Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Am fost, m-am intors, am si vorbit cu dicarstea.
In acest moment Gabrielei nu-i mai trebuie nimic, decat rugaciuni.
Are insa o rugaminte: daca vreuna din noi/voi are timp si stare sa faca un periplu pe la manastirile cu moaste cu o batistuta pe care apoi sa o puna ea la patutul bebelusului, ar ajuta-o pe ea foarte mult emotional.
De mancare va avea nevoie de marti, pana atunci are. Vizitele la spital sunt permise intre 15.00 si 17.00 (m-am uitat in fuga pe biletul acela, daca gresesc va rog sa ma corectati).
Zic sa facem cum a zis Dana (dicarstea), sa facem o lista cu vizitatorii si cu ce ducem, ca sa nu fie zile in care ne calcam pe picioare si zile in care nu vine nimeni.
In viitor va mai avea nevoie de niste tricouri largi (eu i-am dus unul, dar eu nu-s deloc o posesoare de bust mare si ea are nevoie de chestii XL sau mai mari acum, ca are lactatie si se tot uda.
O sa mai trec o tura maine dimineata sa ii duc o borseta de pus dupa gat, sa isi care dupa ea actele, banii si telefonul.
Ea are probleme mari cu coloana, daca vreuna din voi are pregatire de masaj profesionist, asta ar ajuta-o cu siguranta. Eu am o crema care mai ajuta oarecum, i-o duc maine.
Eu de maine incep munca, sunt disponibila pentru urgente (Gabi are numarul meu), dar daca sunteti pe acasa si aveti program mai flexibil cu siguranta e de ajutor o vizita.
Am vorbit cate-n luna si in stele, pe mine cand eram in spital ma enervau plangaciosii, asa ca daca sunteti genul lacrimos mai bine nu va duceti.

Nu uitati de rugamintea Gabrielei: periplul pe la moastre cine stie/poate/are timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Eleni,Di,sa va dea Dumnezeu sanatate!
Dar nu ne-ati zis nimic de bb,e mai bine?

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Imi permit sa postez mesajul lui Desert_rose legat de starea bebelusului:

"A. e la fel, a zis dr ca nu a depasit starea critica si era in continuare rezervata, dar eu am luat ca un semn bun/mici imbunatatiri faptul ca prin tubul ala de dren din plaman nu mai curge lichidul ala gen limfa..si nici aer cica nu a mai iesit deocamdata, maine il penseaza si dupa o zi-doua fac radiografie si daca totul e ok si nu mai iese aer, il scot de tot. Doamne ajuta, macar ar scapa de una din probleme.."


Doamne ajuta sa fi scapat de complicatii la plamani si sa se faca bine cat mai repede !!!

Va multumim tuturor pt ajutor!

Va rog sa postati cine poate sa ii faca ceva de mancare si cand ca sa facem lista !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multa sanatate! De ajuns la spital nu am cum sa ajung, dar sunt cu sufletul langa voi. Sa ii ajute Doamne-Doamne sa fie bine.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Bebe este in continuare in stare critica. Medicii sunt rezervati, dar nu renunta si minuni exista.
Eu ma concentrez pe starea Gabrielei, medicii pe starea bebelusului. Le luam una cate una...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

daca este la marie curie probabil este pe sectia drului catalin cirstoveanu, asa ca sunt convinsa ca se va face pt cel mic tot ce se poate, dnul dr fiind un om si un medic deosebit. si baietelul meu s-a nascut tot la 35 de saptamani si a avut ceva probleme fiind internat tot la dnul dr pe sectie.
sunt si eu prin zona si daca pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere o fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mys



Va rog sa postati cine poate sa ii faca ceva de mancare si cand ca sa facem lista !



lui Matei (15.12.2010) si 38+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com


Exact, este important sa exista organizare, o lista este cel mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Imi puteti spune daca exista un cont in care sa trimit ceva banuti(euro)? Astept pe PM raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_15 spune:

buna tuturor!
nici eu nu pot sa ajung la spital, dar va rog sa-mi suneti daca exista vreun cont (lei sau eur) in care sa-i putem vira ceva banuti.

Doamne ajuta sa treaca peste toate problemele!

Ralu 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui vdrag

Imi puteti spune daca exista un cont in care sa trimit ceva banuti(euro)? Astept pe PM raspuns!






vdrag,ai pm!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput