Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Ma bucur ca sunt bine si merg acasa!

Un lucru stiu : e usor sa-ti faci griji, si foarte greu sa gandesti pozitiv cand te afli in asa situatie.
Depinde de fiecare in parte cum reactioneaza mai departe, eu una dupa operatie si externarea juniorului, vreo 3 luni am stat precum ostasul la paza.
Ma trezeam de 4-5 ori pe noapte sa vad daca respira bine, dupa astea 3 luni am inceput sa ma relaxez.
Vorbeati mai devreme de depresie, nu stiu ce e aia depresie, stiu doar ca eram ocupata sa-l urmaresc ca totul sa fie bine, nu am avut timp de depresie. Dar asta sunt eu.
Gabi, trecand prin incercarea asta, vei realiza ca orice iti arunca viata in cale e nimic in comparatie cu incercarea prin care tocmai ai trecut ca mama.
Aveti grija de voi, si nu uita sa te bucuri de perioada asta cand Armin e bebeu si gangureste.
Sanatate maxima si o viata plina de bucurii!

Felicitari fetelor care sau implicat sufleteste, are Dumnezeu grija sa va rasplateasca bunatatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Felicitari oameni buni!

Aveti toate aprecierile mele pentru felul in care v-ati strans in jurul lui Armin si al Gabitei.


Sunteti minunati!






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

SUPERB!
Mena , Ayla , Simina si

tuturor celor implicati, fizic sau spiritual.
sper sa vi se intoarca bunatatea!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

incredibi ce puteti face!!!
credeam ca greu mai gasesti un bun samaritean in zilele noastre,dar aici e un cuib intreg!
aseara am descoperit subiectul si l-am "devorat" cu inima stransa,asteptand finalul...fericit
am citit rugaciunea postata de una dintre fete,cu gandul(trist) ca asta e tot ce pot face pentru ei(nici situatia financiara,nici locatia nu ma ajuta).
un sfat pt. fetele din constanta(tratati-l ca atare ): rapiti-o zilele astea(dupa ce se mai aduna,ca de odihna nu poate fi vorba),daca nu are pe cine lasa cu bb luptator,oferiti-va una dadaca si scoate-ti-o(daca e de acord) 2-3 ore la un salon(mani-pedi,epilat,pensat,masca faciala),stiti voi,chestii care te fac sa te simti bine ca femeie!
nu stiu situatia lor financiara,dar ca sa aiba parte de odihna(pe cat posibil),imprumutati-i daca aveti un monitor respiratie (cred ca asa se numeste,anunta daca copilul nu mai respira nu stiu cate secunde).probabil ca va fi mai linistita...
inca o data va spun,ma bucur enorm ca mai exista oameni ca voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina.s spune:

Ati fost grozave,meritati toate florile din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Minunat subiect !

Stiti de ce ? Pentru ca nu l-a planificat nimeni, nu a fost o actiune organizata, s-a nascut dintr-un strigat de disperare, aruncat in eter nici macar de mamica implicata, a fost atat de pur si de real si de dramatic si s-a terminat, speram, atat de frumos ...

Felicitari Elenie, pentru ca are atat de multa stapanire de sine in situatii critice ... e o responsabilitate mare sa stii sa nu te pierzi cand toata lumea e pierduta, sa stii sa gandesti cand nimeni nu o mai poate face, sa poti sa iei organizarea pe raspunderea ta si sa te implici cu capul limpede ...

Si desigur, felicitari si fetelor care au ascultat de Eleni , care s-aiu implicat cu sufletele lor de mama si cu bunatatea lor umana ... caci sa stiti ca e important sa ai si cu cine face treaba ...

Sper ca aceasta poveste sa se termine aici cu Happy End si sa se continue pe drumul vietii, firesc, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat la inceputul ei ...

P.S. Si cand desertrose ajunge pe net, eu vreau sa stiu ce mancare i-a placut mai mult in luna asta de zile, ca am citit fetelor la meniuri pe subiectul asta care imi lasau gura apa de pofticoasa se sunt ... nu degeaba ma chemama cum ma cheama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Daca nu era ditamai "peria" de la buflea, lasam subiectul sa moara, dar nah, nu puteam sa nu vin la bis .
Am vorbit aseara cu Gabi, in afara de oboseala si imunitate praf (a ei, nu a lui bebe), restul e conform programului. Si sunt acasa la ei, asta e cel mai important.
Si cum spuneam, dau si eu inapoi ce am primit de-a lungul timpului de la Univers.
O seara faina sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_daniela spune:

Sunte-ti extraordinare....ma bucur enorm ca inca nu s-au dezumanizat..chiar toti oamenii.
Felicitari!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

din partea mea celor care au ajutat si multa sanatate micutzului si mamicii.
Domnul sa va aiba in grija.

Mergi la inceput