Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Fetelor , eu sunt pe ultimii metrii cu nasterea, asa ca voi lipsii de aici si nu ajung nici la banca in urmatoarea saptamina. Va rog, daca are cineva cont PayPal si poate sa il puna la dispozitie asta-seara repede, sa scrie aici!

Daca aveti nevoie de medicamente speciale din strainatate, scrieti la fetele din Germania la diaspora, sunt multe fete sufletiste acolo.

O mamica de la NovDec2012 (Norocila ) a povestit ca a fost ajutata de Acatistul Sf Nectarie si a Sf Efrem . Poate sunt persoane credincioase aici care se pot ruga sau pot da la o manastire pt citit?

Desert_Rose, multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

daca va e de ajutor,va pun contul meu de paypal,la dispozitie1

Ayla,ma cunoaste,cred ca are incredere!

off,doamne!sa dea domnul sa se faca bine bb!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_76

La cele doua fete care vor sa mearga la spital maine si poimaine : Matzaila_81 si Eleni am dat eu PM cu nr de tel, ca sa o contacteze si sa vada ce are nevoie.

37s cu Alessia Maria


Si atunci sa ne dea si nou de stire sa se mobilizeze fidcare cu ce poate . . .
TREBUIE sa fie bine. . . Desert, Andreiul tau trebuie sa fie bine! Te imbratisam!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 32+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

daca va e de ajutor,va pun contul meu de paypal,la dispozitie1

Ayla,ma cunoaste,cred ca are incredere!

off,doamne!sa dea domnul sa se faca bine bb!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...









Mihaela, daca Ayla e de acord, poti sa imi trimiti pe PM datele de PayPal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sigur ca e ok, Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Incercati sa vb cu ea,vedeti de ce are nevoie si atunci vedem cum ne putem organiza.Eu stau langa spital si pot fugi imediat la ea cu ce este nevoie.Astept raspuns.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Buna seara fetelor,

Am vorbit in seara aceasta cu Desert_rose, dar mai intai de toate va reproduc un mesaj de la ea care sigur va va bucura si pe voi :

" Gata, am venit de la Arminel, am facut un dus si trag putin pe dreapta. Puiul a stat azi toata vizita cu ochii deschisi la mami (chiar daca nu vede el inca, probabil), iar mami ii vorbea si il mangaia, e un ingeras scump cum facea el spumite la gurita. "

Din discutia cu ea am inteles ca ar avea nevoie de: pampers, servetele umede pentru bebe, mancare, 1 tricou masura XL, ceva de schimb pt ca s-a instalat lactatia si ce a avut a folosit (a trimis hainele la Constanta la spalat pt ca nu are voie sa spele si usuce in spital!), plus articole /obiecte ingrijire personala (lenjerie unica fols, tampoane san etc - e proaspata mamica, deci intuiti cam ce e necesar!)
Ar fi ideal sa o poata ajuta cineva in zona - sa ii permita sa mearga sa faca un dus decent (la spital nu e mereu apa calda, canalizare infundata etc) si sa spele niste lucrusoare. Cam atata stiu momentan...

Cine doreste sa o ajute cu o mancare calda va propun sa organizam putin lucrurile pe zile - cine cand poate merge la ea ! ca sa va fie mai usor si voua

lui Matei (15.12.2010) si 37+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Buna.
Eu stau chiar langa spital, ma pot duce dupa amiaza la ea, daca am datele de contact si unde exact o gasesc, ma duc, imi spune ce are nevoie, ma duc si iau. Astept PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Imaya ai PM!!! MULTUMIM!!!!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu pot duce pampersi de bb, fetele care mergeti acolo, hai sa ne programam, sa vedem care, cine, ce duce...ce ramane neacoperit.
Vreau si eu telefonul ei, pot lua haine la spalat.
Stau destul de departe pentru a o putea lua la mine.
Eleni, nu cred ca am telefonul tau...

Eu pot aduce neperisabilele..stau departe si pana ajung eu se raceste mancarea.
Cine a vorbit cu ea sa scrie o lista cu necesarul, in dreptul liniutelor sa se treaca persoana "responsabila", sa vedem ce ramane.

Scuze ca scriu asa si poate parea impersonal, dar e modelul dupa care s-au organizat actiunile noastre si a functionat foarte bine.

Innebunesc numai la gandul prin ce trece ....Mateiul meu s-a nascut la 33 saptamani si datorita ingrijirilor de calitate as putea spune ca este perfect. Este inadmisibil sa se intample asa ceva!!

Mergi la inceput