Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

bianca, imi pare rau sa aud ca R a plecat. sper sa reusesti sa iti revii repejor

curea, felicitari pentru bb boy

anca, frumoasa postarea pe care ne-ai impartasit-o si noua. sunt de acord. eu o vreme am disparut de pe dc dar m-am intors si ma simt tare bine cu voi.

dodo, sper ca ti-a trecut durerea de cap

pisigri, ce-i drept n-am inteles exact postarea ta dar ti-am simtit starea de suflet. nu prea avem ce sa zicem decat ce ti-ai spus si tu singura deja iar cat despre idei bune...noi tot incercam sa gasim o idee deasta buna pentru ca sotul meu sa poata renunta la job si sa stea cu noi, sa nu mai fie pleacat tot timpul dar pana acum nimic nu a mers...

bradul inca sta frumos in sufragerie dar cred ca in seara asta il despachetam. soacramea se duce acasa si vine de dimineata iar sa stea cu crina. ramanem doar noi doua acasa si cred ca ne vom ocupa de bradut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

NO, welcome home, tunete. M#259; bucur.

Azi am dezbradutzit si eu, la fel ca si cuscru', singura. SI dac#259; singura l -am impodobit si lui IAnosh i-am spus ca l-a adus Moshu', acum ii voi spune ca acela#537;i personaj l-a luat ca sa aib#259; grija de el.
Curatenie am f#259;cut si eu "luna si bec" si m-am rasfatat cu...cina parcului cu muraturi.
Mintenash merg dup#259; IAn care înc#259; e nemul#539;umit ca gradinitza e închis#259;. Diseara ie#537;it cu ni#537;te prieteni care, acum, locuiesc in Spania.
Gata cu "#537;tirile".

Bianca, cumva, #537;tiu ca "ce i al tau e pus deoparte". SI, f#259;r#259; suparare, cred ca e#537;ti mai buna, in sensul de "versiune mai buna a ta", f#259;r#259; Robert. SPer sa manageriatzi bine situa#539;ia cu VLadimir si sa raminetzi -sau sa devenitzi- prieteni buni.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cum scot dictionarul de pe tableta? Nu #537;tiu sa o folosesc si viola ce balarii scriu. Scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si noi desfacem bradul. Inca :)). Ecaterina cred ca are un pic de reflux asa ca plange dupa masa, ii vine laptele inapoi iar noaptea se umple de muci-lapte, ca fiind f cuminte sunt tare tentata sa NU o tin cate o ora pe umar. Maine mergem sa studiem pb sa vb cu un medic neonatolog sa vedem ce sfaturi ne mai da. Chit ca am eu o banuiala ca va tb sa dorm mai putin.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

No cred ca si eu despodobesc bradul diseara ca sa fiu in trend , asta daca nu mergem in vizita la un aniversat de ieri, sa vad ce se intelege Pisi cu el


Inapreda, habar n-am cum sa remediezi problema dar sigur te ajuta vreo tufata priceputa ! sau vreun tutatic


Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Si eu am dezgatit bradul.

Eu consiliez o prietena care a aflat ca este insarcinata. E socata! Ca are o varsta, ca a tinut cura de slabire ca a baut sk=hakuri de slabire, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor,

Un an nou minunat, plin de realizari va doresc! Multumesc pentru urarile de ieri, am avut o zi tare frumoasa.

INA, nici eu nu stiu cum se scoate dictionarul, am problema asta la telefon, dar eu dupa fiecare cuvant ii dau salvare (bine, am Android nu App) si acum are multe cuvinte romanesti salvate si e mai usor. Dar tot e peste mana.

Noi suntem bine, am tinut-o pe Ana acasa de pe 21 pana azi, am zis sa mai vacantim, de maine gata. eu o iau de la capat cu cautarile, batutul la usi, sincer ma cam ingrozeste perspectiva, dar inca cred ca va fi anul meu

SILVI, legat de depresia de 30 de ani, si eu era sa trec prin ea, ma gandeam cu groaza groaza ca voi implini varsta asta, norocul meu ca inainte cu cateva saptamani de eveniment am urmat cursurile acelea de dezvoltare personala care mi-au schimbat mie toat aperspectiva asupra vietii si trecerea a fost usoara si lina.
Aseara am fost la filmul ala Asa e la 40 de ani, sa vedeti acolo circ, e tare haios filmul, chir ma gandeam ca in mai putin de 8 ani experimentez si eu starea aia, si la cum trece timpul....in fine, sa traim pana atunci.

Va pup pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

deci... am despre ce sa scriu...
pe rand.

pisigri

vero facea la fel ca Ecaterina, era cuminte, nu plagea, dar mai mereu vomita jet de lapte, desi o tineam cam 45-50 min pe umar, am fost in spital cand avea 7 sapta, si, dupa analize, dr au zis ca nu are reflux, ci.... trebuie sa o tin 1 ora pe umar.... domne, asa a fost, vero reusea sa ragaie [delicat, cum e ea :))] exact in minutele 55-59...

Iti tin pumnii sa nu aiba aia mica nimic serios, reflux sau altele, cred ca doar trebuie acea ora...

Succes!

