Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

E o doamna pe la vreo 30 si ceva de ani. E in spital, dar nu stiu daca nu cumva e in ambulatoriu. Nu ma pricep, de asta ziceam ca se poate pune o intrebare. Sigur e pentru copii, eu ma gandeam ca poate face asta infomal, pentru mamica.
Cum sunt? Mai stiti vesti? Eu am fost la Maslu azi pentru ei.
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!


Eu am fost ieri la gabi, i-am dus si pachet de la cristeo, multumim, si am plecat cu sperante de acolo!

In primul rand, gabi arata [la privire] muult mai optimista.
In al doilea rand, mi-a pove asa:

1. Armin a REUSIT sa faca SINGUR de 4 ori kk!!!! Asta este un mare progres, printre problemele initiale, tranzitul era una din ele. Medicii au zis ca mai este un hop cand bb va primi mancare [adica lapte], dar eu zic ca daca a facut singur de 4 ori, nestimulat, 90% sunt sanse sa aiba un tranzit bun.

2. Abdomenul a scazut VIZIBIL, in ultimele 2 zile [e posibil sa fie si in urma celor 4 reusite]. Oricum, pe moment bb a scapat de operatia pe care o gandeau medicii sa i-o faca la abdomen, e pe drumul cel bun.

3. Culoarea nu mai este asa vinetie.

4. Piciorusul si degetele au inceput sa se rezolve, nu mai sunt nici ele vinete

5. Cu rinichii, a avut pana ieri sonda urinara pt ca avusese creatinina f mare, ieri au scos sonda si deocamdata creatinina scazuse la valori normale

6. Pneumo.. problema initiala, cu ruptura in zona plamanului, s-a reparat!!!

7. Tubul de la plamani il scosesera ieri, insa l-au pus la loc, inca nu poate bb sa respire singur 100%.

Per total, eu si gabi am simtit ca ieri a fost prima zi cu vesti fff bune, eu am ajuns la juma de ora dupa ce le primise si ea de la medic, avea pe fata o lumina tare frumoasa, am simtit ca intra-adevar, exista sperante!

Practic, din toate problemele initiale, singura problema importanta a ramas respiratul, plamanii inca nu sunt maturizati, pentru ca medicii din cta nu i-au facut [nu au mai apucat sa-i faca] acea injectie pt maturizarea plamanilor [cica doar pana in sapt 34 se face...]

Insa, deja sunt 2 sapta si, cu orice zi, sansa ca bb sa sa faca sanatos creste!

Gabi e foarte draguta, si zambitoare, ii tinem pumnii sa ajunga acasa cu Armin sanatos!

De avut nevoie, pe langa sansa pt puiutz, cred ca in mare tricouri masura Xl, si am citit mai sus, pungute pt congelat lapte

Eu i-am lasat pachetul de la cristeo, va scrie ea ce era in el, strudele cu mere, niste banuti.

Mancare are deocamdata, cine mai merge sa vorbeasca initial cu Eleni [sau cu mine] pe PM sa ii dau nr de tel al lui gabi, pt a vorbi cu gabi ce excat mai are nevioie, insa, cel putin mancare, cred ca are destul acum.

Tinem legatura,
anca
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Slava Domnului! Multumim pentru vestile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am vb la telefon cu gabi, acum

Armin a mai reusit si azi de 2 ori sa faca kk singur :)

Gabi are o voce foarte calda la tel, si parca un pic mai linistita!

Ce vreau sa repet: are nevoie de pungute pt lapte, de la farma.
So, cine intentioneaza sa mearga, daca poate lua cateva de la farma, ar fi ok.

Am uitat sa va zic, gabi e la etajul 2.

Success!

anca
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

DACA NU AS AVEA BRUTOIUL ASTA IMENS SI DACA NU AR EXISTA RISCURI MULTIPLE ( DE A DARAMA BLOCUL, DE A MA APUCA NASCUTUL, DE A CREDE COPILUL DEJA IESIT LA LUMINA CA AM INNEBUNIT) AS SARI CA O NEBUNA DE BUCURIE!

Multumim Anca Nicolae!

Haide gabi, Hai Arminel, hai ca se poate!

Multumin tuturor ingerasilor si lui DD care ne arata ca exista minuni!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 33+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ce vesti grozave!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Pana la ce ora se poate merge la ea? De ce mai are nevoie in afara de pungute? Incerc sa gasesc pe cineva sa mearga, dar imi trebuie mai multe detalii. Imi trimite si mie cineva numarul de salon, va rog? Va anunt daca reusesc sa trimit pe cineva la ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Gata, se rezolva cu un set de pungute stocare lapte Medela prin contributia catorva fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:

In sfarsit vesti bune!!! asa sa fie de acum tot inainte sa cititm ca bebe e sanantos, voios si pleaca acasa!!

Pentru eventuale modificari in listuta de pe prima pagina va asteptam cu PM pe adresa acestui user

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Maine dupa amiaza eu merg la o prietena care are fata internata la neurologie.
Daca e ok,as putea sa trec si pe la Gabi.Am si eu niste pahare de la Avent,nefolosite,pt stocarea laptelui.Mi-au ramas de la fiul meu.

Niste date de contact,pana maine pe la un 10 a.m. se poate?
Scuze,abia acum am vazut subiectul.

Mergi la inceput