Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Fetelor, eu plec acum catre desert-rose, sotul nu poate ajunge azi si am venit in Bucuresti, am lasat deja copilul cu o doamna si fug catre ea, dar cred ca ajung cam in 2 ore ca sunt in capatul celalalt de oras.
Va scriu diseara cand ajung acasa la mine. O sa-i iau eu apa plata, bine ca am citit.
va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi,

Va rog sa-mi trimiteti si mie contul de paypal pe pm sa pun si eu ceva pentru micutul Andrei si mami a lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Cristina, eu nu am contul PayPal, FETELE CINE IL ARE II DA UN MESAJ CRISTINEI?

Astazi se implineste o saptamana de cand bebelusul a ajuns de la Constanta la Bucuresti. Am primit un scurt mesaj de la mamica, situatia e tot grava dar un picut mai bine fata de cum a fost. Piciorusul e spre vindecare, tubul de dren e scos dar in continuare probleme (sonda urinara, scaune dupa tuseu rectal, pielicica vinetie).

Eu nu sunt in tzara si nu pot ajuta cu mancare si vizite incerc insa sa ajut pe alte parte. Vreau sa va spun ca va apreciez pentru cat de organbizate sunteti si cum o ajutati pe desert_rose!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Hi,

Va rog sa-mi trimiteti si mie contul de paypal pe pm sa pun si eu ceva pentru micutul Andrei si mami a lui.





Cristina,ai pm!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bubblegum, multumim de informatii!

Fetelor, am inteles ca pentru azi si maine sunt programate fete sa mearga la desert_rose cu cate ceva. Pentru vineri, sambata, duminica e cineva in program sau inca nu? Stiti de ce mai are nevoie? Banii care se strang in cont cum ajung la ea? Ma gandesc ca poate ar avea nevoie de ceva cash pt asistente etc. Dupa cum am mai spus, am cateva persoane in Bucuresti care vor sa ajute si vreau sa vad daca pot ajunge la ea in weekend, dar astept sa imi spuneti ce planuri sunt, daca sunt deja.

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

BoboMom, te anuntam. Am vazut si mesajul tau privat, relax, te anuntam cand e cazul. Deocamdata vad ca se misca oamenii asa cum s-au organizat. In alta ordine de idei, banii care se aduna ii vor fi dati Gabrielei cand zice ea ca are nevoie, stie de ei, dar acum nu are unde sa ii tina. Ieri am dus eu un pliculet cu niste banuti de la crissteo, alaturi de lucrurile de schimb... ea mai are la ea niste bani.
In spital se cam fura: ea saraca umbla dupa ea si cu pompa de muls, sa nu ii dispara ca e imprumutata si scumpa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Merci Elena. I'm relaxed, vreau doar sa ajut. O sa astept mesaj atunci in caz ca e nevoie de ajutor din partea mea. Le spun si fetelor pe care le-am mobilizat sa stea linistite ca vom fi anuntate daca e nevoie.
Dumnezeu sa ii ajute in continuare pe bebe si mami a lui!

p.s. cel mai sigur e sa imi trimiteti email daca e cumva nevoie de ajutorul meu, pt ca nu tin mereu forumul deschis. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Ce rau imi pare sa aud ca inca sunt probleme..Copilul este intubat? stiti cumva? Are probleme respiratorii sau respira singur? Pneumotoraxul s-a rezolvat?

In alta ordine de idei pe mine m-a rapus gripa si sunt de 2 zile in pat u febra si nu am avut cum sa ma intalnesc cu dicirstea sa ii dau busuiocul de la Moastele Sf Andrei si Apa Sfanta din Grecia. Dar azi i le-am dat sotului meu. El acum este undeva la Hala Traiana, ar eo intalnire pana pe la 6..Sta cineva pe acolo? Sau poate cineva sa se intalneasca cu el in drum ca sa ajunga cat mai repede la copil? Eu de exemplu stau in Militari... si asa imi fac procese de constiinta ca nu am resuit pana acum sa le dau.. va rog sa imi raspundeti cat mai repde sa stiu ce sa fac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Azi am ramas fara masina...am lasat-o la un service chiar la Hala Traian...din pacate abia merti-miercuri o recuperez.
Predau stafeta.
Daca nu se poate lasa la Eleni, se poate lasa, pentru mine, pe traseul meu...respectiv Cocoru-Universitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna seara.
Am trecut pe la gabi. E ok, doar sa imi ziceti daca merge careva la ea maine cu mancare, am pierdut socoteala.
Bebe nu e bine, are abdomenul umflat, s-ar putea sa il opereze sa vada exact ce e acolo si de ce nu face caca. Tot intubat, i-au scos un tub de dren azi din plamani. Gabi e cu lacrimile in ochi mereu... nici nu stiu ce sa ii mai spun ca ma intorc toate amintirile mele.
Ma gandeam sa vorbesc cu psiho la care merg sa treaca sa o ajute sa mai descarce, sau poate un preot... nici nu stiu. Are nevoie sa planga si nu stiu daca are unde si cui. Eu sunt buna la organiare, la implicat fizic, concret, la implicare emotionala sunt si eu un dezastru.

Mergi la inceput