Bianca

legat de sufletul tau..., eu mai mereu am scris ca vad/vedeam in ochii tai o usoara nemultumire, neimpacare, resemnare..., chiar si cand aveai diverse succese...

si acum imi amintesc cand ne povesteai ca ieseai prin parc cu vladimir [vara, in perioada cu jurnalul vostru de bord :)] si.., printre randuri, delicat, firav, ai strecurat un "doar eu si vladimir am fost in parc"...

imi pare rau ca s-au adancit niste distante intre tine si r
oricum, nu poti stii niciodata ce va urma

in clipa asta imi amintesc de fata noastra din piatra neamt parca, petratudor, care, la fel, a avut o periada de "colegi de apartament", si totusi... a sosit si bb2 :)

de aceea, cel mai important acum este, sunt, 2 lucruri:

1.

sa CONSTRUITI o relatie prietenoasa, fara reprosuri [asta e f greu, sheesh], axata in principal pe copil. Daca iti este greu sa mergeti toti 3 undeva, macar cu randul sa mergeti cu vladimir, astfel incat, a la long, el sa nu resimta "ca e abandonat de tata"

2.

sa iti analizezi, tacut, din cand in cand, influenta lui r in viata TA [nu ca mama], adica... simti ca sunt chestii care DOAR r le-ar putea oferi fiintei tale? tu INCA l-ai mai vrea, ii mai doresti iubirea, daca ar exista o bagheta magica sa ti-o aduca?

e f imp sa iti poti raspunde la asta, ca sa stii daca, in adancul gandurilor tale, mai speri si mai "lupti" pentru reinventarea fericirii in 2, sau doar vei astepta sa treaca timp, sa te linistesti, sa ajungi la starea in care privesti doar zambind catre trecut [cam cum zambesti acum despre fostii :)], fara regrete si doar cu dorinta de intaknirea a unui NOU capitol in viata ta...

Legat de vanatoare, NU cred ca asta este motivul real.

Pe r eu l-am perceput, mai degraba, nepregatit, mai tii minte cand ati avut o discutie, cnad "nu-si MAI gasea locul langa voi"?

Ei bine, mie ACEL moment mi s-a parut mai important/relevant decat aceasta perioada de "sarbatori", mai agitata...

Imi amintesc ca atunci ti-am scris ca ar trebui sa poti gasi rapsunsul la intrbearea:

R nu-si gaseste locul pentru ca, INCA, nu e pregatit, inca mai este tanar [mai tanar decat tine]

SAU

pentru ca ASA este firea lui? Pasional, interesant, inteligent, neconevtional.. dar non-addicted?

In prima varianta, inca ar exista speranta...

in cea de-a doua..., putin probabil.

Eu te pup si iti doresc ganduri INSPIRATE!




aaa, si nu te gandi daca ti-am simtit lipsa sau nu, am mai scris-o si altor fete, toate stim ca ne gandim, in variate clipe, la fete, ca tinem la toate fetele, dar nu scriem de fiecare data... e asa, ca la prietenele care isi vorbesc rar, dar STIU/SIMT ca SUNT conectate :)



silvi

ma bucur ca ti-a placut acel paragraf, mi s-a parut ff interesant ca l-am intalnit fix in ziua in care citisem la inapreda despre atmosferea grupului nostru, atmosfera usor infrigurata ...

De aceea l-am pus aici, l-am simtit ca pe un raspuns :)

ina

neaparat sa ne scrii de pe un calcu normal, eu nu prea am inteles postarea ta, nu pot sa-mi fac inlocuirile in creierul asta mic si suav al meu :))), dar nici nu vreau sa ratez vreun gand de al tau, so, please..., cuvinte simple, in romana, fara sh si tz, cat sa pot sa inteleg si eu, chiar si eu :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Buna fetelor,

Un an nou minunat, plin de realizari va doresc! Multumesc pentru urarile de ieri, am avut o zi tare frumoasa.

INA, nici eu nu stiu cum se scoate dictionarul, am problema asta la telefon, dar eu dupa fiecare cuvant ii dau salvare (bine, am Android nu App) si acum are multe cuvinte romanesti salvate si e mai usor. Dar tot e peste mana.

Noi suntem bine, am tinut-o pe Ana acasa de pe 21 pana azi, am zis sa mai vacantim, de maine gata. eu o iau de la capat cu cautarile, batutul la usi, sincer ma cam ingrozeste perspectiva, dar inca cred ca va fi anul meu

SILVI, legat de depresia de 30 de ani, si eu era sa trec prin ea, ma gandeam cu groaza groaza ca voi implini varsta asta, norocul meu ca inainte cu cateva saptamani de eveniment am urmat cursurile acelea de dezvoltare personala care mi-au schimbat mie toat aperspectiva asupra vietii si trecerea a fost usoara si lina.
Aseara am fost la filmul ala Asa e la 40 de ani, sa vedeti acolo circ, e tare haios filmul, chir ma gandeam ca in mai putin de 8 ani experimentez si eu starea aia, si la cum trece timpul....in fine, sa traim pana atunci.

Va pup pe toate cu drag!

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





multumesc! acu musai tre sa caut filmul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

in seara asta am strans bradul. Crina nu a fost prea incantata la inceput dar apoi a inteles si chiar s-a implicat.oamenii de zapada chiar i-a pupat si le-a spus noapte buna cand i-a pus in cutie.
novus cred ca venise cu ideea sa facem un album cu poze, fiecare ghiocel la brad. mai facem? sunt doritoare?

Mergi la inceput