Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Pfiu....deschideam cu frica subiectul...m-am mai linistit.
Va fi bine, sunt convinsa!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;


Si mie imi este frica de foecare data cand deschid subiectul, dar cu aceste vesti parca am o raza de speranta. sa speram ca o sa fie totul bine si pana la urma Gabi va putea sa isi tina puiul in brate si sa plece cu el acasa.
Va multumesc tuturor pentru organizare si mai ales pentru toata implicarea de care dati dovada. Din pacae eu nu ma mai pot deplasa decat insotita si acum e putin mai dificil...la spital am inceput sa merg o zi da una nu, iar miercuri ma baga la cezariana.
Oricum, sunt alaturi de voi si de Gabi cu tot sufletul.

37s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Si eu ma bucur ca vestile sunt mai bune!!Ma impresioneazafoarte mult puterea de lupta a acestui bebelus!!
Mami_papatot multumim pentru vesti si pentru efortul depus de sotul tau si tine astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Are vreo mamica niste pungute de stocat lapte matern si un termometru pt bb, ideal o mami din zona spitalului? Gabi are nevoie sa congeleze niste laptic pt ca de luni dr. vrea ca Gabi sa inceapa sa-l alimenteze cu tzitzi pe Andrei; i s-a cerut sa-si ia termometru individual pt bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Buna seara.
Am trecut pe la gabi. E ok, doar sa imi ziceti daca merge careva la ea maine cu mancare, am pierdut socoteala.
Bebe nu e bine, are abdomenul umflat, s-ar putea sa il opereze sa vada exact ce e acolo si de ce nu face caca. Tot intubat, i-au scos un tub de dren azi din plamani. Gabi e cu lacrimile in ochi mereu... nici nu stiu ce sa ii mai spun ca ma intorc toate amintirile mele.
Ma gandeam sa vorbesc cu psiho la care merg sa treaca sa o ajute sa mai descarce, sau poate un preot... nici nu stiu. Are nevoie sa planga si nu stiu daca are unde si cui. Eu sunt buna la organiare, la implicat fizic, concret, la implicare emotionala sunt si eu un dezastru.

Elena & Maria Bucuria


spitalul nu are psiholog? eu am fost internata la Universitar cu o situatie asemanatoare si am avut cateva intalniri cu psihologul.

Sper ca bebe sa fie norocos si sa reziste iar apoi sa fie un copil sanatos, pentru ca oricat ne-am ruga noi sa reziste, important este sa fie sanatos dupa ce trece de hopul acesta.

as vrea sa ajung si eu in weekend pentru ca inteleg foarte bine prin ce trece, dar va anunt sa imi spuneti de ce anume mai are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cred ca nu are psiholog. Si cumnata mea a fost internata acolo, cu nepotelul cu cancer....a suferit cumplit si nu a avut parte de nici un fel de consiliere din partea spitalului.
Credeam ca nu se practica asa ceva in Romania, acum mi se pare ...n-am cuvinte...oare la Alexandrescu o fi? Ca la celelalte spitale de copii sigur nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

este psiholog la budimex, nu stiu cat e de disponibila, noi am cunoscut-o mai demult pe adriana hancean, e suportiva, cred ca ar merita sa mearga cineva sa vorbeasca cu ea si sa vada daca se poate ocupa de Gabi.

http://www.mscurie.ro/meniu_content.php?meniu_nr=3&language=ro&id_meniu_back=32&nume=Cabinet%20psihologie&id_pagina=144.

Gabi era bucuroasa aseara ca e mai bine, se vad progrese. Doamne ajuta sa fie bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

este psiholog la budimex, nu stiu cat e de disponibila, noi am cunoscut-o mai demult pe adriana hancean, e suportiva, cred ca ar merita sa mearga cineva sa vorbeasca cu ea si sa vada daca se poate ocupa de Gabi.

http://www.mscurie.ro/meniu_content.php?meniu_nr=3&language=ro&id_meniu_back=32&nume=Cabinet%20psihologie&id_pagina=144.

Gabi era bucuroasa aseara ca e mai bine, se vad progrese. Doamne ajuta sa fie bine.




Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


Parca e o doamna in varsta insa mi se pare ca e doar psiholog de copii ; nu am vazut sa stea cu mamicile la "terapie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Doamne ajuta !

Ma in continuare pt micut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cumnata mea a stat 10 zile internata, in depresie, nepotul nu a mai vorbit in urma socului unei biopsii "pe viu". Nu au vazut nici-un psiho' la fata.
Probabil o fi suprasolicitata dna respectiva, in cazul asta nu vreau sa ma gandesc cum sunt situatiile acelea mai grave....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nici eu nu am vazut vreun psiho pe acolo. ce e drept nici nu am cautat. singura persoana cu care imi doream sa vorbesc era dr copilului, in rest totul mi se parea vorbarie fara sens...

Mergi la inceput