Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Am citit acum ce s-a mai intamplat. Din pacate eu am racit foarte rau si nu ma pot duce la spital iar sotul a plecat fara mancarica de dimineata. As dori insa sa stiu daca e ok sa mearga el marti ca sa nu ne suprapunem. O sa fac o mancarica de mazare si o sa caut niste tricouri pe la el ca sa-i trimit. In rest o sa-l rog sa cumpere si servetele umede si o sa citesc de ce mai e nevoie.
Poate fac rost de niste tampoane de san.
Doamne ajuta sa aflam in curand vesti bune despre bebe Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_76

Mianna ai PM



mersi. done!

sa le ajute Dumnezeu sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna fetele

Scriu si aici pt ca nu stiu daca am reusit sa trimit PM-ul unde trebuie.
Am 5 pachete de huggies new born disponibile, servetele umede (huggies, 4 sau 5 pachete) si hainute ce i-au ramas mici fiica-mii.
Si bani de transferat intr-un cont.
Partea legata de transfer finante o rezolvam rapid, mai dificil cu obiectele, fiind legata de casa (fi-mea are 2 luni); eu stau in zona pt. Iancului, poate este vreuna dintre voi mai mobila si trece pe aici sa le culeaga.
Intre timp o sa verific si stocul de creme pt bebe (mai aveam bepanthen neinceput parca) si le pun la dispozitie si pe acestea.

Astept un semn de la voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

IPopica, da-mi un numar de telefon, sotul meu lucreaza in vanzari si e mereu prin Bucuresti, o sa vorbesc cu el diseara sa vad cand ar putea trece pe la tine, daca nu ajunge altcineva intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Fetelor, nu sta nimeni mai aproape de spital, ca s-o poata lua pe Gabi sa faca o baie? Macar o data...
Eu zic ca mai bine o suna cineva, vede exact de ce mai are nevoie si facem o lista aici.
Apa, mancare (gatita, iaurt, branza, oua, ce putem sa-i ducem?) , haine (tricouri ca tricouri, dar chiloti de unica folosinta sau din bumbac, pantaloni, pijamale?), poate o farfurie/un castron, o cana, lingura, furculita, cutit?
Ce scutece ii trebuie lui bb Andrei? (ce marca i-ati mai dus si ce numar, ca sa foloseasca cat de cat de acelasi fel) Cate kiograme are acum stie cineva? Are nevoie si de hainute pentru el?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Si nu in ultimul rand: calmante pentru Gabi. Stie cineva, are nevoie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

IPopica, da-mi un numar de telefon, sotul meu lucreaza in vanzari si e mereu prin Bucuresti, o sa vorbesc cu el diseara sa vad cand ar putea trece pe la tine, daca nu ajunge altcineva intre timp.

Mamica de Matzalic grasunel


Ti-am dat PM (cred). Daca nu iese, o sa-mi las adresa de e-mail aici si astept sa ma contactati voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

A fost si dicarstea azi la Gabi.
In acest moment mai are nevoie de:
- un halat gros (asta chiar nu am)
- o paturica (de polar) daca ae cineva sa i-o si duca, daca nu ii duc eu maine.
- sutiene de alaptat (daca mai are vreuna din voi si nu le mai utilizeaza ar fi genial).
- chiloti de baba si tricouri largi
Atat acum.
Pampersi si servetele umede sunt foarte bune oricand, la spital se folosesc la gramada.
Maine se duce cineva? Daca nu, ma duc eu cand ies de la birou.

Miercuri o sa ii propun sa o iau eu la mine sa faca baie si sa ramana peste noapte sa se odihneasca omeneste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Eleni, maine se duce sotul lui Mataila daca am inteles bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Am eu tampoane de san si sutien de alaptat. pot sa cumpar si cativa chiloti. si vad si ce tricouri am. Acum ma duc sa dau maslu pentru ei. Intru mai tarziu sa vad cum fac sa le dau maine cuiva, din pacate stau si departe si nici nu pot pleca de la serviciu. I-am trimis sms de incurajare azi.

Mergi la inceput