Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Anca, multumiri pentru vesti. Minunat, mi-a trimis si mie mesaj Gabi si era la noi in casa o veselie generala. Stiti si voi, asa cum simtiti si voi acum.

In pachetelul de la mine era ulei de Sfantul Maslu, o carticica daruita de parintele care a fost extrem de impresionat de Andrei si mami a lui si optimist in acelasi timp, o pereche de pantaloni si un tricou, niste mentosane si niste paleuri cu stafide- din care am furat si eu vreo doua ca miroseau de...

Sa mai ziceti cand si cine merge si ce mai are nevoie. Eu saptamana viitoare nu pot ajunge persoanl, am niste cursuri si-s pana la 8 seara, dar am rugat o colega de serviciu sa treaca pe la Gabi, acum in functie si de ce mai ziceti voi.

Maine, poimaine, merge cineva la ea? Eu maine sunt singura cu amandoi baietii acasa, dar daca nu s-a programat altcineva duminica si e nevoie merg eu.

Ma gandesc ca i-ar folosi mereu haine curate si cineva care sa le ia la spalat pe cele de la ea, prosoape.

Sunt foarte bucuroasa! Doamne ajuta sa fie bine bine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Hainele sunt spalate, i le duc duminica.
Eu am avut si am si maine cateva zile de munca de dimineata pana seara, multumesc ca va roganizati asa.
Duminica ma duc eu. Bobomom, e salonul 207, iarta-ma ca nu am ajuns sa iti scriu. daca poti lua pungile de stocat lapte e suficient, o ajuta mult.
Mancare duc si eu duminica. Daca e ceva dati PM si il vad maine seara. Gabi are numarul meu.
Doamne ajuta! Atata energie buna cu rezultat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Hainele sunt spalate, i le duc duminica.
Eu am avut si am si maine cateva zile de munca de dimineata pana seara, multumesc ca va roganizati asa.
Duminica ma duc eu. Bobomom, e salonul 207, iarta-ma ca nu am ajuns sa iti scriu. daca poti lua pungile de stocat lapte e suficient, o ajuta mult.
Mancare duc si eu duminica. Daca e ceva dati PM si il vad maine seara. Gabi are numarul meu.
Doamne ajuta! Atata energie buna cu rezultat...

Elena & Maria Bucuria


Au sosit in seara asta mama si sotul Gabrielei, e pe maini bune :D

I-am dus si noi o cutie de pungi de stocat lapte matern dar 20 buc se consuma repejor asa ca vor fi binevenite si altele...

IPopica - au ajuns si lucrurile tale la ea!!! (cu o mica intarziere - ca am fost retinuta 2 zile la Filantropia pt monitorizare)

Mari9 - ai PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Primit

Paharele de la Avent se pot steriliza,fierbe sunt speciale si foarte faine.
Am sa o sun sa o intreb ce are nevoie.
Deci, maine dupa pranz voi merge eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Am fost astazi si am trecut si pe la Gabi.Este o mamica tare frumoasa si blanda.
Din pacate eu m-am prezentat lamentabil.Am intarziat mult,a pierdut o vizita la bebe din cauza mea,iar eu nu am venit decat cu pungute pt lapte si apa.
(Ajutoarele mele care trebuiau sa vina sa stea cu copii mei nu au venit si a trebuit sa ma descurc cumva singura.E o poveste mai lunga...)

Ea a facut o operatie de cezariana in Constanta, si de atunci nu a mai fost vazuta de niciun doctorDin cauza efortului,o cam supara operatia.M-am gandit ca ar mai avea nevoie de betadina solutie,baneocin pudra si comprese sterile.Eu ramasesem fara niciun ban si nu am mai putut sa merg sa-i cumpar.
Deci,pe langa ce nevoi ar mai avea(vorbind cu ea la telefon),cred ca ar fi bine ca cine mai merge pe la ea sa-i aduca si betadina,baneocin pudra si comprese sterile.

Bebe e la fel,adica mai binisor,asa cum au spus fetele mai sus.
Va pup si sa aveti o seara mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna seara!

sunt o mamica de PIERSICUTA de Iulie-August 2012.
am citit de abia astazi despre desert_rose si copilasului ei. as vrea sa ajut si eu, dar din pacate nu ma pot deplasa personal la spital.
eu stau in Militari, Cora-Lujerului.
am betadina si baneocin-pudra, flacoane noi, neincepute; am hainute ptr 0-3 luni (unele doar spalate si calcate, nepurtate); mai am o camasa speciala ptr alaptat noua.
si poate mai trebuiesc si alte lucruri...

daca mai merge cineva la ea si ne putem intalni, astept un raspuns.

Doamne ajuta! da i putere mamicii si sanatate bebelusului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

de asemenea, ati mai zis de o fetita abandonata, care e cu desert_rose in salon.
ce varsta are? de ce ar avea nevoie? putem sa o ajutam si pe ea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Inaf78, iti trimit mesaj pe privat cu numarul mamei mele. Ea se duce fie maine (duminica) fie luni la Gabi. A vorbit cu ea la telefon si a ramas pe duminica sau luni. Eu i-am trimis acum mamei email (eu sunt in USA, iar acum e 3 jumate noaptea la voi si nu pot sa o sun) si i-am spus ca ai si tu cate ceva pt Gabi si am intrebat-o daca se poate intalni cu tine inainte de a merge la spital. Iti trimit numarul mamei sa o suni dimineata daca vrei si ii spui ca esti de pe forum si ca eu ti-am dat nr ei. Cred ca asa e cel mai simplu. Nu stiu daca va putea sau nu sa se intalneasca maine cu tine, dar putem incerca (ea intra maine la serviciu si are tura de 24 de ore).
Numai bine si multumim pentru ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

acum am vazut mesajele. hranesc trupa de pranz si incerc sa iau legatura.
as vrea si contul (numele titularului, banca si IBANul). o sa anunt si la noi la piesrsicute, poate mai vor fetele sa depuna bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Inaf78, sa o suni azi pe mama pe mobil, pt ca maine vrea sa mearga la Gabi dupa ce iese de la serviciu si ar vrea sa se intalneasca cu tine mai intai. Iti trimit imediat contul pe PM.

Multumim tie si tuturor mamicilor de Piersicute care vor sa ajute!

Mergi la inceput