Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

A vorbit mama acum cu Gabi la telefon. A spus ca operatia o doare pt ca i-a fost facuta sus, unde se rasfrange burta. Lui Arminel i-au dat ser fiziologic pe gurita sa vada cum reactioneaza inainte sa ii dea laptic. Sa dea Domnul sa fie bine! Va tin la curent cand mai aflu ceva. Mama se duce maine la Gabi. I-a luat doua cutii de tampoane pt sani Medela (si nu mi-a venit sa cred cand mi-a spus cat costa! Din cate imi amintesc la noi sunt sub $10 cutia, iar acolo, cel putin de unde a luat mama, cam $30 cutia de 20 bucati). Asa, i-a mai luat urmatoarele: 3 tricouri, o pereche egari, un pachet pampersi, servetele umede, tampoane Always. Ii duce cumparaturile, ceva bani si fructe maine cand iese de la serviciu (adica dupa pranz).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am inteles gresit, mama se duce poimaine la Gabi, nu maine. Asa au hotarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:

Mesaj de la Desert_rose: Ce zi minunata, azi l-am tinut pe bebe in brate pentru prima oara!S-a oprit timpul in loc pentru o ora si ceva!A dormit neintors!

O veste extraordinar de buna, pentru bebe si pentru mamica! Multumim oamenilor cu suflet bun de pe acest forum care au ajutat-o si continua sa o ajute pe Desert_rose!

Pentru eventuale modificari in listuta de pe prima pagina va asteptam cu PM pe adresa acestui user

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ma bucur tare mult ca sunt mai bine, aveau nevoie de o minune si minunea ati facut-o posibila voi cu toata dragostea si grija voastra.

Sa mai spuneti din astea organizatorice va rog. nu stiu unde ziceti voi de info pe prima pagina.

Doamne ajuta in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Super, super, super veste!!! Slava Domnului!

Fetelor, daca cineva are o icoana a Sf. Stelian (de preferat sfintita) si ar putea sa i-o dea sau sa i-o imprumute lui Gabi, va rog sa imi spuneti. Parintele mi-a spus sa ii dau sa citeasca Acatistul Sf. Stelian, pe care i-l va duce maine mama si ma gandeam ca i-ar prinde bine si o iconita a Sf. Stelian. Daca are cineva, spuneti-mi si va dau nr mamei in caz ca e posibil sa va intalniti cu ea maine inainte sa mearga la Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Azi a fost mama la Gabi si a venit cu urmatoarele vesti:
'Am intrat fara probleme in spital si am stat cu Gabi mai mult de o ora. E foarte draguta si vorbareata. Iti inchipui ca era super-fericita ca il poate tine in brate pe Andrei de cateva ori pe zi. Bebe e bine. Mai are doua tubusoare in nas pentru respiratie. Am vazut poze si un filmulet cu el. E foarte frumos si, desi a trecut prin atatea, arata a copil perfect sanatos. Gabi are pe noptiera o poza cu el la doua zile si daca nu s-ar vedea atatea tubulete peste tot ai zice ca nu are nicio problema (e rotunjor la fata si nu pare slabut, adica nu pare de 2,3 kg cate avea). Prea multe nu am ce sa-ti spun pt ca ea mi-a povestit toate pataniile din spitale si cum a ajuns in Bucuresti - dar sunt lucruri pe care eu le-am aflat de la tine, deci le stiam. Am mai cumparat in plus fata de ce-ti spusesem 4 per de sosetute si 2 suzete (ma rugase Gabi cd am vb ultima data la tel). I-am mai dus cateva banane si mere, o punga cu biscuiti si una cu saratele mici.
[...] nu se poate spune ca a papat, pt ca i se da ff putin, cativa mililitri, adica. nu a dat nimeni un prgnostic inca, dar lucrurile merg spre bine. cd au ajuns la sp asta i-a spus dr de cum l-a vazut ca situatia e f grava - asta de unde cei de la c-ta spuneau ca nu e nevoie sa-l mute ca se face bine. [...]
nu mai are fir la plamani, deci nu-i mai curge nimic; singura probl care ar mai putea sa apara o acumulare de aer, care se vede doar la Rx, dar nu i-au mai facut deocamdata;
- nu e hranit deloc pe gurita, ci tot prin nasuc; pe langa tubuletele de respirat are si unul pt hrana;
- hrana sub forma de ser si anumite tratamente i se administreaza in perfuzie;
- mai are un cateter in zona gatului prin care i se administreaza medicamente'
Sa-i dea Domnul sanatate si sa poata merge acasa cu parintii cat mai curand! Multumim pentru rugaciuni! Keep them coming!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Eu in general sunt mai rezervata si prefer sa ma bucur la final. Dar intr-adevar azi era Gabi absolut extatica pentru ca l-a tinut in brate o ora si jumatate. Cred ca mi-a spus de 100 de ori: l-am tinut in brate. Bebel a dormit nemiscat la ea in brate... ce face iubirea de mama... Plutea, efectiv plutea. M-a impresionat si pe mine teribil.
I-au si lapte ar inca nu l-a eliminat singurel, doar cu supozitor. Asteptam cu interes toti primul caca cu reziduuri de lapte matern.
Hai bebel, nu lasa galeria sa astepte?
Cine merge maine la ea c mancare gatita? Acum de seara i-am dus eu pilaf cu pui... daca e nevoie maine, ajung cu niste pui de la Mega din acela rotisat, am uitat ce mananca mamele lauze, si eu nici nu-s vreo "gatitoare".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

off fetelor ce treaba ati facut voi aici
Un mare buchet de fiecareia in parte.

Nu aveam cum sa ajung la spital si am stat deoparte, dar am fost cu gandul si sufletul la bebe si la mamica.


Hai Andrei, luptator mic!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu am avut puiul bolnavior tare si nu am mai ajuns in Bucuresti, o sa incerc sa ajung sambata la ea dar va dau de stire cand o sa fiu sigura.
Doamne ajuta sa se faca bebe bine! ma rog pentru el si mamica lui. Saptamana trecuta aveam sufletul tare innegurat dar acum am inceput sa am speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

BoboMom, multumim de vesti!Si multumim mamei tale pentru efort si tie pentru imlplicare!

Am vazut ieri o poza cu bebe mic si luptator!Speram ca urmatoarea poza sa fie una de acasa unde bebe sa ajunga cat mai repede si recuperat total.

Mergi la inceput