dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea de acum trebuie sa accepti ca si parintii tai imbatrinesc
Stiu cit de greu este ,am trait si eu napraznic aceasta perioada in care la fiecare tel ma asteptam la ce era mai dificil.
Una peste alta mama mea a apucat 77 ani...eu nu voi avea privilegiul asta
Mereu am regretat ca nu a acceptat sa traiasca cu mine cu noi adicatelea
Asta e.ps am citit prin alte parti de cura lui breuss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Huh, cred ca e cazul sa ma invart de o sauna si de un masaj corean.


Dap! Cred ca doar o cafteala buna o sa-ti scoata fumurile din cap...
Dar gatul tau cum mai e?

Hahahaha - poate scap, ca stiu cum arata coreanca batausa. Desi, e cam relativ ca asiaticii astia arata cam toti la fel ...

Gatul meu pare ca a trecut. Nu cred ca de la antibiotic, pe ala l-am luat numai ca sa capat rezistenta, dar sa am constiinta impacata .

Vad ca nu a sunat inca nimeni de la scoala si fiu-meu cred ca s-a mutat acum in after care. Daca face febra la noapte sau maine praf ne face. Maine am un deadline greu la serviciu si barbatul cica nu poate sa se duca la doctor. Poate scapam ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Buflea de acum trebuie sa accepti ca si parintii tai imbatrinesc
Stiu cit de greu este ,am trait si eu napraznic aceasta perioada in care la fiecare tel ma asteptam la ce era mai dificil.
Una peste alta mama mea a apucat 77 ani...eu nu voi avea privilegiul asta
Mereu am regretat ca nu a acceptat sa traiasca cu mine cu noi adicatelea
Asta e.ps am citit prin alte parti de cura lui breuss

Carma, eu nu stiu exact ce ai tu dar aproape ca mi-e si frica sa te intreb ? Ceva la inima, din cate am inteles ... dar cat e de rau ?
Cu inima asta in pioneze traiesc multi ... calitatea vietii e cam mizerabila dar se traieste. La tine e mai complicat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nu e inima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Mama, michelle, ce barbati ai si tu in casa...numai nemultumiri...
Cum, mai, bombanituri cu haleala aia?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


poate acum intelegeti de ce am liste.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

azi am cumparat Chia seeds.
ati auzit de astea?
sunt f. bune pt detox si dieta....DAR in cantitati f. reduse.
eu o sa incep cu 1/3 de linguritza/zi sa vad cum ma simt, ca am inteles ca scade si presiunea singelui si a mea deja e f. mica.
maine o sa cumpar taritzele alea hrisca...sau cum le numiti.
am facut si sucul de fructe si legume...acum inchid si plec la o plimbare...deci sunt pe drumul bun.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Lady,buflea da e corasonu.....si mi trebuie transplant caci alta solutie la cardimiopatie dilatata cu fractie de ejectie 20(adicatelea functioneaza 20%)
Mi s au recomandat multe...sa mi fac testamentul,sa mi i au domiciliu aproape de spital etc
Acus stau 3 luni fac tot felul de teste si vreau sa ma regularizez cu domiciliu in franta ca sa fiu tratata caci daca as astepta asta de la romani sau greci......ar fi aproape misiune imposibila.
Nu ma mai tin nervi sa ma duc la fundeni tg mures sa caut relatii,bacsisuri imense ...in ro se fac operatii dar nu transplanturi
Am dreptul sa fiu tratata si r
Mi se platesc toate100% in franta si deci asta fac
In ro nici nu am auzit de o firava mediatizare a "datului de organe"
La greci identic mi sa spus ca voi murii cu zile ca cica biserica ortodoxa greaca E CONTRA
E dificil si cu reincadrarea...merg pe la fiscul francez explic situztii,ma intilnesc cu diverse doamne.....i au hoteluri ca domiciliu nostru e in belgia si sunt la 300km de lille sica sa le programezi pe toate intr o zi e dificil....in fine stiam ca e usor sa le dai naibii pe toate si sa pleci la soare dar cu revenirea e greutz rau
In orice caz am dat peste diagnosticul asta intimplator.....merita sa fiti atente cu inima eu in 2010 eram sanatoasa si dintr o data...hop si asa:(
Poate ca puneam prea la suflet ca mama era singura in bucuresti,bolnava cu 2 femeii si nu vroia sa vina sa stea cu noi........oricum vedeti merita anual un ekg la corason decit sa va treziti mai tirziu cu vreo nazbitiie
Si ,si analizele trebuiesc realizate intr o clinica in care le sta capul la ce fac!!!
Eu am ramas impresionata de dc DOVLETEde la clinica DELTA dar si de prestatia formidabila a unui doctor francez de la EUROCLINIC bucuresti.......am mai scris la subiectele respective
Deci e f bine ca vreti sa va dezintoxicati si sa scapati de sacii de grasime si celulita stiu ce spun am avut 135 kg acus 88.....la greci se maninca nonstop si cu precadere noaptea
Deci continuati drumul e bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O doamne.....nu stiam.....

Bine ca poti beneficia de asistenta medicala....macar ai norocul asta..la noi trebuie sa te rogi sa functioneze genele.Alea bune.....

Buflea si eu sunt copilul mamei mele...si scum ne ajuta cat poate ,draga de ea.Are 63 de ani si ma rog la dumnezeu sa triasca macar inca 15 ani....sa o vada pe Eva mare...mai mare,ca tare o iubeste pe fiica-mea.Si ea pe bunica-sa.

Barbati mofturosi?Al meu daca vrea si face,daca nu-i convine ce fac...am noroc ca el isi face daca vrea si desi e pretentios,nu face mofturi.

Eva..ei ea manaca numai proaspat,gatit pe loc....cu exceptia ciorbei .pe care o amanaca si doua trei zile.Dupa aia alta...adica cate un castronel pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Pot sa spunca aseara eu si omu ne am batut pe o salata de rucola arozata de ulei artizanal denuca(productia 2012):-)
Dacaadaugam si nuci......era mai tare decit dieta de purificare ,dezintoxicare nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetele eu ma simt bine....i au cu carul med,mi se fac analize de singe sapt pt o buna dozare a med plus de cele fastuoase de la fiece 15 zile
Pacostea asta da poate venii din gene,din consum abuziv de alcool,stupefiante sau suparari(deci zicala nu pune nimic la inima e valabila)
Boala asta exista demult dar cele mai multe finante sau orientat catre sida,cancer etc....am printre cunostinte cineva care traieste cu sida de 18 ani si vreo 3 cunostinte cancere multiple si traiesc si voiajeaza bine merci
Da ce zic eu de cardimiopatie cind nici pt "banala migrena" nu stiu sa i dea de leac
De acilea se vede importanta faptului ca e bine sa avem grija de cum ,cit si ce mincam,de miscare si viatacu stress ponderat
Deci bobii sunt f buni....

Mergi la inceput