Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Este incredibil cata solidaritate si cata omenie inca mai exista printre noi. M-a emotionat extraordinar de tare nu numai povestea lui Gabi si a bebelusului ei, ci si modul in care ati sarit toate sa o ajutati si v-ati mobilizat pentru asta. Jos palaria in fata voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Te rugam Doamne, cu puterea Ta vindeca durerea acestui copil Armin-Andrei. Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu care esti doctorul trupurilor si sufletelor, arata si acum puterea milostivirii Tale. Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.

O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta Armin-Andrei, stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel care vindeci toate neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Cred ca pot ajunge si eu vineri, as vrea sa ii duc ceva de mancare si poate mai am ceva de care ar putea avea nevoie? nu stiu. Ce as mai putea duce?
Cui pot da PM pentru nr salon / numele lui desert_rose, etc, sa stiu cum dau de ea?

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Ina, ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bebe Andrei papa laptic cu biberonul si suge suzeta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Citat:
citat din mesajul lui BoboMom

Bebe Andrei papa laptic cu biberonul si suge suzeta!

Laura de Nicholas



Ce veste grozava!!! Hai Andrei, revino-ti mai repede, sa te duci cu mami acasa!!!

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Minune! Bravo Andreiutu!
Daca va amintiti si simtiti ca e util Andreiu si Gabi sunt trecuti la Sf Maslu si azi de la 9 la 11 e slujba. Daca putem ne gandim sau ne rugam si noi penntru ei, cum poate fiecare. Eu zic ca-i ajuta.

Eu am avut/am o saptamana aglomerata. Am o colega care ar vrea sa ajunga maine sau poimainela Gabi. Mai e cineva care merge? Cand? Ce mai au nevoie?

O zi cu vesti excelente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna dimineata. Gabi e groaznic de obosita si nici nu vrea sa plece din spital sa nu il priveze pe bebel de lapte proaspat. Insa cred ca e epuizata... chiar cred. Nu vrea sa vina sa doarma o noapte, of, o si inteleg, ma gandesc insa ca nu e bine nici sa traga de ea. In fine, bine ca e bebel pe directia buna.
Azi merge Ina.click parca. Deci maine poate merge colega ta Crissteo, si merg eu duminica, si eu am 2 zile pline azi si maine.
Mancare calda de casa e mereu binevenita, ca nu are unde sa o incalzeasca, deci de dus doar o portie, sau ceva ce poate fi mancat si rece apoi.
Crissteo, iti dau PM cu numarul ei sa o intrebe direct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Hei,

mi-a atras atentia sotul ca fiind toti trei bolnavi (guturai) poate nu ar fi o idee buna si ar trebui sa ma duc cand imi mai trece un pic, sa nu molipsim mamica sau copilul.
voi ce ziceti?
edit: poate daca imi iau o masca din aceea de la farmacie?

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns libelula spune:

pot ajunge marti sau miercuri. nu stiu exact ziua, una din ele. luni aflu programul si pot confirma luni seara.

imi da cineva un PM cu ce sa ii duc si cum sa ajung la ea?

multumesc!

Mergi la inceput