Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu mai ajung azi, sorry. mi-e frica sa nu ia de la mine viroza, si copilul mic si doamne fereste. m-am sfatuit si cu un medic, mi-e cam frica, recunosc.
vineri a ramas descoperita deci, imi cer scuze ca nu m-am gandit din timp la boala mea si molipsit.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:

Mesaj de la Desert_rose: 'Bebe e cam la fel, dar mananca mai putin si are burtica mai umflata, nu prea a facut azi caca, sper sa fie ceva trecator, sa nu revina ditamai burta si sa aiba probleme. De respirat inca nu poate si zicea dr ca o sa ii bage din nou intumare, cred. Eu m-am simtit f rau mai ales ieri, f slabita, era sa lesin, in camera ai vazut, ziuanu se poate dormi, noaptea nici atat, plang fetitele astea parasite etc. Din 3 in 3 ore tb sa merg la bebe, acolo stau 2 ore, ca mananca greu de tot...Pana vin in camera tb sa plec iar. Azi nu am apucat sa mananc deloc si nici sa beau apa...Acum deja tb sa plec iar'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna dimineata. Gabi e relativ ok, obosita dar optimista. Bebel mai urca un pic, mai stagneaza, mai face un mic pas inapoi, e ca un racusor... Deocamdata e ok, insa nu respira singurel, au incercat si nu a putut.pe 29 ianuarie ar trebui sa faca 40 de saptamani, poate sa matureaza plamanii si scapa de ajutor la respirat. Mananca, face si ceva kk... doar ca intr-adevar i-a scazut tare energia si Gabrielei. Dimineata nu eram nici eu foarte energica, o sa incerc sa ma incarc pentru diseara cu mai mult optimism. Nici ieri nu am fost mai darnica cu energia, desi ma straduiesc sa ajung plina de sustinere...
Si ziua de azi o acoper eu.
Toate bune,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Maine sau poimaine pot sa merg eu la gabi, preferabil miercuri, dar daca nu e nimeni pt maine, merg si maine, dupa ora 5 juma.

Deci, daca vrea cineva sa mearga maine, sa scrie aici, ca eu citesc pe la 5 juma maine.

Miercuri e mai usor pt mine sa ajung.

Ii tinem pumnii in continuare lui bb, eu simt ca totusi a trecut de pragul critic din sapta trecute, deja cred ca doar de progres se pune problema, si de timpul pertecut in spital, mai lung sau mai putin lung...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

I'm back in biznis , sunt motorizata, joi pot trece pe la ea.
Ce ar mai fi de adus. ( nu stau prea grozav cu gatitul, dar ii pot achizitiona un gratar cu salata in drum)
Cum sta cu pijamalele, haine, chestii din astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Dragelor, unde este internata Gabi, la Marie Curie? Vreau sa ma duc joi sa vizitez pe cineva internat la MC, si as putea trece si pe la ea. Nu gatesc , dar ii pot lua ceva (gratar, iaurt, fructe, pizza - daca e voie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna dimineata. Aseara m-am incarcat mai intai cu energie... si mi-a iesit. Am povestit si chiar am ras cu Gabi (eu sunt clown daca am starea de spirit potrivita si mi-am stimulat-o aseara). Bebel mancase si facuse kk. Am luat haine la spalat, are si de mancare pentru azi.
Daca citesc atent s-au facut 3 zile de vizite: miercuri Anca Nicolae, joi salcia, vineri poate trece Dicarstea.
Mananca si pizza si salata, grill de pui de la mega am dus si eu de 2 ori ca nu-s vreo gatitoare nici eu.
E la etajul 2 camera 207. Orele de vizita pe usa sunt 15.00 - 17.30 dar de fapt de la inceputul lui ianuarie s-au extins orele de vizita prin ordin al Ministrului Sanatatii asa ca nu mai dati spaga la portari, e voie de luni pana vineri de la 15 la 20 si sambata-duminica de la 10 la 20.
Eu ieri m-am dus cu ordinul tiparit dupa ce am stat cu prostalana atatea zile sa ma caciulesc la smecherii de la poarta care ma vedeau pe mine om cooperant si ascultator si ma opreau la usa in timp ce spitalul colcaie de satre care stau ciotca pe langa un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Sunteti extraordinare!

Felicitari mamicilor implicate!

Citind acest subiect ma gandesc oare ce virtutii tre sa ai tu ca om, sa aduni atata lume in jurul tau , la greu! Sunt sigura ca e o persoana deosebita!

Toate gandurile mele de bine catre mamica si catre copil!

Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Citind acest subiect ma gandesc oare ce virtutii tre sa ai tu ca om, sa aduni atata lume in jurul tau , la greu! Sunt sigura ca e o persoana deosebita!



Probabil ca este!
In primul rand este o mamica greu incercata si are mare nevoie.
Eu personal nu o cunosteam si nici nu m-am intersectat cu ea pe la vreun subiect.

Eleni...eu ziceam ca joi pot merge, dar sa ad ..poate ma mut ineri daca Salcia nu poate sau nu apare nimeni pentru vineri.



PS

Nu-mi merge tasta "V".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Of,as vrea sa-i pot da mamicii putina energie,dar nu am cum din pacate. Va rog sa-mi spuneti(aici sau pe pm) cu ce as putea sa ajut. Personal nu am cum sa ajung la spital pt ca sunt cu bebe mic, dar poate ajunge sotul meu cu un pachetel ceva. Deci daca e vre-o zi neacoperita cu vizita/mancare sau puiul are nevoie de ceva, sau mamica, va rog sa-mi spuneti.
multumesc

Mergi la inceput