i misto? mai rau ca kill bill cu sangele adicatelea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

Rufus, mai concret asa, ce faceau doamnele la salonul de estetica? ceva jumuleli de pene grase... ? explica asa pe intelesul meu. Danke!

azi am pus cruce pe boabe. dimineata am baut iarasi o cafea ca sa functionez, ca eram pe jumatate adormita. ma simt ok, chiar bine, numai ca ametelile sunt inca acolo in cap. naspha. la pauza am primit de la bucatarie un bol cu boabe de grau fierte. arata asa ca un piure mai mult.... bleah. am mancat boabele mele fierte de aseara, dar abia le-am ingitit. chiar nu mai pot as ingit, nu le mai suport sa le vad. nu va mai spun ca am stat singura pe terasa sa nu ma mai intrebe colegii de ce mananc boabe. terasa e inchisa si putin incalzita.
in tren la intoarcere m-am decis sa-mi fac o supa de linte, cu sfecla rosie, morcov , telina si patrunjel verde. asa ca acuma fierbe pe foc.


michelle, burta mea e inca acolo, dar ceva mai slaba. nu am burta mare, dar suficient cat sa ma enerveze.

deci quinoa asta e buna? sa cumpar mai intai. nu vreti sa stiti ca am un sertar in bucatarie plin cu pungi cu boabe de toate neamurile.

alinuk, eu iti dau o medalie de aur. ca ai mare dreptate ca mancatul dupa ora 6 seara. (emotion cu medalie de aur)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

tot io, am uitat sa va spun ca mi-am luat un minijob. doar patru zile pe luna. am mai lucart acolo ca voluntara, onorific, fara bani. acuma nu ma mai vor ei fara sa ma plateasca, cica asa este etic.

acum imi savurez supa, apoi ma bag la somn. ca parca n-am dormit de cateva zile.



Mergi la inceput