Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Un capod grosut am eu,e ca si nou,nu l-am purtat decat doua zile dupa ce am venit de la spital,ca o asteptam pe dr de fam sa vina la copchil.Doar ca ar trebui clatit putin,si azi e sarbatoare,dar dimineata la 5 ma trezesc,il bag la spalat si uscat si o sa vb cu dicirstea si il las la ea,ca sigur ajunge mai usor ca mine .

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IPopica

Buna fetele

Scriu si aici pt ca nu stiu daca am reusit sa trimit PM-ul unde trebuie.
Am 5 pachete de huggies new born disponibile, servetele umede (huggies, 4 sau 5 pachete) si hainute ce i-au ramas mici fiica-mii.
Si bani de transferat intr-un cont.
Partea legata de transfer finante o rezolvam rapid, mai dificil cu obiectele, fiind legata de casa (fi-mea are 2 luni); eu stau in zona pt. Iancului, poate este vreuna dintre voi mai mobila si trece pe aici sa le culeaga.
Intre timp o sa verific si stocul de creme pt bebe (mai aveam bepanthen neinceput parca) si le pun la dispozitie si pe acestea.

Astept un semn de la voi.


closca sefa




da-mi un pm cu nr tau de tel, te rog, ca am gasit pe cineva care sta mai aproape de tine

Mami de baietel perfect- Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Bubblegum, multumesc

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Buna. Acum am 2 minute sa scriu: am fost dimineata la Gabi, inainte de birou. I-am dus pamant de la Jerusalim. Cine zicea ca are batista si e in Bucuresti, o poate duce azi-maine? daca nu, o iau pe cea de la Piatra Neamt (Anitta) si o duc eu. Se duce cineva azi la ea? dar maine? concret vreau, nu "poate". Nu e suparare, dar sa stiu, ca eu mi-am asumat asta si o simt ca pe o responsabilitate de care vreau sa ma onorez.


Elena & Maria Bucuria
Maine trimit sotul cu batista , o icoana, si ce mai pot si eu!




fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si , o sa-i pun si mancare pt maine, ca am gatit aseara, o ciorbita a la grec si pilaf!!!

Tacamuri , i-am dat data trecuta , dar nu stiu dc nu cumva le-o fi lasat la apartament!!!! eu zic , dc are cineva tacamuri de plactic pe acasa , i-ar fi super de folos ei!!



fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Simina, atunci maine, pe 8 ianuarie merge sotul tau la ea la spital?
Ma gandesc sa facem in asa fel incat sa ajunga zilnic altcineva cu mancare proaspata.
Sa-l trimit pe al meu pe 9 ianuarie?
Eu nu am sutiene de alaptat dar am niste tricouri mai largi. Am inteles ca pentru servetele si scutece o sa treaca cineva sa le ia de la doamna care s-a oferit mai devreme, cea care sta in Iancului ( scuze, nu am retinut numele).
Carti, reviste ar vrea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Da , maine dim ne ducem noi cu siguranta!!!....nu incurc!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ok, atunci pe 9 ianuarie ramanem noi, cu mancarica de mazare si o supa si niste tricouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Multumesc Simina.
Imi scuzi poate tonul imperativ, dar altfel nu stim de capul nostru.

Matzaila, nu vrea carti sau reviste, nu vrea nimic care sa ii abata focusul de la bebe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

buna, abia acum am gasit aici topicul

si eu pot merge la desert_rose, cand ziceti ca e mai potrivit? Pe 8 si 9 am citit ca sunt deja 2 fete, asa ca ma programez pe 10.

Pentru ce mai e nevoie va rog sa scrieti aici, am citit mai pe fuga acum, maine imi fac lista.

Am vazut ca servetele umede si tricouri xl sunt necesare, pot sa aduc si eu.

Privind mancarea pt gabi... vad ca fetele s-au gandit la mancare gatita. Eu pot sa fac o placinta cu mere, e ok?

anca
.

Mergi la inceput