Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Eleni, dar respira singur?
Din pacate sotul meu a avut treaba mai mult decat se astepta. Ramane valabil pe maine fetelor? Eleni sau cine se duce maine la ea pe unde puteti fi gasite sau sa va intalniti cu sotul meu? El lucreaza in Otopeni dar o sa mai aiba drumuri prin oras, sau daca nu, dupa 4 30 sa se intalneasca cu una din voi. Eu sunt acasa rapusa de gripa si nu pot face mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Maine trec si eu pe la Radu Voda sa las un pomelnic. Doamne-ajuta sa se faca bine bebe.

32+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/C85Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

Eleni, dar respira singur?



E in continuare intubat, deci nu respira singur.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 34+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Stiti de ce intreb, pt ca trebuie administrat surfactant..stiti cumva daca are spitalul..i s-a admninistrat pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Am fost astazi la Desert_rose si mi s-a rupt sufletul. In primul rand pentru ca ce i-am dus eu, mancarica si o crema de maini sunt nimicuri fata de ce are cu adevarat nevoie si anume o veste buna despre puiul ei.
Mi-a povestit ce s-a intamplat cu el si m-a durut nespus ca-mi spunea pe un ton normal, fara sa-i tremure vocea, fara drame. Asa povestesc si eu ca mama e bolnava, paralizata, cancer si ca mi-am petrecut copilaria schimband scutece de adulti. Si lumea se ingrozeste ca pot fi atat de normala dar nu e asa. E durere. Asta e normalul pentru noi. Asta a devenit normalul pentru ea. Nu a avut sansa sa aiba nici o zi copilul acasa cu ea, nici o sansa sa stea linistita cateva ore alaturi de el. Nu-si poate decat imagina asa ceva. Si atunci ce-i spui unei astfel de mame, care are poze pe telefon cu copilasul intubat asa cum am eu cu Tudor care a mai gasit un tub de crema de maini si l-a imprastiat...?
Doamne, as fi dat azi ani din viata mea ca cel mic sa se faca bine. I-am promis ca atunci cand se va insanatosii baietelul ei si o sa mai creasca o sa ne intalnim si baieti nostri or sa fie prieteni. O sa mergem cu ei in parc, o sa ne vedem la mare....
Ce-i spui unei mame cand tu te intorci la copilul tau vesel si bucalat de acasa iar ea se duce la puiul ei vanat si plin de ace pe care nici nu l-a imbratisat cum trebuie? Ma doboara neputinta, nedreptatea si supararea.

Eu astazi nu am putut sta mult. Si are nevoie sa vorbeasca, are nevoie de imbarbatare, de prietene. Asa incat mai mult decat orice lucrusor duceti-va cu timp sa stie ca nu e singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Cand mai mergeti, ce mai duceti si de ce ar mai fi nevoie sau ce ar mai putea ajuta? Eu as putea merge dupa ora 4 PM.
E sfasietor sa citesc aceste randuri. Citesc pagina cu pagina si ma strang in mine, neindraznind nici macar sa imi imaginez o mica parte din durerea si grija din inima lui Desert-Rose.


De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Am fost astazi la Desert_rose si mi s-a rupt sufletul. In primul rand pentru ca ce i-am dus eu, mancarica si o crema de maini sunt nimicuri fata de ce are cu adevarat nevoie si anume o veste buna despre puiul ei.
Mi-a povestit ce s-a intamplat cu el si m-a durut nespus ca-mi spunea pe un ton normal, fara sa-i tremure vocea, fara drame. Asa povestesc si eu ca mama e bolnava, paralizata, cancer si ca mi-am petrecut copilaria schimband scutece de adulti. Si lumea se ingrozeste ca pot fi atat de normala dar nu e asa. E durere. Asta e normalul pentru noi. Asta a devenit normalul pentru ea. Nu a avut sansa sa aiba nici o zi copilul acasa cu ea, nici o sansa sa stea linistita cateva ore alaturi de el. Nu-si poate decat imagina asa ceva. Si atunci ce-i spui unei astfel de mame, care are poze pe telefon cu copilasul intubat asa cum am eu cu Tudor care a mai gasit un tub de crema de maini si l-a imprastiat...?
Doamne, as fi dat azi ani din viata mea ca cel mic sa se faca bine. I-am promis ca atunci cand se va insanatosii baietelul ei si o sa mai creasca o sa ne intalnim si baieti nostri or sa fie prieteni. O sa mergem cu ei in parc, o sa ne vedem la mare....
Ce-i spui unei mame cand tu te intorci la copilul tau vesel si bucalat de acasa iar ea se duce la puiul ei vanat si plin de ace pe care nici nu l-a imbratisat cum trebuie? Ma doboara neputinta, nedreptatea si supararea.

Eu astazi nu am putut sta mult. Si are nevoie sa vorbeasca, are nevoie de imbarbatare, de prietene. Asa incat mai mult decat orice lucrusor duceti-va cu timp sa stie ca nu e singura.

Mamica de Matzalic grasunel


e cumplit,sfasietor!ti se rupe sufletul!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Am fost si eu azi la Maslu, am last biletel pentru 40 zile pentru Andrei si pentru Gabi. I-am trimis si ei sms inainte sa ma duc si dupa ce am plecat, in ideea sa o imbarbatez un pic. MI-a dat parintele mir si vroiam sa-l trimit prin cineva, dar dupa ce am citit ce ati scris voi parca m-as duce maine cu el la Gabi. Nu mai stiu, maine mai merge cineva? Cand? Eu pot pe la 17.30, oare ma lasa sa intru la ea?

Oare ce mai are nevoie? Eu mai citesc acum o rugaciune pentru copilul bolnav, mi-a dat preotul o carte si cu aceasta rugaciune si cu acatistul Sf Nectarie. Rugati-va si voi asa fiecare cat poate, cat stie, cat crede, eu cred ca ar ajuta-o si pe Gabi si pe Andrei. Au nevoie de o minune. Ma rog sa fie o noapte buna pentru ei si maine o zi si mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Fetelor, va rog sa imi trimiteti si mie contul sau conturile unde se pot trimite bani pentru Gabi. A incercat o prietena de-a mea din Romania sa depuna bani in contul IBAN si a spus ca nu e corect numarul. Ma intreb daca il am eu incomplet. Multumesc!

Mergi la inceput