dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

azi am cumparat Chia seeds. ati auzit de astea?


Incearca cu lapte cald / aroma (vanilie, rom) / indulcitor (zahar, miere, stevia). Iese ca o budinca, bun bun

carmaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fooarte greu va fi sa ma convingeti sa mananc boabe.
Dar, cine stie pentru o silueta perfecta...

Am primit cadou o masuta pentru mic-dejun la pat.
Dar asta nu-i tot! Are loc special si pentru laptop. E si turcoaz precum cuvertura.

O sa ma mai dau eu jos din pat, oare?

Oare? stiati ca e si pluralul de la oara - adica oratanie outoare ce mananca boabe? Fara niciun apropo.

Aqai te-ai mai dezvinetit?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

neata ladies!

carmaw, numai bine si putere multa. tin minte ca bunica mea avea cardiomiopatie ischemica? parca asa se spunea. i-au montat un cardio-stimulator. Asta acu' vreo 20 de ani...

vivi, eu cred ca tu nu te mai dai jos din pat da' putem deschide bursa pariurilor

ochiul e de bine. devine verde. ta-nam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aqai, ochiul tau rimeaza cu sectiunea
Caci sunt sigura ca celalalt rade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Carma, am amutzit ..valeu, valeu !!!

La tine, pare o problema administrativa pe langa cea medicala. Deci te muti din Grecia, te-ai mutat din Grecia, te muti in Franta, in Belgia ? Unde ai de gand sa faci transplatul si cam cand ? Ai gasit inima sau esti macar pe o lista de asteptare ?

Stiu ca sunt nepoliticoasa, dar ma risc ...cati ani ai ? De fapt ma intereseaza la cati ani s-a stricat inima ta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu m-as baga la boabe daca as putea sa pun ceva in ele, o stafida, o miere, un praf de sare, o aroma de gratar ... dar de sapt viitoare incerc sa ma imprietenesc cu Dna Rina.

Copilul meu cel mare e bolnav ... se duce barbatul azi cu el la doctor. Ca si mine, nu ii curge nasul, nu tuseste, il doare in gat si capul. Nu are febra dar copiii mei fac foarte rar febra asa ca pentru mine lipsa febrei nu reprezinta nimic. Ca sa gasesc si un nororc in aceasta intamplare, batbatul inca nu a plecat in noul office, lucreaza de acasa, pentru ca contractul cu noul office nu este inca semnat. Asa ca, daca e ca Alex sa stea acasa, are cu cine sta.

Intre timp, vad ca gashca mea de gagice pune de o intalnire feminia. Una dintre ele a nascut in decembrie si cred ca vrea sa fuga de acasa, asa ca ne-am gandit sa o ajutam. Vad ca se propune sauna coreana sau sushi&movie ... apropo de sentimentul ala de vinovatie de care scria Rufus, m-am gandit exact ce as prefera si inclin spre sushi&movie, pentru ca imi place barul ala de sushi de care v-am mai povestit eu asta vara versus mancare coreana care nu imi place. Deci se pare ca starea mea de relaxare si bine se invarte in jurul mancarii, damn it !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Banalitati

1. Ieri baleiam canalele tv si m-am oprit la antena3 - asta-i numai canal de stiri si comentarii odioase politice.
Acolo un tip chel si mai plinut (nu ca as avea ceva cu chelia lui, dar chiar era bine slefuit) facuse o schema de bani si parlamentari.
Ca-s prea multi parlamentari carora le trebuie platita cazarea prin hoteluri.
Si deodata il aud:
"- Mars, afara din hoteluri!"

Pai stau si va intreb, asta-i exprimare?
Pai stau si ma intreb, cat ii oare de instigatoare o astfel de exprimare?

2. Azi Celcesforaie a fost cu ta-su (82 ani) la oncolog sa-i dea reteta. Ta-su da sa scoata bani din buzunar, asta de mai doarme cu mine da sa-l impiedice, da omu' batran ca omu' batran scoate 10 lei si-i intinde doctoritei.
Pai stau si va intreb, ce fel de om se poate bucura de 10 lei (3 dolari americani) de la un batran?

3. Fii-mea are musafir. Un baiat. Rade asa, cu rasul ala... si ma enerveaza ca nu vreau sa-i placa baiatu asta!. Sau poate e rasu ala de incercat mrejele...
I-am zis lui Celcesforaie sa se duca si sa-i zica sa nu se mai hlizeasca asa, da' mi-a zis ca sunt exagerata.
Ca de unde stiu eu ce fel de ras are?
Cum de unde stiu? Tot de acolo de unde am stiut ca il place "oculista". M-a tot contrazis pana s-a trezit cu un biletel in mana.

Imi pare rau de baiatul lui Buflea. Sper sa se faca repede bine.

Chiar nu avem voie cuvinte cu inteles mancacios?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

carmaw, ce dreptate ai. ma rog sa primesti o inima noua.





sa fie pus la colt cine a spus asa ceva.

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Chiar nu avem voie cuvinte cu inteles mancacios?



viviana, ai voie sa te enervezi. pinguinele colege au inca copii mici.... noi avem voie sa dam ochii peste cap si ne apuce stari nervoase....

in rest... azi ne-am destrabalat putin in oras, cat sa marcam un eveniment petrecut acum multi ani... mire si mireasa.

sunt motivata sa incep cura de boabe, vorba lui Rufus in 10 zile no sa mor. e adevarat ca ma incearca ganduri dulci.... daca poftele vor birui? daca.... daca....
ceea ce mancam noi de fapt este gustul mancarurilor. si mancam ptr ca ne este foame. iar daca iti este foame poti manca aproape orice. asa ca.... ma inarmez cu ideea asta. imi scriu pe oglinda din baie un zetel si pe usa de la frigider.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mie mi-ar placea ca in usa de la frigider sa fie integrata o tableta.
Si in loc sa lasam biletele lipicoase scriem mesajele pe ea
Sa facem scheme cu ce produs si pe ce raft se gaseste - pentru tatii copiilor nostri.
Ar trebui sa fac lobby la samsung.

Kari, mie cand mi-e foame si-mi oferi ceva ce nu-mi face cu ochiul nu pot manca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Maria, dar acum un an spuneai de doua operatii de stomac.

De inima nu stiam Offffff...te imbratisez!

Mergi la inceput